Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Agnieszka, 24.8.2016

Czy może Pan wpłynąć na p.sołtys w Czarnym Lesie, aby organizowała głosowanie nad budżetem sołectwa w czasie umożliwiającym wzięcie udziału pracującym mieszkańcom sołectwa, t.j. Tak jak wybory samorządowe - w niedzielę lub w formie ankiety. Właśnie umieszczono info na stronie sołectwa, że głosowanie odbędzie się o 17:45 w piątek. Znów decyzje o rozdysponowaniu funduszy będą podjęte w wąskim, nie reprezentatywnym gronie. Z góry dziękuję.

Szanowna Pani,

w odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że zgodnie z paragrafem 7 statutu sołectwa Czarny Las, zebranie wiejskie  zwoływane jest przez sołtysa. Sołtys zwołując zebranie, bierze pod  paragraf 8 pkt 3 ww statutu:  … Dobór terminu zebrania wiejskiego powinien umożliwiać uczestnictwo jak największej liczbie mieszkańców sołectwa. W związku z tym, że zwołanie zebrania wiejskiego jest wewnętrzną sprawą sołectwa a nie został zaproponowany przez Panią konkretny termin zebrania wiejskiego  - z którym tutejszy Urząd mógłby zwrócić się do sołtysa -  proponuję  zwrócić się do sołtysa osobiście o ustalenia takiego terminu zebrania, który umożliwiał będzie  wzięcie udziału jak największej liczbie mieszkańców. Zgodnie z obowiązującym prawem prawomocne decyzje mogą zapadać tylko na zebraniu wiejskim. Nie ma możliwości podejmowania prawomocnych decyzji w formie ankiety.

Marek Krajewski

Samodzielne Stanowisko ds. Wsi i Obsługi Sołectw

Kategoria: Budżet gminy
Pytanie: Paulina, 19.8.2016

Witam. W tamtym roku z okazji pożegnania lata były organizowane koncerty Red Lips i Eney. Czy w tym roku również będzie coś organizowane?

Szanowna Pani,

Występ zespołu Red Lips odbył się w ramach koncertu Lata z Radiem, a nie Dni Miasta. Natomiast w tym roku 24 lipca gościliśmy grupę gospel z U.S.A., z kolei 20 sierpnia odbył się koncert zespołu “Dżem" (w ramach II Zlotu Motocyklowego “Motogrodzisko”, 17 września planujemy innego rodzaju rozrywkę dla naszych mieszkańców - II Grodziski Piknik Historyczny, połączony z parada historyczną - impreza odbędzie się w dzielnicy Łąki. Natomiast 18 września przy ulicy Sportowej (tam gdzie odbył się zeszłoroczny koncert trasy “Lata z radiem”) odbędzie się wielki koncert disco polo - udział zapowiedziało wiele znanych zespołów - koncert ten jest imprezą charytatywną organizowaną przez Policję i OSiR.

Serdecznie zapraszamy,

Paweł Twardoch

Dyrektor

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

(22) 734 79 00

p.twardoch@centrumkultury.eu

www.centrumkultury.eu

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Grzegorz, 18.8.2016

Szanowny Panie Burmistrzu, Na terenie pięknego placu zabaw w Parku Skarbków tuż obok piaskownicy wystaje z nawierzchni niczym nieosłonięty stelaż z ostrego kątownika, który stwarza duże zagrożenie dla dzieci i wszystkich osób tam przechodzących. Prosimy o pilne usunięcie zagrożenia. Pozdrawiam, Grzegorz

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na Pańskie pytanie informuję, że Pana pytanie dnia 22 sierpnia b.r. zostało przekazane bezpośrednio do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Grodzisku Mazowieckim, który zajmuje się bieżącymi naprawami placów zabaw. Miejsce to ma zostać w miarę możliwości jak najszybciej zabezpieczone.

 

Z poważaniem,

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Slawek, 16.8.2016

Czy nie można rozszerzyć zasięgu Karty grodziskiej na teren powiatu grodziskiego?

Panie Sławku

 

Grodziską Kartę Dużej Rodziny wprowadziła Gmina Grodzisk Mazowiecki i sama finansuje koszty związane z jej funkcjonowaniem. Podobne karty mają też inne samorządy powiatu np. Gmina Jaktorów. Każda z gmin sama decyduje o rodzajach zniżek i ponosi koszty z tym związane. Nie ma więc prawne możliwości by Grodziską Kartę rozszerzyć na teren powiatu.

 

 

 

Z poważaniem

Rafał Szczepaniak

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej

W Grodzisku Mazowieckim

Kategoria: Inne
Pytanie: Kinga, 10.8.2016

Szanowny Panie Burmistrzu, Od pewnego czasu krążą plotki iż firma Raben ma zostać przeniesiona. Proszę o informację co powstanie w tym miejscu? Pozdrawiam, Kinga

Witam,

 

niestety nie mamy takiej wiedzy. Jeżeli firma Raben rzeczywiście się przeniesie gdzie indziej, to prywatny właściciel terenu, na którym Raben obecnie funkcjonuje, z pewnością nie pozostawi tych budynków niezagospodarowanych, ale to już pytanie do niego.

 

Pozdrawiam,

Jan Pazio

Kategoria: Inne

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

30.08.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy uważacie, że gmina powinna wprowadzić zakaz organizowania występów cyrkowych z udziałem zwierząt?

Tak

głosy: 1893 (49.70%)

Nie

głosy: 1801 (47.28%)

Nie mam zdania

głosy: 115 (3.02%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie