Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Hanna, 22.3.2017

Dzień dobry. Panie Burmistrzu i Panie Komendancie Straży Miejskiej Chciałam zapytać, czy jest możliwość aby patrole Straży Miejskiej, zwłaszcza w okresie letnim, patrolowały wieczorami tereny osiedli i zajęły się "trunkową" młodzieżą pijącą alkohol na ławkach? Nie dość bowiem, że zostawiają po sobie istny śmietnik to jeszcze liczba przekleństw i wulgaryzmów lecących od tego towarzystwa nie pozwala cieszyć się otwartym oknem w letnie wieczory. Stąd moja prośba aby w ramach prewencji Straż Miejska zapuszczała się czasem na tereny blokowisk i interweniowała w sprawie osób pijących alkohol i głośno zachowujących się wieczorami. Z góry dziękuję za mam nadzieję pozytywny oddźwięk mojej prośby Hanka z os. Kopernik.

Szanowna Pani,

Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim regularnie patroluje także osiedla, w tym osiedle Kopernika. Choćby w dniu wczorajszym strażnicy pieszo patrolowali właśnie rejon ul. Kopernika i osiedli. Czasami sytuacje z Naszego otoczenia wydają nam się tak oczywiste iż zapominamy, że nie wszystko widziane przez Nas w najbliższym otoczeniu  jest tak samo oczywiste i tak samo postrzegane przez innych, w tym np. funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Zachęcam dlatego do przekazywania takich informacji w razie zauważenia ponownie opisywanej przez Panią sytuacji bezpośrednio powiadamiając w godzinach pracy dyżurnego Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim pod nr (22) 755-54-31 lub bezpłatnymi numerami alarmowymi: Straży Miejskiej  986  lub całodobowo Policji  tel. 997  lub 112 - funkcjonariusze zajmą się tym problemem.

 

Z poważaniem,

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Marcin, 20.3.2017

Dzień Dobry, W ostatni weekend zaprosiliśmy znajomych którzy uwielbiają obserwacje ptactwa, na spacer po stawach w Kraśniczej woli. Wczesniej wiele opowiadaliśmy o tym jak fantastyczny to teren do obserwacji przyrody, jednak już na wstępie przy wejsciu i pierwszej tablicy informacyjnej spotkalismy się z wysypiskiem smieci, dalej w głąb było ich jeszcze kilka - po prostu wstyd. Panie Burmistrzu, może patrole strazy miejskiej, moze monitoring. Teren jest przyrodniczym skarbem Grodziska i szkod by było by skonczył jako nielegalne wysypisko:(

Szanowny Panie,

Dziękuję za sygnał dotyczący tych nieprawidłowości.  Spowodowaliśmy już sprzątnięcie tego terenu. Proszę także w razie zauważenia opisywanej przez Pana sytuacji bezpośrednio powiadamiać dyżurnego Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim pod nr (22) 755-54-31 lub bezpłatnym numerem alarmowym 986 - funkcjonariusze zajmą się tym problemem niezwłocznie.

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Maciej, 17.3.2017

Witam Pojawiają się od czasu do czasu artykuły odnośnie obwodnicy zachodniej Grodziska Mazowieckiego i w każdym z tych artykułów kto by nie udzielał odpowiedzi z uporem powtarza "jak nie będzie odwołań mieszkańców co do decyzji to ...". Moje pytanie , jak mają się Ludzie nie denerwować i nie odwoływać skoro wykup nieruchomości pod tę inwestycję w większości to tylko obiecanki ewentualnie propozycje wykupu wg stawek wysoko zaniżonych (przykładowo na tym samym terenie gmina ogłasza sprzedaż działek z ceną wywoławczą 200 Pln/m2 a przy wykupie proponuje 100 Pln/m2) Pozdrawiam

Szanowny Panie Macieju,

Na wstępie chciałbym przypomnieć, że budowa obwodnicy jest inwestycją Marszałka Województwa Mazowieckiego. Odnośnie kwestii wykupów sprawa wygląda następująco: po wydaniu przez Wojewodę Mazowieckiego decyzji Zezwalającej na Realizacją Inwestycji Drogowej w teren wyrusza rzeczoznawca, który dokonuje wyceny gruntów, nasadzeń czy ogrodzeń. Następnie takie wyceny są przekazywane do odpowiedniej komórki w Urzędzie Marszałkowskim, która finalizuje wykupy.

z poważaniem,

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Obwodnica
Pytanie: Marian, 16.3.2017

Witam, W ostatnim czasie nasiliła się liczba włamań i prób włamań na Os. Kopernika. Czy jest możliwość objęcia Osiedla monitoringiem miejskim? Pozdrawiam, Marian

Szanowny Panie,

Dziękuję za sygnał dotyczący włamań na ul. Kopernika. Jesteśmy w stałym kontakcie z Policją i w/g danych z Policji liczba tych przestępstw na tym terenie nie odbiega znacząco od innych miejsc narażonych na tego typu zjawiska. Będziemy się starali planując rozbudowę monitoringu miejskiego objąć jego zasięgiem także rejony osiedli, w tym  rejon Osiedla Kopernika.

Bardzo ważną rolę w zakresie ochrony porządku i zapewnienia szeroko pojętego bezpieczeństwa odgrywają sami mieszkańcy i społeczności lokalne, żadna służba na świecie nie jest w stanie bez tej współpracy być w pełni skuteczna w swym działaniu.  W razie zauważenia "niepokojących sygnałów"  uprzejmie proszę bezpośrednio powiadamiać dyżurnego Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim pod nr (22) 755-54-31 lub bezpłatnym numerem alarmowym 986 .

 

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Aleksander, 15.3.2017

Szanowny Panie Burmistrzu, ostatnio zobaczyłem dużą ilość odpadów szklanych na terenie leśnym ograniczonym ulicami Na Laski, Doktora Michała Bojasińskiego, Fryderyka Chopina a ulicą osiedla Na Laski 51. Dokładniej to obok wjazdu na ulicę osiedlową od strony Na Laski. Przede wszystkim były to flaszki po alkoholu. Obawiam się, że w nadchodzących dniach może dojść do pożaru. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji?

Szanowny Panie Aleksandrze,

przekazałem sprawę do działu oczyszczania miasta, aby usunęli zalegające śmieci. Na początku tygodnia mają zostać zebrane.

Pozdrawiam,

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

29.03.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie