Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Krzysztof, 25.5.2017

Czy znana warszawska piosenkarka, tegoroczna Jubilatka, członkini rzeczywista ZASP - TERESA KUNA KRAMARSKA ma szanse wystąpienia w Waszym cyklicznym programie koncertów z cyklu "GDZIE SĄ GWIAZDY Z TAMTYCH LAT" ?

Szanowny Panie,

Organizatorem koncertu z cyklu "Gdzie są gwiazdy z tamtych lat" jest Ośrodek Kultury. Bardzo proszę o bezpośredni kontakt z Panią Martą Kowalczyk na adres email: m.kowalczyk@centrumkultury.eu

pozdrawiam,

Aneta Caban, Naczelnik Wydziału Promocji

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Weronika , 23.5.2017

Panie Burmistrzu, Moja córka rocznik 2012 nie dostała się do żadnego przedszkola państwowego, nie stać mnie na prywatne. A z tego co wiem moja córka jest rocznikiem przygotowawczym do zerówki u miała mieć zapewnione miejsce w przedszkolu państwowym. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pani Weroniko,

zakończył się pierwszy etap rekrutacji do oddziałów przedszkolnych, ale zaplanowana jest rekrutacja uzupełniająca, w której proszę wziąć udział. Aktualnie czekamy na potwierdzanie przez rodziców woli przyjęcia dziecka do przedszkola i 31 maja ukażą się listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Wtedy dopiero poznamy faktyczne potrzeby w zakresie brakujących miejsc przedszkolnych, a także liczbę wolnych miejsc. Na tej podstawie będzie przygotowania oferta do rekrutacji uzupełniającej.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Benedykt, 22.5.2017

Dlaczego do dnia dzisiejszego nie wykonał Pan Burmistrz uchwały RADY MIEJSKIEJ W GRODZISKU MAZOWIECKIM nr 163/2015 z dnia 29 kwietnia 2015 roku - w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości gruntowej?

Szanowny Panie,

powołana przez Pana uchwała Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim nr 163/2015 z dnia 29 kwietnia 2015 roku w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości gruntowej, została podjęta w celu pozyskania gruntów pod realizacje inwestycji o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Jednakże zmieniono miejsce realizacji przedmiotowej inwestycji, a tym samym realizacja uchwały 163/2015 stała się bezprzedmiotowa.

Z poważaniem,

Dominik Wojdalski, wz. Naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

Pytanie: Maciej, 19.5.2017

Dzień dobry, niestety od dłuższego czasu można zaobserwować pogorszenie się usług świadczonych przez operatora rowerów - Nextbike. Stacja przy Stawach Walczewskiego była zgłaszana przeze mnie bezpośrednio do operatora wiele razy, nie działa poprawnie, ekran przy stacji do do wypożyczania rowerów jest zbity i nie działa, pozostaje wypożyczenie poprzez aplikacje, ale nie działa właściwie, rower nie wypina się z elektrozamka. Przy kilku elektrozamkach na stacji jest wysunięty "bolec" blokady, który uniemożliwia zwrócenie roweru poprzez wpięcie do stacji, konieczne jest jego zapięcie obejmą i zwrot ręczny. Aplikacja nie zawsze działa sprawnie, więc za każdym razem trzeba kontaktować się z operatorem telefonicznie. Problem ze stacją na Stawach Walczewskiego występuje od zeszłego sezonu, firma nie reaguje do tego czasu.

Panie  Macieju,

 

Zgłoszenia awarii GRM każdorazowo staramy się traktować z najwyższym priorytetem. Pracownik Centrum Informacji Turystycznej zgłosił awarię  stacji GRM przy Stawach Walczewskiego  Operatorowi Systemu.  W dniu wczorajszym, tj.22 maja 2017  serwisant Nextbike sprawdził stację Stawy Walczewskiego i stwierdził na niej usterkę komputera – jednostka została wymieniona na nową. Aktualnie Operator prowadzi objazd połączony z dokładną kontrolą wszystkich stacji i wszystkich rowerów wchodzących w skład systemu GRM.
Zapewniam Pana, iż dokładamy wszelkich starań aby w razie awarii  GRM ustabilizować sytuację jak najszybciej, tak żeby system rowerów publicznych działał bez zarzutów i cieszył się jak największą popularnością wśród mieszkańców Grodziska.


Pozdrawiam,

Urszula Chrzanowska, naczelnik wydziału przygotowania inwestycji i funduszy zewnętrznych

Pytanie: Eugeniusz, 19.5.2017

Witam Czy jest możliwość zmiany grafiki rozkładu jazdy komunikacji lokalnej na stronie internetowej? Obecny rozkład jest bardzo mało czytelny, łatwo pomylić się podczas odczytywania, śledzenie w tabeli w którą stronę jest kierunek jazdy nie jest łatwe, a zwłaszcza dla starszych osób. Takie tabele rozkładu jazdy były może dopuszczalne kiedyś ze względu na oszczędności papieru, ale czasy już się zmieniły. Grodzisk tętni życiem XXI wieku, a rozkład jazdy z połowy XX wieku. Proszę zobaczyć np. rozkład jazdy ZTM Warszawa, nie trzeba być tęga głową, aby ustalić godzinę odjazdu autobusu. z poważaniem Eugeniusz

Szanowny Panie

 

Uprzejmie informuję, że Pana uwagi dotyczące czytelności rozkładów jazdy zostaną przekazane do PKS.

 

Z poważaniem

Andrzej Korpysa

podinspektor w ZDG

Kategoria: Komunikacja Miejska

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

26.05.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy podoba Ci się, że na Stawach Walczewskiego pojawiły się rowery wodne, kajaki i łódeczki?

Tak

głosy: 183 (74.09%)

Nie

głosy: 37 (14.98%)

Nie mam zdania

głosy: 27 (10.93%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie