Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Tomasz, 16.6.2016

Szanowna Pani, odnosząc się do Pani odpowiedzi "Informuję, że na placu budowy przy ul. Traugutta znajduje się tablica informacyjna.Z poważaniem,Katarzyna Górska Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami" Wysyłając pytanie 2.5.2016 nie było tablicy informacyjnej i mogę śmiało powiedzieć że nie było jej przez parę miesięcy.Tablica pojawiła się dopiero z 2 tygodnie temu. Więc proszę o informację czemu taka sytuacja miała miejsce oraz czemu odpowiedź na to pytanie zajęło więcej niż 30 dni? Pozdrawiam.

Szanowny Panie,

Przepraszam za tak długi czas oczekiwania na odpowiedź na poprzednie pytanie.

Z informacji, które uzyskałam w Obsłudze - Inwestycyjno Technicznej Gminy wynika, że dzień 2.05.2016r., kiedy to zauważył Pan brak tablicy informacyjnej był w okresie, kiedy na placu budowy nie było żadnego wykonawcy i była przerwa w pracach budowlanych spowodowana koniecznością zmiany firmy budowlanej. Od momentu wejścia na plac budowy aktualnie wybranego wykonawcy, znajduje się na nim tablica informacyjna.

 

Z poważaniem

Katarzyna Górska

Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami

Pytanie: Magda, 15.6.2016

Może jest to wiadomość do Kom. Policji ale może propozycja rozwiązania sytuacji do Burmistrza.Sezon letni sprzyja, młodzież wiadomo aktywniejsza. O ile nie zagraża to życiu lub zdrowiu innych nie mam nic przeciwko. Ale centrum Grodziska to nie tor do driftu a młodzi mieszkańcy Grodziska, Żyrardowa i okolic to nie Szybcy i Wściekli choć takimi chcieliby być. Jednak robią sobie z naszych ulic LA/Tokyo. Pewna firma bardzo ładnie to oczywiście wykorzystuje pod Grodziskim CK. Kółko Spółdzielcza, 17 stycznia, Obr. Getta i dalej każde 100 m max pręd., każdy zakręt na ręcznym. Czy nie można im zorganizować gdzieś na peryferiach legalnych imprez gdzie mogą się pochwalić i uzewnętrznić swój bunt albo pasję? Czy muszą nie tylko w niedzielę wieczorami terroryzować centrum Grodziska? W ciągu ostatniego ostatniego tygodnia doszło do potrącenia psa i o mały włos do potrącenia lokalnego żula przez domorosłego Vina Diesla. Czy musi dojść do tragedii?

Szanowna Pani,

Dziękuję za uwagi dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyznaczone miejsca, tory wyścigowe o które Pani pyta są zlokalizowane w okolicach, niestety niektórzy kierujący "przenoszą" sportowe zachowania na drogi publiczne co jest bardzo niebezpieczne i zapewne uciążliwe nie tylko dla mieszkańców Centrum.

Uprzejmie proszę w sytuacji ponownego zauważenia takiego zdarzenia bezpośrednio powiadamiać dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim pod nr (22) 755-60-10 (-11,-12 lub -13) lub pod bezpłatnym nr telefonu 997, 112 - wyłącznie funkcjonariusze Policji są uprawnieni do kontroli ruchu drogowego, w tym zakresie.

 

W imieniu Pana Burmistrza,

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

 

Pytanie: Jakub, 14.6.2016

Szanowny Panie Burmistrzu, ostatnio obserwuję działania dewelopera, który kupił działkę przylegającą do dawnego Parku Lipnera. Kilka dni temu wycięto tam dwa 200-letnie kasztanowce, które niegdyś współtworzyły aleję drzew, będącą częścią ogrodu Mokronoskich "na Wólce". Chciałem spytać czy planowane są dalsze wycinki starodrzewu. Jeśli tak, to apeluję o powstrzymanie tego typu działań. Takie drzewa w mieście są bezcenne. Już raz wycięto ok. 10 kasztanowców przy ulicy Sadowej. Mam nadzieję, ze gmina jednak panuje nad tego typu działaniami. Nie wiem jak gęsta będzie zabudowa na działce przy Dalekiej, ale jedno z wyciętych drzew rosło na skraju działki i z pewnością można je było zachować. Czy deweloper planuje w tym miejscu inne nasadzenia? Proszę też o informacje ile będzie tam stało budynków, i o jakiej wysokości. PS. Ostatnio wycięto też drzewa na ulicy Cichej. Mam nadzieję, że zostaną w ich miejscu wsadzone inne.

Szanowny Panie Jakubie,

Deweloper posiadał zgodę na usunięcie drzew, o których Pan napisał. Łącznie posiada zezwolenie na usunięcie 7 kasztanowców oraz 1 wiązu. Wniosek, który złożył umotywowany był faktem, że drzewa kolidują z planowaną budową budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z towarzyszącą temu infrastrukturą techniczną. Oględziny przedmiotowych drzew przeprowadzone przez pracownika Urzędu pozwoliły stwierdzić, że 5 szt. drzew gatunku kasztanowiec bezpośrednio kolidują z planowaną budową budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z towarzyszącą temu infrastrukturą techniczną. Do wniosku został dołączony plan zaprojektowania terenu, granice działek, projektowane budynki mieszkalne wraz z rekultywacją zieleni na terenie w/w działek. Ponadto do wniosku dołączona została ekspertyza dendrologiczna sporządzona przez prof. Siewniaka dot. stanu zdrowotnego, z której wynika, że witalność drzew jest obniżona. Drzewa z powodu wcześniejszej budowy jaka miała miejsce w tym rejonie zostały przysypane grubą warstwą ziemi, co uniemożliwia prawidłowy rozwój korzeni drzew. Drzewa mają pokrój typowy dla drzew wyrosłych w zwarciu. Drzewa są narażone na silniejsze wiatry. Za usunięcie tych drzew naliczono opłatę, która została zamieniona na wykonanie nasadzeń zastępczych w celu zapewnienia rekompensaty przyrodniczej. Wnioskodawca został zobowiązany do posadzenia na działkach objętych inwestycją 10 sztuk drzew o określonych parametrach.

Odnośnie 3 pozostałych drzew, które zlokalizowane są poza obrysem budynków mieszkalnych, wnioskodawca zobowiązany został do wniesienia opłaty w wysokości 231 605,39 zł.

Oprócz drzew do nasadzenia wynikających z decyzji Inwestor zamierza posadzić większą ilość zieleni w celu zagospodarowania przestrzeni wokół budynków.

Z dokumentów dołączonych do wniosku wynika, że na działce mają powstać 2 budynki, natomiast nie jestem w posiadaniu informacji jakiej wysokości.

 

Odnośnie usunięcia drzew w pasie drogowym ulicy Cichej proszę skontaktować się z Zarządem Dróg Gminnych

 

Pozdrawiam,

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska
Pytanie: KonradM, 14.6.2016

Na jakim etapie jest realizacja parku przy ul. Piłsudzkiego? Kiedy jest przewidywany etap rozpoczęcia robót budowlanych a kiedy termin oddania parku do dyspozycji mieszkańców?

Witam

W ramach projektu zagospodarowania parku przy ul. Bałtyckiej/ul. Piłsudskiego w Grodzisku Mazowieckim została wykonana dokumentacja projektowa oraz uzyskaliśmy wszystkie niezbędne do realizacji inwestycji decyzje administracyjne i zgłoszenia/pozwolenia. Obecnie poszukujemy źródeł dofinansowania projektu ze środków zewnętrznych. Na bieżąco monitorujemy nabory oraz konkursy ogłaszane przez różne instytucje i jeśli zaistnieje taka możliwość, gmina z pewnością będzie aplikowała o dofinansowanie inwestycji.

Pozdrawiam, Magdalena Okrasa Zastępca Naczelnika Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych.

Pytanie: piotr, 10.6.2016

Witam, Czy Gmina Grodziska Maz. dofinansowuje budowe przydomowych Oczyszczalni Scieków? Pozdrawiam, Piotr

Witam,

Gmina Grodzisk Mazowiecki nie dofinansowuje budowy przydomowych oczyszczalni ścieków z uwagi na fakt, iż konsekwentne rozwijana jest sieć kanalizacji sanitarnej.

z poważaniem,

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

25.06.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy uważacie, że gmina powinna wprowadzić zakaz organizowania występów cyrkowych z udziałem zwierząt?

Tak

głosy: 1893 (49.70%)

Nie

głosy: 1801 (47.28%)

Nie mam zdania

głosy: 115 (3.02%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie