Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Jarek, 2.12.2014

Witam, piszę tutaj, bo na maile wysyłane bezpośrednio przewoźnik nie odpowiada. Od kiedy w autobusie można palić? Wczoraj, tj. 1 grudnia 2014, linia nr 4, odjazd z Dworca PKP o 6.50 w kierunku Izdebna. Dzisiaj, 2 grudnia 2014, linia nr 3, odjazd zaraz po 6 rano do Kłudna Nowego. W obu przypadkach w autobusie po wejściu smród gorszy niż w palarni, w drugim przypadku palenie w czasie jazdy przy uchylonym oknie. I piszę tu o kierowcach żeby było jasne. Może wprowadźmy palenie dla wszystkich i będzie super miło i śmierdząco? Czemu zakaz ma dotyczyć tylko pasażerów? Ps. O pominięciu przystanku Natolin Cegielnia nawet już nie piszę. Czy ktoś ten bałagan w naszej komunikacji miejskiej ogarnie w końcu? Pozdrawiam.

Witam.

 

 

Dziękujemy za informację w tej sprawie. Oczywiście kierowców obowiązuje zakaz palenia papierosów w pojazdach. Kierowca palący w autobusie poniesie konsekwencje określone w regulaminie pracy naszego przedsiębiorstwa. W podobnych przypadkach bazujemy przede wszystkim na informacjach uzyskanych od pasażerów (szczególnie na trasach podmiejskich). Wszystkie takie informacje będą odpowiednio weryfikowane, a kierowcy w uzasadnionych przypadkach ukarani.

 

Odnośnie przystanku Natolin Cegielnia, to od czasu budowy przejazdu nad autostradą, a szczególnie zainstalowania ekranów dźwiękoszczelnych wjazd na ww. przystanek (zwłaszcza jadać od strony autostrady) wiąże się z problemami związanymi z wyjazdem z pętli w kierunku Grodziska Maz. Kierowcy pracujący na liniach 3, 4, 5 zostali ponownie poinformowani o konieczności obsługi tego przystanku. W przypadkach naruszenia tego obowiązku prosimy o kontakt wraz z podaniem daty, godziny kursu oraz numeru linii.

 

 

Z wyrazami szacunku.

Krzysztof Bądziusz

Dział Przewozów Osobowych.

 

Kategoria: Komunikacja Miejska
Pytanie: Darek, 1.12.2014

Witam Moje pytanie dotyczy położonej niespełna tydzień temu nowej nawierzchni ul. Dalekiej. Już na następny dzień widać było jakieś partactwo w jej wykonaniu na zbiegu ulicy Dalekiej i Mokronoskich. Chyba jakaś kompetentna osoba to odbierała, przecież my jako mieszkańcy płacimy za to. W tej chwili już wykrusza się nowy asfalt i powstają dziury a co będzie dalej szkoda gadać.Czy to nie marnotrawienie środków, a morze to był tylko chwyt przedwyborczy pzd.

Szanowny Panie Dariuszu,

dziękuję za zgłoszenie usterki w nawierzchni ul. Dalekiej i informuję, że roboty odbywające się na w/w ulicy nie zostały jeszcze zakończone. Przed odbiorem inwestycji zarówno ta, jaki i inne ewentualne usterki zostaną poprawione przez Wykonawcę.

Z poważaniem

Stanisław Olkowski, Kierownik Obsługi Inwestycyjno-Technicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: aneta, 29.11.2014

Panie Burmistrzu. Czy w najblizszym czasie bedą zrobione progi zwalniające przed przejściem dla pieszych na ulicy Teligi od strony ul.Rusałki(duże osiedle)? Jest to druga tak duża ulica prowadząca do szkoły podstawowej nr2.Żadko kto stosuję sie do znaku ograniczenia predkosci do 40km.rano i po godz.14 natężenie ruchu jest naprawde duze a Dzieci uczą się do 17.prowadzę dwójkę dzieci do szkoły więc naprawdę wiem jaka jest sytuacja.mieliśmy wiele sytuacji niebezpiecznych przechodząc przez pasy a co ma zrobić dziecko, ktore chodzi samo do szkoły.Bardzo proszę o potraktowanie sprawy szybko i poważnie.Nie czekajmy aż stanie się nieszczęscie i dopiero wtedy będzie reakcja władz miasta .

Witam serdecznie Pani Aneto

W odpowiedz na Pani pytanie informuję, że gmina posiada opracowany projekt przebudowy skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Teligi oraz pozwolenie na budowę.

Projekt został opracowany ze szczególną dbałością o bezpieczeństwo.

W pierwszym półroczu 2015r zostanie podjęta decyzja o realizacji w/w inwestycji.

Z poważaniem

Krzysztof Olkowski, Zarząd Dróg Gminnych

Pytanie: Joanna, 26.11.2014

Witam! Mam pytanie, czy jest taka możliwość aby uzyskać mieszkanie z zasobów gminy w zamian za samodzielne jego wyremontowanie? Oczywiście osoba która by się o takie ubiegała jest osobą z małymi dochodami.

Szanowna Pani Joanno
Odpowiadając na Pani pytanie uprzejmie informuję, że nie ma możliwości przydziału lokalu mieszkalnego za wykonanie jego remontu.
Zasady wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Grodzisk Maz. reguluje uchwała nr 573/2013 z dn. 26.06.2013r. Rady Miejskiej, z której treścią można zapoznać się na stronie internetowej www.bip.grodzisk.pl w zakładce „Prawo lokalne”.

Katarzyna Górska, Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami

Pytanie: Robert Gregory, 26.11.2014

Dear Mayor I am in Australia. Please preserve the Jewish cemetery. I hear there is a plan to develop the land it is on. It is part of the history of your town and the history of Poland. Thank you Robert

Dear Mr. Gregory,

 

thanks for your message and concern.  Let me assure you that there are no plans to develop the land the cemetery is on. On the contrary, Grodzisk Mazowiecki is working closely with Jewish Community of Warsaw to establish historical boundries of the cemetery and make sure that they be restored much beyond the current cemetery layout.  Just this morning the Mayor met with Chief Rabbi of Poland discussing these issues and everything goes in the right direction, which no doubt will be eventually acknowledged by the local and global media.

 

Kind regards,

 

Jan Pazio

Municipality Spokesman for Religious Affairs

Municipality of Grodzisk Mazowiecki

Poland

Kategoria: Inne

Rok z Chełmońskim
Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27

fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny Otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

22.12.2014 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna
Wszystkie galerie