Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Kamila, 12.5.2015

Panie Burmistrzu, Czy nauczyciele w gminie otrzymują dodatki motywacyjne?Pytam ponieważ wiem,że środki na dodatki podobno są i nauczyciele w gminach w całej Polsce je otrzymują a dla Nas nauczycieli w gminie motywację stanowi często jedynie uśmiech dziecka i zadowolenie rodzica. Nie wiem czy tak jest we wszystkich placówkach ale dla przykładu w jednym z przedszkoli dodatki są przyznawane raz do roku i to nie wszystkim. Czy istnieje możliwość sprawdzenia tego?

Pani Kamilo,

zasady przyznawania dodatków motywacyjnych określone są w regulaminie wynagradzania nauczycieli zatrudnionych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki (tekst jednolity - uchwała Nr 537/2013 Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim z dnia 25 marca 2013 r.). Dokument jest dostępny na stronie BIP urzędu.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Almo, 6.5.2015

czy bedzie galeria grodzisk?

Witam

Grupa NAPOLLO wybuduje galerie w Grodzisku Mazowieckim. Galeria Grodova powstanie w ścisłym centrum Grodziska Mazowieckiego, przy ul. H. Sienkiewicza, w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Kultury z kinem. Budynek będzie stanowił naturalne przedłużenie istniejącej zabudowy pierzei tej ulicy. Reprezentacyjne wejście w formie wysockiego portalu prowadzić będzie do dwupoziomowego centrum, w którym planowanych jest ok. 20 lokali.

Całkowita powierzchnia galerii to 9 000 m2, powierzchnia najmu wynosi 5 100 m2. Obok operatora spożywczego, salonu RTV AGD oraz marketu drogeryjnego, przewidziane są tu butiki z modą i akcesoriami oraz usługi. Centrum wyposażone będzie w parking podziemny. Otwarcie planowane jest w 2016 roku.

Więcej na ten temat na stronie http://galerie.napollohandlowy.pl/pl/aktualnosci.html

pozdrawiam

Aneta Caban, Naczelnik Wydziału Promocji

Pytanie: Agnieszka, 6.5.2015

Witam serdecznie, Chciałam zapytać, co z listą osób oczekujących na przydział lokalu komunalnego na rok 2015 czy owa lista, która wisiała na terenie urzędu miasta jest jednoznaczna z przydziałem mieszkań w tym roku?. Pozdrawiam.

Szanowna Pani,
Umieszczenie na liści na dany rok nie oznacza, że w danym roku osoba ta otrzyma propozycję przydziału lokalu.
Przed przydziałami z listy pierwszeństwo w zawarciu umowy najmu lokalu na czas nieoznaczony bądź lokalu socjalnego mają osoby spełniające poniższe warunki:
1.    Zamieszkiwanie w budynkach do rozbiórki.
2.    Orzeczenia przez Sąd uprawnienia do lokalu socjalnego.
3.    Wystąpienie zdarzenia losowego w wyniku, którego dotychczas zajmowane mieszkanie zostało wyeliminowane z użytkowania.
Wśród osób umieszczonych na liście  pierwszeństwo w otrzymaniu lokalu mają następujące osoby:
1.    opuszczające Domy Dziecka z uwagi na osiągnięcie pełnoletniości i brak możliwości zamieszkania w domu lub mieszkaniu rodzinnym,
Z w/w przyczyn osoby umieszczone na liście, którym nie przysługuje pierwszeństwo w zawarciu umowy najmu, oczekują na przydział lokalu nawet 10 lat.
Osoba umieszczona na liście, która nie otrzyma propozycji przydziału do 30 czerwca powinna złożyć wniosek aktualizujący dane osobowe oraz dochody z ostatnich 6 m-cy (lista lokali socjalnych) lub 12 m-cy (lista lokali komunalnych).
Nie złożenie wniosku aktualizującego spowoduje skreślenie z projektu listy na następny rok.

Katarzyna Górska, Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami

Pytanie: Iza, 5.5.2015

Witam Szanowny Panie Burmistrzu, blok przy ulicy Bairda 34 zaczyna przygnębiać swoim wyglądem, czyli tzw. "szarego pudełka". Jedynie co jakiś czas klatki schodowe są odmalowywane słabej jakości białą farbą. Również jego otoczenia pozostawia wiele do życzenia: przed blokiem jest już tylko dzika trawa i parę zniszczonych krzewów. W bloku mieszkają w większości młodzi ludzie i dziećmi, gdyż blok ma świetną lokalizację(blisko placu zabaw, szkoły, boiska), więc czy nie istnieje możliwość rewitalizacji bloku, aby zaczął cieszyć ludzkie oko? Dodam, że bloki w okolicy są w większości już dawno odremontowane, a o renowacji tego bloku nic nie słyszałam. Serdecznie pozdrawiam Iza

Szanowna Pani,

w sprawie odnowienia elewacji budynku zlokalizowanego w Grodzisku Mazowieckim przy ul. T. Bairda  34 proszę zwrócić się do Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ul. H. Sienkiewicza 45, gdyż blok ten stanowi współwłasność osób fizycznych i GSM.

Katarzyna Górska, Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami

Pytanie: lukssz, 2.5.2015

Dlaczego usunieto slupy ogloszeniowe z deptaka ,ulic kosciuszki i sienkiewiczw i kilku innych

Szanowny Panie

Rzeczywiście widzimy, iż brakuje miejsc na wywieszanie ogłoszeń w naszym mieście dlatego też planujemy zakup dodatkowych słupów ogłoszeniowych. Słupy, które zostały usunięte były uszkodzone.

Z poważaniem,

Aneta Caban, Naczelnik Wydziału Promocji

Kategoria: Inne

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

170-lecie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

22.05.2015 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

14 czerwca 2015r.

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie