Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Monika, 25.7.2017

Szanowny Panie Burmistrzu, Kto zajmuje się doborem pracowników? w dniu dzisiejszy 25.07.2017 o godzinie 21.00 w kinie bileter był tak opryskliwy i arogancki aż brak słów. Czemu nie można przyjąć do takiej pracy człowieka o wyższej kulturze osobistej. Być może ten Pan ma jakieś problemy..... Brak Słów

Szanowna Pani,

dziękuję za Pani uwagi. Ośrodek Kultury przykłada dużą wagę do jakości obsługi swoich gości, w tym oczywiście widzów naszego kina. Dlatego chętnie, jako dyrektor odpowiedzialny za działalność Całego Ośrodka Kultury zapoznam się ze szczegółami tego bulwersującego incydentu, który rzecz jasna nie miał prawa się zdarzyć. Zapraszam w tym celu do swojego gabinetu w dowolnym, dogodnym dla Pani terminie. Istnieje również możliwość szczegółowego opisania całego zdarzenia i przesłania mi mailem na adres p.twardoch@centrumkultury.eu

Za zaistniałą sytuację przepraszam, z wyrazami szacunku,

 

Paweł Twardoch

Dyrektor

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

(22) 734 79 00

p.twardoch@centrumkultury.eu

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Marcin Siedlecki, 21.7.2017

Witam, Minęły prawie 3 miesiące od mojego zapytania i nie otrzymałem żadnej informacji zwrotnej. Proszę o odpowiedź. Grodzisk.pl: Pytania do Burmistrza 02.05.2017 @ 13:00 W odniesieniu do zasłyszanych informacji na temat planów dot. ulicy Wioślarskiej i jej najbliższej okolicy chciałbym zaczerpnąć informacji z oficjalnego źródła. - Czy i ewentualnie kiedy jest planowana modernizacja nawierzchni ul. Wioślarskiej? - Czy i ewentualnie kiedy ma powstać parking przy ul. Wioślarskiej? - Czy prawdziwa jest informacja odnośnie planów modernizacji skrzyżowania ul. Wioślarskiej, Nadarzyńskiej i Piaskowej, gdzie miałoby powstać rondo? Jeżeli tak to kiedy mają zostać przeprowadzone prace? Pozdrawiam Wybrana kategoria pytań: Budowa nowych dróg i parkingów

Szanowny Panie Marcinie,

w odpowiedzi na Pańskie pytanie informuję, że w roku bieżącym zostanie zlecony kompleksowy projekt przebudowy ul. Wioślarskiej. Projekt rozstrzygnie szczegółowe rozwiązania komunikacyjne, jak również lokalizację parkingów.

 

Z poważaniem,

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Maciej, 18.7.2017

Czy obsługa widza kończy pracę po wpuszczeniu ludzi na sale? wygląda na to że tak. Nie ma żadnego zainteresowania z waszej strony. W dniu wczorajszym na sali spożywany był alkohol przy czym był hałas. Po wyjściu na hol nie zastałem żywej duszy. Wasz pracownik zapadł się pod ziemię. Zjawił się oczywiście na koniec otworzył drzwi no ale faktycznie nie dziwie się że nie mogłem go znaleść bo wyglądał jak by właśnie wstał. Dodatkowo był nie uprzejmy. Czy pracownik nie powinien pilnować porządku na sali? dbać o komfort oglądania widzów którzy przyszli obejrzeć film? czy zatrudniacie Państwo takich LENI co zamiast pracować wolą się przespać i mieć wszystko głęboko!

Szanowny Panie Macieju,

serdecznie dziękuję za Pańskie uwagi, takie sytuacje nie mają prawa się zdarzać, miejsce pracownika obsługi widza jest za ladą kasową kina, lub w widocznym miejscu w jej najbliższej okolicy. Dopilnuję, żeby tak właśnie było.

Z wyrazami szacunku,

 

Paweł Twardoch

Dyrektor

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

(22) 734 79 00

p.twardoch@centrumkultury.eu

www.centrumkultury.eu

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: aleksander, 14.7.2017

Witam, dlaczego gmina nie buduje nowych przedszkoli skoro od kilku lat chwali się pan że w szybkim tempie zwiększa się ilość mieszkańców,szczególnie młodych małżeństw. Na podstawie zestawień z systemu PESEL łatwo określić jakie były potrzeby w zakresie miejsc w przedszkolach, tłumaczenie że nie wiedzieli państwo o tych liczbach bo nie wszyscy się zameldowali świadczy o tym że do przedszkoli dostały się dzieci osób niezameldowanych a tym samym świadczy to o przyjmowaniu dzieci po znajomości.Do przedszkoli nie dostały się dzieci osób zameldowanych i płacących podatki w tym mieście, bo tylko takie osoby mogą się odwoływać. Czy w dniu 04.08.2017 wszyscy rodzice będą już wiedzieli że ich dzieci dostały się do przedszkoli znajdujących się w pobliżu ich miejsca zamieszkania czy też musimy się zwalniać z pracy aby zająć się opieką naszych dzieci a tym samym przestać płacić podatki i przejść na socjal gminy?

Szanowny Panie,

na podstawie systemu PESEL znamy liczby dzieci zameldowanych, natomiast prawo oświatowe posługuje się pojęciem "zamieszkania" na terenie gminy i to dzieci "zamieszkałe" mają prawo do miejsca w przedszkolu. Nie jest więc łatwo określić faktyczne potrzeby w zakresie miejsc przedszkolnych w placówkach publicznych. Dopiero rekrutacja pokazuje liczbę dzieci chętnych do przedszkoli. Musimy w naszych działaniach uwzględniać też fakt, że w gminie funkcjonuje ponad 20 placówek przedszkolnych niepublicznych, oferujących miejsca dla dzieci i otrzymujących na każde dziecko dotację z gminy.

Na sytuację dzieci w wieku przedszkolnym w ogromnym stopniu wpłynęła wprowadzona reforma systemu edukacji, w wyniku której w grodziskich placówkach przedszkolnych znalazło się ok. 470 sześciolatków, co oczywiście ma bezpośredni wpływ na ograniczenie liczby miejsc dla młodszych dzieci.

Zgodnie z przekazanym Państwu komunikatem - do dnia 4 sierpnia br. przekażemy rodzicom informację z propozycją miejsca przedszkolnego dla dziecka w placówce na terenie gminy, funkcjonującej na zasadach przedszkola publicznego.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Katarzyna, 12.7.2017

Dzień Dobry, czy istnieją wyznaczone normy ilości decybeli dla głośności dzwonka w szkole podstawowej, gdzie również są dzieci zerówkowe i przedszkolne? W szkole w Książenicach nawet dorośli słysząc dzwonek zatykają uszy, a nasze dzieci spędzaja tam całe dnie. Zauważyłam już, że zdarza się, że dziecko nosi słuchawki wyciszające. Bardzo proszę o interwencję albo już teraz dotację dla naszych dzieci na aparaty słuchowe. Pozdrawiam/ Katarzyna

Pani Katarzyno,

z informacji uzyskanych ze szkoły w Książenicach wynika, że dzwonki posiadają atesty i spełniają odpowiednie normy. Istnieje możliwość minimalnej regulacji głośności, ale ze względu na dużą powierzchnię budynku muszą mieć określoną moc aby były słyszalne.

Faktycznie jeden z uczniów szkoły używa specjalnych nauszników, ale jest to podyktowane jego potrzebami zdrowotnymi.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

28.07.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy uważasz, że akcja “Nie dojeżdżaj. Praca jest w Grodzisku” jest potrzebna?

Tak

głosuj głosy: 25 (44.64%)

Nie

głosuj głosy: 18 (32.14%)

Nie wiem

głosuj głosy: 13 (23.21%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie