Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Izabela, 27.1.2016

Witam, W związku z tym,że 6-latki najprawdopodobnie zostaną w przedszkolach w roku 2016/2017, jakie są planowane rozwiązania, żeby nie zabrakło miejsc dla 3-latków w grodziskich przedszkolach? Przedszkole na Kopernika już w tamtym roku nie przyjmowało 3-latków ! Czy w tym roku ta sytuacja się zmieni? Iza z Grodziska

Szanowna Pani,

rzeczywiście 6-latki mają prawo kontynuacji edukacji przedszkolnej, a decyzję w tej sprawie rodzice mogą podjąć do 31 marca br. Gmina musi zapewnić miejsca w oddziałach przedszkolnych dla tych dzieci, a także dla 5-latków i 4-latków zamieszkałych na terenie gminy. Konkretne decyzje podjęte zostaną na początku marca przed rozpoczęciem rekrutacji do przedszkoli.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

w Grodzisku Mazowieckim

Kategoria: Oświata
Pytanie: Andrzej, 27.1.2016

Sz. P. Burmistrzu sam nie potrafię znaleźć w Internecie katalogu osób wyróżnionych tytułem "Honorowy Obywatel Miasta Grodzisk Maz.", czy może Pan mi podać hiperłącze do katalogu?

Szanowny Panie

W tej chwili przygotowujemy materiały zdjęciowe osób wyróżnionych tym tytułem. Lista Honorowych Obywateli wkrótce pojawi się na stronie w zakładce Samorząd Miejski.

z poważaniem,

Aneta Caban, Naczelnik Wydziału Promocji

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Katarzyna, 25.1.2016

Szanowny Panie Burmistrzu, jestem mamą zarówno dzieci przedszkolnych jak i szkolnych, w Grodzisku mieszkam od 8 lat, widzę jak pozytywnienie zmienia się miasto ale zrozumieć nie mogę jak wolno przybywa miejsc w szkołach i przedszkolach. Przeraża mnie myśl, że zerówki zostaną wypchnięte do szkół, które w porównaniu z przedszkolami zapewniają opiekę przez 5h, co my, rodzice pracujący, mamy zrobić z takim maluchem? oddać do przepełnionej świetlicy, która pełni rolę zwykłej przechowalni?Czy widział Pan świetlicę w SP nr2? jak przepełnione są sale? czy widział Pan dzieci ćwiczące i przebierające się na lekcje WFu na szkolnym korytarzu? Budują się nowe osiedla a gdzie szkoły i przedszkola? Czy nasze dzieci muszą być w przepełnionych przedszkolach gdzie liczba dzieci w grupie przekracza wszelkie normy? czy klasy w szkołach muszą być przepełnione a dzieci muszą się uczyć na zmiany? Proszę o szkołę, przedszkola a nie nowe parki!pozdrawiam

Pani Katarzyno,

mimo ciągłych zmian w prawie oświatowym utrudniającym długofalowe planowanie, gmina stara się sukcesywnie poprawiać warunki nauki w publicznych placówkach. Dlatego w ciągu ostatnich kilku lat poczynione zostały poważne inwestycje oświatowe - budowa nowego przedszkola dla ok. 300 dzieci, budowa nowej szkoły podstawowej w Książenicach dla ponad 500 uczniów, generalny remont budynku Szkoły Podstawowej nr 1 (100 miejsc więcej), nadbudowa budynku szkoły podstawowej w Adamowiźnie (100 miejsc więcej). Przygotowany został także projekt rozbudowy budynków oświatowych przy ul. Westfala. Gmina mogła w ten sposób zapewnić warunki do realizacji obowiązku szkolnego dla 6-latków, a także miejsca w przedszkolach dla 4-latków. Aktualne zmiany w organizacji oświaty wymagają podjęcia trudnych decyzji zarówno przez rodziców jak i przez organ prowadzący. Szczegółowe planowanie organizacji przyszłego roku szkolnego, w tym rozmieszczenie oddziałów przedszkolnych odbywać się będzie w okresie III-V  br.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

w Grodzisku Mazowieckim

Kategoria: Oświata
Pytanie: Monika, 19.1.2016

dzień dobry, w związku z tym, ze od 07.10.2015 nie otrzymałam odpowiedzi ponawiam zapytanie - czy w naszym mieście są organizowane kursy samoobrony dla kobiet? jeśli tak to kto je organizuje - Komenda Policji tak jak w Zyrardowie? Gdzie można znaleźć informację? pozdrawiam Monika

Pani  Moniko,

w przeszłości  kursy samoobrony  organizowała  Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Maz. Proponuję o bezpośredni kontakt z Policją.  Niestety nic nam na ten temat nie wiadomo.

Pozdrawiam

Jan Stachurski, Komendant Straży Miejskiej

Pytanie: Kamil, 19.1.2016

Witam, wiele znaków nazw ulic jest poprzękręcana i wskazuje nie na tą ulicę na którą powinna. pozdrawiam

Witam serdecznie

Pana zgłoszenie zostało przekazane do Zakładu Gospodarki Komunalnej realizującego zadania w zakresie utrzymania dróg gminnych.

Z poważaniem,

Krzysztof Olkowski, Główny Specjalista w wydziale  Zarządzania Drogami Gminnymi


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Grodziska Karta Mieszkańca

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

10.02.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie