Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Stanisław , 26.7.2016

Szanowny Panie Burmistrzu, Na ulicy Słowackiego od kilku dni nie działają latarnie, jest ciemno i niebezpiecznie po zmroku, prosze o interwencje. Pozdrawiam, Stanisław

Szanowny Panie,

Dziękuję za informację. Powiadomiliśmy osoby odpowiedzialne, które zajmą się tym problemem.

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Martyna, 26.7.2016

Witam, Jakie koncerty planowane są na zakończenie wakacji ( dni Grodziska Maz )?

Szanowna Pani,

22 lipca Grodzisk Mazowiecki uzyskał prawa miejskie i między innymi z tej okazji odbył się w niedzielę 24.07.2016 duży koncert plenerowy w Parku Skarbków z udziałem Magdy Piskorczyk oraz Peter Mante’s Gospel Project afro-amerykańskiej formacji wokalnej.

 

W dniach 19-21.08.2018 w Natolinie odbędzie się zlot motocyklowy a sobotnią gwiazdą wieczoru będzie zespół Dżem.

 

03.09.2016 zapraszamy do Książenic na widowisko muzyczne związane z Fryderykiem Chopinem, dzień później czyli 04.09.2016 odbędą się Dożynki Powiatowe podczas których wystąpią m.in.: Lwowska Fala, Warszawska Kapela Janka Stokowskiego a o godz. 18.00 wystąpi Halina Kunicka.

 

17.09.2016 zapraszamy na piknik historyczny w dzielnicy Łąki a 18.09 na charytatywną galę disco polo.

 

Oprócz tego proszę pamiętać, że w każdą niedzielę wakacji w Parku Skarbków odbywają się koncerty z cyklu „Klasyka w Parku”, zapraszam również do śledzenia strony www.centrumkultury.eu , na której można znaleźć informacje o naszych planach koncertowych w Sali widowiskowej Centrum kultury, Willi Radogoszcz, czy „Poczekalni” czyli nowej przestrzeni kulturalnej na dworcu PKP.

Pozdrawiam,

 

Marta Kowalczyk

Impresariat

Kom. 601-572-439

Tel (22) 734-79-00

m.kowalczyk@centrumkultury.eu

 

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

Ul. Spółdzielcza 9

05-825 Grodzisk Mazowiecki

NIP 529-11-76-426

 

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: jan, 26.7.2016

Proszę o informację czy na ulicy Piaskowej-na wysokości znajdującego się tam kościoła żydowsko-katolickiego istnieje możliwość wprowadzenia zakazu zatrzymywania i postoju po jednej stronie tej ulicy? W niedziele i święta ulica ta jest całkowicie zablokowana po obu jej stronach-samochodami należącymi do interesantów tego przybytku-co stwarza realne zagrożenie wypadkiem-czy można coś z tym zrobić? Dziękuję za odpowiedź

Szanowny Panie,

Dziękujemy za otrzymany sygnał. Przeanalizujemy sytuację i o ile konieczne - podejmiemy niezbędne działania.

 

Z poważaniem

 

Leszek Szczepaniak

wydział zarządzania drogami gminnymi

Pytanie: Anna, 25.7.2016

Szanowny Panie Burmistrzu, mieszkańcy ulicy Żydowskiej non stop słyszą o opóźnieniach w związku z budową drogi oraz zagospodarowaniem ruin po dawnym skupie złomu. Terminy są ciągle przesuwane z coraz to nowych powodów. Czy oświetlenie tej ulicy również jest wielkim problemem??? Nie świeci się żadna z latarni, na ulicy jest kompletnie ciemno. A może światła pojawią się dopiero po remoncie drogi... czyli kiedy?

Szanowna Pani Anno,

Uprzejmie informujemy, że zgłaszany problem został przekazany do Zakładu Gospodarki Komunalnej, który w ramach umowy z Gmina odpowiada za bieżącą konserwację oświetlenia na terenie miasta i gminy Grodzisk Mazowieckiej

 

Z poważaniem

 

Leszek Szczepaniak

wydział zarządzania drogami gminnymi

Pytanie: Jerzy, 25.7.2016

Panie Komendancie D.Z. To dlaczego zniknął plan płatnego parkowania. Chciałbym określić ile minut muszę zmarnować,aby użyć parkomatu , wrócić do samochodu włożyć go za szybę i jeszcze załatwić sprawę na mieście. Czy ma sens taryfa 30 minutowa? Czy ktoś to rozważał, bo wygląda że niema to sensu,a jedynie chodzi o ściągnięcie kasy np.za godzinę parkowania.

Szanowny Panie,

Strefa płatnego parkowania powstała już wiele lat temu na podstawie Uchwały Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim i obejmuje obszar charakteryzujący się znacznym deficytem miejsc postojowych w centrum miasta Grodzisk Mazowiecki. Wysokość opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego  parkowania została określona w załączniku do przedmiotowej uchwały. Notabene stawki za parkowanie w Grodzisku Mazowieckim są symboliczne i chyba najniższe w kraju. Nikt nie zmusza Pana do opłacania od razu godziny parkowania, każda wrzucona moneta ponad 50 groszy za pół godziny, a poniżej opłaty wartości 2zł. przedłuża Panu proporcjonalnie opłatę za parkowanie np. do 45 minut. Parkomaty posiadają także możliwość przyjmowania opłaty po godzinach funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania i przenoszenia jej na następny dzień funkcjonowania strefy.

Klienci pobliskich sklepów muszą co prawda zapłacić za postój np. pod sklepem 50 groszy za pół godziny, a 2 zł za godzinę, ale dzięki temu mają gwarancję, że znajdą miejsce tam, gdzie chcą zostawić samochód, zaś mieszkańcy centrum miasta są zadowoleni, bo wreszcie w ciągu dnia są dostępne miejsca postojowe. Naszym zdaniem objęcie ulic strefą płatnego parkowania w Grodzisku Mazowieckim zdało egzamin.

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

28.07.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy uważacie, że gmina powinna wprowadzić zakaz organizowania występów cyrkowych z udziałem zwierząt?

Tak

głosy: 1893 (49.70%)

Nie

głosy: 1801 (47.28%)

Nie mam zdania

głosy: 115 (3.02%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie