Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

31października2013
Antoni Rajzyngier i Jarosław Gęgniewicz nowymi stypendystami

Antoni Rajzyngier i Jarosław Gęgniewicz nowymi stypendystami

Grodzisk Mazowiecki ma dwóch kolejnych stypendystów. Obaj otrzymali je za wybitne osiągnięcia sportowe. Są nimi 7 letni Antoni Rajzyngier zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Europy Karate Fudokan, a także dwu złotych medali z mistrzostw Polski oraz Jarosław Gęgniewicz, brązowy medalista motocyklowego Pucharu Europy i brązowy medalista mistrzostw Polski.

Obaj stypendyści są uczniami grodziskich szkół. Antoni jest uczniem pierwszej klasy oraz wychowankiem grodziskiego klubu sportowego GKKF TORA.

-Przygoda Antoniego ze sportem zaczęła się dość nieoczekiwanie, kiedy na karate zapisało się trzech kolegów Olka. Do dziś trenuje trzech- mówi Ewa Rajzyngier mama Antoniego.

 

Swoją sportową przygodę wcześnie rozpoczął też drugi ze stypendystów uczeń grodziskiej szkoły samochodowej Jarosław Gęgniewicz. Wszystko zaczęło się kiedy skończył 6 lat i dostał motocykl od taty. Zawodowo zaczął jeździć od 15 roku życia. Miłością do motocykli syna zarazili rodzice. Tato Jarka trenował w jednym z łódzkich klubów motocyklowych.

 

-Jesteśmy bardzo wdzięczni za taką formę docenienia talentu i wysiłku naszego syna. To oczywiście nie wystarczy na zakup sprzętu, ale na pewno daje satysfakcję i motywację do dalszej pracy- mówi Monika Gęgniewicz mama Jarosława.

 


 

To kolejni grodziscy uczniowie, docenieni za wybitne osiągnięcia sportowe. Nie wykluczone, że wkrótce pojawią się kolejni, bo na ostatniej sesji Rada Miejska wprowadziła zmiany w kryteriach przyznawania stypendiów.

 

- Do tej pory ze stypendiów korzystali głównie sportowcy, a chcemy by taką możliwość mieli też uczniowie uzdolnieni artystycznie- podsumował zmiany burmistrz miasta Grzegorz Benedykciński.

 

Grodzisk Mazowiecki przyznaje uczniom stypendia od kilku lat. Wśród nagrodzonych do tej pory byli głównie sportowcy i laureaci olimpiad. J&A Media


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

22.10.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Jakie jest Twoje ulubione miejsce w Grodzisku Mazowieckim

Deptak

głosuj głosy: 41 (12.09%)

Park Skarbków

głosuj głosy: 137 (40.41%)

Stawy Goliana

głosuj głosy: 73 (21.53%)

Willa Radogoszcz

głosuj głosy: 26 (7.67%)

Centrum Kultury

głosuj głosy: 32 (9.44%)

Galeria PKP

głosuj głosy: 30 (8.85%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie