Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Anna, 19.8.2015

Witam, Czy i kiedy powstanie nowa stacja rowerów miejskich Veturilo-Nextbike w okolicach nowego cmentarza we wsi Szczęsne? Pozdrawiam, Anna

Witam,

 

W związku z dużym zainteresowaniem bezobsługową wypożyczalnia rowerów – Grodziski Rower Miejski (GRM), zrealizowaną w ramach projektu  pn.: „Rozbudowa bazy turystycznej w gminie Grodzisk Mazowiecki, Gmina rozważa możliwość rozszerzenia GRM o kolejne stacje rowerowe.

Z uwagi na fakt, że projekt był dofinansowany ze środków Unii Europejskiej,   inwestycja podlega wymogom określonym  w regulaminie konkursu ogłoszonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych i bezwzględnie musi spełniać wszystkie  kryteria przyjęte w tym dokumencie.

Obecnie  jesteśmy w trakcie przeprowadzania rozeznania odnośnie zapotrzebowania na jednoślady   i  lokalizacji  nowych stacji rowerowych oraz  analiz  wskaźnikowych współczynników wykorzystania GRM (liczby wypożyczeń jednośladów, liczby stałych użytkowników, czasu wynajmu, popularności stacji rowerowych pod względem wypożyczeń i zwrotów rowerów,  pokonywanych dystansów, popularności pokonywanych tras itp.).

 

Pozdrawiam,

 

 

Urszula Chrzanowska, Naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych

Pytanie: DANUTA i INNI, 17.8.2015

Witam , mam pytanie dotyczące baru mlecznego , czy jest szansa że powstanie takowy w naszym rozwijającym i rozrastającym się mieście ? Danuta i znajomi

Dzień dobry,

oczywiście szansa jest i stanie się to wtedy, kiedy jakiś przedsiębiorca oceni, że taki bar może przyciągnąć klienta i zyskownie funkcjonować. Tylko wtedy przedsiębiorcy gotowi są zaryzykować wydanie pieniędzy na inwestycję, a więc poczekamy i zobaczymy.

 

Pozdrawiam,

Jan Pazio, Samodzielne Stanowisko ds. Wspierania Rozwoju Przedsiębiorczości

 

 

Kategoria: Inne
Pytanie: Paweł, 10.8.2015

Panie burmistrzu dlaczego w tym roku nie widać ochrony na Stawach Goliana ? Nie widać również patroli czy interwencji innych służb. W miniony weekend grupa młodzieży po mimo zakazu skakała z pomostu do wody "na główkę" , dzieci czy psy w wodzie to widok prawie codzienny. Czy wydane olbrzymie pieniądze na rewitalizację mają się zmarnować z powodu dewastacji niecki zbiornika ? Co z monitoringiem tego miejsca ? Proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Witam Pana,

 

W pierwszych latach funkcjonowania zrewitalizowanego terenu Stawów Goliana, tj. w latach 2012- 2014, przewidywaliśmy duże zainteresowanie nowo otwartym obiektem , a tym samym  znaczną ilość  osób odwiedzających  Stawy,  dlatego  zapewnialiśmy  na tym terenie ochronę osób i mienia świadczoną przez zewnętrzną firmę ochroniarską w sposób ciągły i w pełnym zakresie.

 

Po tym okresie uznaliśmy, że korzystający  z rekreacyjno-sportowego terenu Stawów  poznali i będą stosować obowiązujący na obiekcie  regulamin, dlatego w 2015 roku ograniczyliśmy  zakres ochrony Stawów świadczonej przez zewnętrzna firmę ochroniarską, na rzecz monitoringu miejskiego  oraz  współpracy z patrolami Straży Miejskiej i Policji. Niestety, rozwiązanie  to okazało się  niewystarczające, szczególnie w upalne dni wakacji, gdy odpoczywający nad Stawami notorycznie łamali zakaz kąpieli. By uniknąć tego typu sytuacji,  gmina planuje w kolejnych latach zapewnienie ochrony  w zakresie, który będzie wynikał z  rzeczywistego zapotrzebowania.

 

Pozdrawiam,

Urszula Chrzanowska, Naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych

Pytanie: Agata, 30.7.2015

Witam serdecznie, mam pytanie czy na skrzyżowaniu ulicy Cichej i Montwiłła nie można ustawić lustra, które poprawi bezpieczeństwo pieszych idących w kierunku basenu. Często jest tak, że pieszy musi wyjść na ulicę Cichą aby zobaczyć czy nic nie jedzie w kierunku ul.Montwiłła bo z chodnika niestety nic nie widać?! Pozdrawiam

Witam serdecznie

W odpowiedzi na Pani zapytanie informuję, że wnioskowany zakres prac zostanie włączony do zadań projektowych. Warunkiem realizacji jest zatwierdzenie dokumentacji przez Zarządzającego Ruchem.

Z poważaniem,

Krzysztof Olkowski, Główny Specjalista w wydziale  Zarządzania Drogami Gminnymi

Pytanie: Agata, 30.7.2015

Witam serdecznie, ponawiam pytanie kolejny raz... spędzając weekend w grodziskim parku napotkałam dość istotny problem jego organizacji. Przez środek parku biegnie wydeptana ścieżka przez pieszych, która psuje nasz park. Moje pytanie brzmi, czy firma która dba o porządek w parku itp. nie może wyłożyć wspomnianej dróżki np. kostką - ścieżka będzie wyglądała na zaplanowaną i nie będzie powodować ciągłego wydeptywania terenu? Pozdrawiam

Witam Panią,

 

uprzejmie informuję, że ze względu na dofinansowanie projektu rewitalizacji Parku im. hr. Skarbków z funduszy unijnych i związaną z tym faktem  koniecznością zachowania trwałości projektu przez okres 5 lat, problem likwidacji ścieżki wydeptanej przez środek areny  imprez w Parku wymagał dokonania ze strony gminy szeregu uzgodnień.

Obecnie mamy już docelowe rozwiązanie likwidacji wydeptanej przez pieszych ścieżki,  spełniające realne zapotrzebowanie wszystkich użytkowników Parku. Finansowanie  inwestycji  zostanie rozważone przy  planowaniu budżetu na rok 2016.

 

Pozdrawiam,

Urszula Chrzanowska, Naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych

 

 


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

170-lecie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

04.09.2015 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie