Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: A., 23.7.2014

Chciałbym zapytać o skrzyżowania w ciągu obwodnicy zachodniej. P. T. Hopko 7.7 odpowiedział na pytanie innego mieszkańca: "Wjazd w Kałęczynie – rondo Skrzyżowanie Żyrardowska –rondo" Nie wiem na ile jest to nieodwołalne, ale ronda charakteryzują stosunkowo wysokim bezpieczeństwem, ale jednocześnie bardzo niską przepustowością. Projektowanie rond na skrzyżowaniach dróg takich jak np. Żyrardowska/Obwodnica jest nieporozumieniem. Zmienimy tylko miejsce stania w korkach - nie w centrum Grodziska, tylko na obwodnicy. Dopóki inwestycja się nie rozpoczęła proponuję, aby ktoś się nad tym pochylił i przemyślał sprawę. Wystarczy poobserwować co się dzieje na rondach w najbliższej i trochę dalszej okolicy Grodziska. Budowa obwodnicy w kształcie w jakim jest planowana w tej chwili będzie moim zdaniem wyrzuceniem pieniędzy w błoto, a w każdym razie nie rozwiąże problemów mieszkańców (np. szybkiego dojazdu do autostrady).

Szanowny Panie!

Wszystkie skrzyżowania na przebiegu przyszłej obwodnicy zachodniej i ich forma były przedmiotem analiz w oparciu o prognozy ruchu w poszczególnych latach na poszczególnych drogach. Projekt tych skrzyżowań został przygotowany w oparciu o wyniki analiz projektantów i wojewódzkiej inżynierii ruchu, dlatego nie zawsze nasze osobiste odczucia są trafne. Projekt został zatwierdzony, a czas pokaże czy decyzje były trafne.

Pozdrawiam.

Pełnomocnik Burmistrza

d/s kluczowych inwestycji drogowych

Tomasz Hopko

Pytanie: Karol, 23.7.2014

Szanowny Panie Burmistrzu! Zauważyłem, że np. w ciągu ulic np. Królewskiej, Nadarzyńskiej wycięto trawę przy ulicy i pytanie, czy zamiast trawy pojawi się coś nowego? Jeśli np. kwiaty to na pewno poprawi to wizerunek główniejszych ulic - trafiony pomysł. pozdrawiam

Witam

Tak, wszystko się zgadza. W głównych ciągach komunikacyjnych miasta (również w ulicach bocznych) będą wykonane nowe nasadzenia (rodzaj klombów z kwiatami) i uzupełniona będzie trawa. Ma to poprawić jak Pan zauważył wizerunek Grodziska. Dziękuję za zainteresowanie i pozytywną opinię.

Pozdrawiam

Piotr Leśniewski, Skarbnik Gminy

Kategoria: Budżet gminy
Pytanie: Joanna, 21.7.2014

Witam, Ponieważ nie otrzymałam odpowiedz ponawiam pytanie z 19 czerwca: Czy prawdą jest, że planowana jest zmiana lokalizacji skupu złomu, znajdującego się obecnie przy ul Żydowskiej? Jeśli tak, jakie nowe lokalizacje są brane pod uwagę?

Witam,

niestety nie mam możliwości udzielić Pani żadnej wiążącej odpowiedzi. Firma zlokalizowana przy ulicy Żydowskiej jest firmą prywatną i nie posiadamy żadnych informacji dotyczących ewentualnego miejsca przeniesienia działalności.

Z poważaniem,

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska
Pytanie: Ewelina , 21.7.2014

Witam pana mam pytanie czy na zakończenie lata 2014 może przyjechać zespoł Akcent i Weekend do grodziska.

Pani Ewelino,  program Dni Miasta organizowanych w połowie września był ustalany z dużym wyprzedzeniem i teraz nie ma już możliwości zmiany zespołu występującego podczas tych uroczystości. Ośrodek Kultury stara się by zespoły występujące podczas imprez plenerowych reprezentowały różne nurty muzyczne, zespół Weekend już występował w Grodzisku w dniu 01.06.2014. Pragnę poinformować iż 05.10.2014 w Izdebnie Kościelnym  gościć będziemy zespół BOYS

 

Marta Kowalczyk

Impresariat

m.kowalczyk@centrumkultury.eu

kom. 601-572-439, 22 734-79-00

fax. 22 734-79-01

 

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Maz.

ul. Spółdzielcza 9

05-825 Grodzisk Mazowiecki

NIP 529-11-76-426

Kategoria: Inne
Pytanie: Darek, 21.7.2014

Witam, Czy jest szansa aby wynegocjować z firmą HETMAN aby w przyszłym roku i w kolejnych latach w okresie letnim np. czerwiec-sierpień odpady komunalne były odbierane z domków jednorodzinnych co tydzień? W okresie letnim występujące upały przyczyniają się do szybszego rozkładu odpadów co skutkiem jest legnięcie się w koszach robaków. Poza tym odpady gnijące wydzielają nieprzyjemną woń która snuję się przy posesjach.

Witam,

obecnie funkcjonująca częstotliwość odbioru odpadów komunalnych podległa opiniowaniu m.in Państwową Powiatową Stacje Sanitarną, która zarekomendowała system co 2 tygodnie jako rozwiązanie najbardziej optymalne - z jednej strony zachowane jest bezpieczeństwo sanitarno - epidemiologiczne, a z drugiej strony gwarantujące niezmienność wykonanej usługi za dotychczasową cenę, którą uiszczają mieszkańcy.

z poważaniem,

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska

Rok z Chełmońskim
Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27

fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny Otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 7:00 - 14:00

02.08.2014 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna
Wszystkie galerie