Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

26sierpnia2012
Świetlica w Łąkach może być gotowa już we wrześniu

Świetlica w Łąkach może być gotowa już we wrześniu

Mieszkańcy grodziskiej dzielnicy Łąki mogą odliczać dni do otwarcia swojej świetlicy. Według zapewnień parafii Przemienienia Pańskiego, pomieszczenia mają być gotowe w połowie września. Do tej pory udało się wyremontować łazienki, pomieszczenie socjalne, dwie sale, w których będą odbywać się zajęcia i spotkania, a także wykonać oddzielne wejście przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pomysł powstania świetlicy w dzielnicy Łąki pojawiał się już od dawna. Jesienią zeszłego roku jednak pojawiła się sposobność, by świetlica powstała bez konieczności budowania oddzielnego budynku. Tu z propozycją wystąpił proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego, który zaproponował wynajęcie gminie trzech, rzadko używanych pomieszczeń.

 


Takie rozwiązanie spodobało się zarówno burmistrzowi, radnym jak i samym mieszkańcom dzielnicy. Dzięki porozumieniu parafia zyskuje dodatkowe wpływy z wynajmu pomieszczeń, gmina oszczędza na budowie świetlicy a mieszkańcy mogą spotykać się, brać udział w różnych imprezach, nie przeszkadzając w funkcjonowaniu kościoła i parafii.

 


-Tak naprawdę kończą się prace przy adaptacji pomieszczeń dla świetlicy. Zostały już tylko kosmetyczne prace i wkrótce gmina będzie mogła zaprosić mieszkańców i gości na oficjalne otwarcie- mówi Cecylian Kotowicz, organistka pracująca w parafii.

Dzielnica Łąki to głównie dzielnica domków jednorodzinnych, która liczy dziś około 2,5 tys mieszkańców. Wygląda jednak na to, że ich liczba podwoi się, kiedy zostanie zakończona budowa ponad 500 nowych mieszkań nieopodal torów kolejowych. J&A Media


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

28.04.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Prosimy Państwa o wypełnienie ankiety dotyczącej działań inwestycyjnych związanych z zagospodarowaniem terenu przy Placu Zygmunta Starego.
Ankieta

Zobacz wszystkie

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie