Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Michał, 24.10.2016

Dzień dobry, Czy jest już pozwolenie na przebudowę (tj. ZRID) ul. Szwedzkiej? Czy można zobaczyć (dostać mailem) już projekt wraz z planowanymi wjazdami na posesje ?

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na Pańskie pytanie informuję, że zgodnie z zawartą z projektantem umową  termin realizacji projektu upływa 31.01 2017 r. Na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze ukończony.

 

Z poważaniem,

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Maciej, 17.10.2016

Jak to jest możliwe ? tak sprawnie to tylko do tej pory działała mafia. W czerwcu otrzymuję powiastkę z urzędu (sprawa dotyczy wywozu śmieci a dokładnie opłat za ich wywóz) że na koncie posiadam nadpłatę w wysokości 80 złotych i informację iż proszę się zgłosić do kasy (targowisko) celem odzyskania mojej nadpłaty , na miejscu Urzędniczka w kasie utwierdza Mnie że posiadam taką nadpłatę i wypłaca wspomnianą kwotę. W sierpniu ta sama Urzędniczka informuje mnie że na moim koncie jest nie uregulowana kwota za wywóz śmieci w wysokości ( jakiej ?) 80 złotych a w dniu dzisiejszym komornik z mojego konta zabiera 530 złotych (80 złotych + opłaty komornicze) w między czasie nie otrzymałem żadnej informacji o jakiejkolwiek toczącej się procedurze upominawczej bądź sądowej. Jak to jest możliwe czy to jest prawidłowe działanie urzędu ? błąd Urzędnika , ukarany Petent. Pozdrawiam Maciej

Szanowny Panie,

Sprawy związane z opłata "śmieciową" realizowane są przez Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. - jest to spółka gminy Grodzisk Mazowiecki.

Ze swojej strony chciałem przeprosić za zaistniałą sytuację i jednocześnie proszę o kontakt, lub podanie danych do zidentyfikowania sprawy celem jej wyjaśnienia. Jako przedstawiciel gminy postaram się jak najszybciej wyjaśnić sprawę ze spółką i przekazać Panu informacje.

Poniżej podaje adres email i nr telefonu.

Pozdrawiam

 

Piotr Leśniewski

Skarbnik Gminy Grodzisk Mazowiecki

600-894-304

piotr.lesniewski@grodzisk.pl

Kategoria: Budżet gminy
Pytanie: Małgorzata, 12.10.2016

Szanowny Panie Burmistrzu Mieszkańcy dojeżdżający do pracy do Warszawy będą mieli ogromny kłopot z dojazdami do pracy od 2017 roku kiedy to kolej ma całkowicie zamknąć na 15 miesięcy tory z powodu remontu. http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,54420,20823812,pkp-czeka-nas-paraliz-na-kolei-remonty-zamkniete-linie-i.html#BoxLokWawImg Czy nie mógłby Pan spowodować aby na stacji Grodzisk zatrzymywały się pociągi pospieszne tak abyśmy mogli dojechać i wrócić z pracy przez okres remontu? Bardzo prosimy o pomoc w tej sprawie. W imieniu dojeżdżających - Małgorzata

Szanowna Pani

 

W związku z Pani wnioskiem, dotyczącym obsługi komunikacyjnej Grodziska Mazowieckiego podczas prac modernizacyjnych  na linii kolejowej nr 447 (podmiejska Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki), informuję, że inwestor PKP PLK S.A. od dłuższego czasu prowadzi prace przygotowawcze do realizacji powyższego przedsięwzięcia, w tym konsultacje dotyczące komunikacji zastępczej.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego domaga się utrzymania połączenia  kolejowego naszego miasta z Warszawą po linii dalekobieżnej. Zgodnie z ustaleniami, potwierdzonymi przez przedstawicieli PKP PLK S.A. w ubiegłym tygodniu, od Grodziska pociągi ze Skierniewic i Żyrardowa oraz pociągi miejscowe będą odjeżdżały do Warszawy po torach dalekobieżnych, bez zatrzymywania, do stacji Warszawa Zachodnia.

Ponadto będzie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza, pozwalającą na dojazd do wszystkich kolejowych przystanków pośrednich na trasie Warszawa Zachodnia-Grodzisk Mazowiecki, a także w godzinach szczytów przewozowych autobus Milanówek-Grodzisk-Milanówek zapewniający dojazd mieszkańcom Milanówka do pociągów w Grodzisku.

 

Mimo wszystko, należy spodziewać się pewnych uciążliwości, wynikających z tego że zastępcza komunikacja kolejowa po linii dalekobieżnej nie będzie  w stanie zapewnić takiej częstotliwości ruchu pociągów, jaki jest obecnie na wydzielonej linii podmiejskiej.

 

 

 

z poważaniem

Grzegorz Benedykciński

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego

 

 

Kategoria: Inne
Pytanie: Marcin, 10.10.2016

Dzień Dobry, Tą drogą chciałbym podziękować wszystkim organizatorom II edycji FOLK FESTIWALU, rewelacyjne wydarzenie, miny pasażerów pociągów zatrzymujących się na dworcu na potańcówkę - bezcenne:). Ilość uwolnionej pozytywnej energii na 3 dniu w Centrum Kultury starczy dla Grodziska na całą zimę:) Jeszcze raz podziękowania od całej mojej rodziny, a zapewne i wielu innych uczestników tego wydarzenia. Marcin

Szanowny Panie,

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki wspólnie z Fundacją Akademia Profil dziękuje wszystkim uczestnikom wydarzenia za udział i ciepłe słowa. Jednocześnie serdecznie zapraszamy na kolejne, mam nadzieję równie interesujące wydarzenia do Centrum Kultury, Galerii Etnograficznej Radogoszcz, oraz do Centrum Informacji Turystycznej “Poczekalnia” (dworzec PKP w Grodzisku Mazowieckim).

 

Z wyrazami szacunku,

 

Paweł Twardoch

Dyrektor

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

(22) 734 79 00

p.twardoch@centrumkultury.eu

www.centrumkultury.eu

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Julia, 6.10.2016

Witam, Czy i kiedy przewiduje się budowę kanalizacji na ulicy Czapli w Grodzisku Mazowieckim?

Szanowna Pani,

w odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że inwestycjami związanymi z budową infrastruktury wodociągowo - kanalizacyjnej w naszej Gminie zajmuje się Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim. W celu uzyskania informacji, należy kontaktować się z działem techniczno - inwestycyjnym.

Z poważaniem,

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

Gminy Grodzisk Mazowiecki


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

25.10.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Jakie jest Twoje ulubione miejsce w Grodzisku Mazowieckim

Deptak

głosuj głosy: 47 (11.30%)

Park Skarbków

głosuj głosy: 170 (40.87%)

Stawy Goliana

głosuj głosy: 92 (22.12%)

Willa Radogoszcz

głosuj głosy: 30 (7.21%)

Centrum Kultury

głosuj głosy: 42 (10.10%)

Galeria PKP

głosuj głosy: 35 (8.41%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie