Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Mariusz, 20.9.2017

Witam, proszę o sumienne wykonywanie obowiązków przez strażników miejskich. W dniu 19.09 ok. godziny 17:30 ulicą Sadową przy przychodni Medicon przejeżdżały dwa radiowazy straży miejskiej i żaden z nich nie zatrzymał się aby zostawić wielokrotnie wspominaną przez Pana Komendanta żółtą kartę za złe parkowanie czy też mandat(dwa samochody całkowicie zaparkowane na chodniku i uniemożliwające przejście oraz dwa pozostawione częściowo na chodniku i jezdni). Dodatkowo przypominam obowiązuje tam zakaz postoju. Proszę również o nieodpowiadanie w sposób, że brakuje miejsc parkingowych w okolicy przychodni, gdyż jeden parking na kilka samochodów znajduje się przy przychodni a drugi po przeciwnej stronie ul. Chełmońskiego. Dodatkowo samochody zatrzymują się przepisowo w jednej z bocznych ulic w okolicy przychodni. Pozdrawiam

Szanowny Panie,

Widoczne przez Pana radiowozy Straży Miejskie jak sprawdziłem  przemieszczały się na interwencje, które po przyjęciu przez naszego dyżurnego z oczywistych względów mają priorytet do realizacji. Niemożliwym jest, aby w trakcie dojazdu na interwencję zleconą im przez dyżurnego funkcjonariusze mieli zatrzymywać się i podejmować nową własną interwencję  czyli "rozliczać kierujących" źle zaparkowanych pojazdów. Dziękuję jednak Panu za sygnały i troskę o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

Także pozdrawiam,

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Grzegorz, 20.9.2017

Szanowny Panie Burmistrzu, proszę o odpowiedź nam mieszkańcom miasta, czym się kierowano wybierając tak niefortunnie termin odsłonięcia pomnika Leonida Teligi na dzień 2 października 2017 roku godz. 12:00 ( PONIEDZIAŁEK!!!). Wszak nie jest to data Jego urodzin ( 28 maja). Szkoda, bo myślę że termin weekendowy dał by szansę udziału w tej uroczystości znacznie szerszemu gronu mieszkańców chcących oddać honor tej Wspaniałej Postaci jaką był mieszkaniec Naszego Grodu. Z poważaniem, Grzegorz

Szanowny Panie,

Wybierając datę - 2 października - kierowaliśmy się możliwością udziału w uroczystości dzieci i młodzieży z grodziskich szkół, w tym także ze szkoły im. Leonida Teligi.

z poważaniem,

Aneta Caban, Naczelnik Wydziału Promocji

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Michał, 19.9.2017

Czytam sobie skargi mieszkańców na nieprawidłowo parkujące samochody uczestników mszy w kościele przy Piaskowej (potwierdzam, tak się dzieje) i żenujące odpowiedzi Komendanta Straży Miejskiej tłumaczące,że Straż nie pracuje i aby dzwonić na Policję. Tak można ale filozofia pałki niedaleko nas zaprowadzi. Policja też będzie niechętna aby karać ludzi wychodzących z mszy co nawet jako ateista rozumiem i się nie oburzam bo to zwyczajne świństwo. A nie mógłby Pan Komendant poprosić proboszcza aby zwrócił wiernym uwagę na ten aspekt sprawy? Jestem przekonany, że księdzu też zależy na dobrym współżyciu z okolicą i chętnie napomni z ambony wiernych. Jakby tak do Bożego Narodzenia co niedzielę wspominał o problemie - to wystąpiłaby poprawa. Panie Komendancie: trochę kreatywności w rozwiązywaniu problemów społecznych. Nie tylko pałka i mandat są Pana narzędziem pracy, trochę finezji się przyda.

Szanowny Panie,

Dziękuję uprzejmie za Pański głos w tej sprawie, ale chyba jednak staramy się być jak Pan to określił dość „kreatywni w rozwiązywaniu problemów”, gdyż takie działania już podjęliśmy z własnej inicjatywy. Możemy oczywiście jeszcze zachęcać np. wiernych do „porzucenia pojazdu w niedzielę” i propagować piesze spacery do Kościoła, ale w tej sytuacji Naszym zdaniem chodzi raczej o coś zupełnie innego, mianowicie o  mylnie postrzegany przez kierujących „komfort zaparkowania najbliżej Kościoła”. Dodatkowo sytuację komplikuje remontowany parking znajdujący się, przy ul. Piaskowej w pobliżu WKD. Część korespondencji i głosów najbardziej zbulwersowanych okolicznych mieszkańców, która do Nas trafia w tej sprawie żąda bezwzględnego respektowania przepisów dotyczących parkowania poprzez nakładanie mandatów karnych. Także moim skromnym zdaniem nie tędy droga, jeżeli nie jesteśmy aktualnie w stanie zapewnić miejsc parkingowych, szczególnie w trakcie remontów istniejących parkingów - musimy szukać innych bardziej kompromisowych rozwiązań. Do tej pory Nasze działanie, w tym zakresie ograniczało się do zwracania uwagi, pouczania źle parkujących, trochę też staraliśmy się „zawstydzić kierujących” poprzez umieszczanie na pojazdach ostrzeżeń tzw. „żółtych kartek” informujących ich o nieprawidłowym parkowaniu. Nie jest to jedyne miejsce niestety w mieście w którym występuje konflikt między pieszymi a parkującymi swoje pojazdy.

 

Pozdrawiam,

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Anna, 19.9.2017

Witam, jakis czas została zmodernizowana ulWidokowa. Ruch jest ogromny ze względu na zamkniętą Siestrzeń. Do tego nowa nawierzchnia oraz prosty odcinek drogi powodują, że kierowcy nie przestrzegaja ograniczenia predkosci (a to jest teren zabudowany) przez co spacery wzdłuż drogi są bardzo niebezpieczne. Tiry ścigają się z autobusami i samochodami osobowymi. Na razie gina zwierzeta, a mieszkancy boja sie wyjsc na spacer (niedlugo bede miala dziecko i sama jestem przerazona, ze bede musiala tedy chodzić). Bardzo proszę w imieniu mieszkańców o kontrole radarowe na tym odcinku drogi. Prosze o interwencje w trosce o bezpieczenstwo mieszkancow

Szanowna Pani,

dziękuję za informację dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Informacja powyższa została już przekazana do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim - funkcjonariusze zajmą się tym problemem, zgodnie z posiadanymi kompetencjami.

 

Z pozdrowieniami,

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Aneta, 19.9.2017

Uprzejmie proszę o informację jakie są wyniki analizy wpływu na środowisko w Grodzisku Mazowieckim planowanego lotniska w Baranowie. Jak gminy planują zapobiec zwiększeniu smogu nad Grodziskiem i okolicami powstałego ze spalania paliwa przez samoloty, które będą latały nad naszymi głowami? Przypomnę tylko, że jeden samolot zużywa podczas jednego lotu tyle paliwa co średnio jeden samochód w ciągu roku użytkowania. Nie od dziś wiadomo, że nasze okolice każdej zimy topią się w smogu, chciałabym wiedzieć co Państwo planują, by temu zapobiec. Dofinansowanie wymiany piecy z węglowych na gazowe bez budowy gazociągów na szerszą skalę nie jest rozwiązaniem.

Szanowna Pani Aneto,

według naszych informacji lokalizacja lotniska w Baranowie nie jest na dzień dzisiejszy jeszcze oficjalnie potwierdzona. Ponadto dla tego typu projektów dopiero po wybraniu lokalizacji przygotowywane są dokumenty w tym środowiskowe, które pozwolą na analizę spalania paliw i ich wpływ na otoczenie. Do tutejszego Urzędu nie wpłynęły żadne informacje dotyczące tej inwestycji.

Proponuję też skontaktować się z Gminą Baranów na terenie, której ma najprawdopodobniej powstać inwestycja. Być może są w posiadaniu szerszych informacji.

Pozdrawiam,

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

22.09.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy uważasz, że akcja “Nie dojeżdżaj. Praca jest w Grodzisku” jest potrzebna?

Tak

głosy: 379 (56.07%)

Nie

głosy: 210 (31.07%)

Nie wiem

głosy: 87 (12.87%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie