Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Ernest, 17.1.2017

Witam. Z odpowiedzi uzyskanej od Pani Moniki Kwiczak cyt. "W ostatnich miesiącach udało się przygotować kompleksowy projekt dotyczący rozwoju terenów zieleni w mieście, obejmujący ponad 6 ha gruntów, przeznaczonych pod parki, skwery i zieleń przyuliczną, w tym również park przy ulicy Piłsudskiego oraz nowy park przy ul. Ordona w dzielnicy Łąki" Chciałbym, żeby Pan Burmistrz przybliżył mieszkańcom dzielnicy Łąki gdzie dokładnie taki park przy ulicy Ordona miałby się znaleźć oraz co będzie wchodziło w skład parku(siłownia plenerowa, plac zabaw dla dzieci, nowe nasadzenie zieleni??), czy będą prowadzone jakiekolwiek konsultacje z mieszkańcami odnośnie ich oczekiwań wobec parku przy ulicy Ordona, czy powstała już jakaś koncepcja, i dlaczego jak do tej pory było o tym parku tak cicho w porównaniu do innych tego typu inwestycji, i oczywiście kiedy można spodziewać się rozpoczęcia tej inwestycji na którą okoliczni mieszkańcy na pewno będą czekać. Pozdrawiam

Szanowny Panie,

 

Park będzie się znajdował na końcu ulicy Ordona, za ostatnimi zabudowaniami, na terenie, gdzie odbywały się pikniki historyczne. Jesienią zeszłego roku gmina zakupiła na ten cel dwie działki – jedną o pow. ok. 5,3 tys. m2 pod I część parku oraz drugą, po północnej stronie ul. Ordona o pow. ok. 900 m2 z przeznaczeniem pod świetlicę. Docelowo, po ostatecznym wytyczeniu geodezyjnym przebiegu obwodnicy, planowane jest wykupienie pozostałych działek, dzielących zabudowania od trasy obwodnicy, gdzie powstanie kolejna część parku. Projekt I części parku jest już gotowy. Ze względu na bardzo krótki termin na złożenie wniosku o dotację, nie było możliwości przeprowadzenia konsultacji społecznych. Projekt możemy udostępnić na grodziskiej stronie. Architekci zaplanowali m.in. bardzo dużo nowych nasadzeń drzew i krzewów (obecnie teren ten to wyłącznie łąka), ścieżki pieszo-rowerowe, siłownię plenerową i ziemny amfiteatr. Plac zabaw ma powstać na drugiej działce, obok świetlicy. Przetarg na projekt świetlicy wraz zagospodarowaniem jej otoczenia zostanie wkrótce ogłoszony. Termin budowy I części parku uzależniony będzie od decyzji o przyznaniu dofinansowania, która powinna zapaść wiosną tego roku.

 

Pozdrawiam,

Monika Kwiczak

Pytanie: Kamila, 15.1.2017

Witam, Może gmina się w tym roku postara? Dużo osób czeka na koncert p.Andrzeja Piasecznego, ale na koncert w Centrum Kultury, a nie publiczny..

Szanowna Pani,

Koncert Andrzeja Piasecznego odbędzie się w tym roku w ramach “Dni Miasta” w plenerze. Ze względu na nakłady finansowe poniesione przy okazji organizacji koncertu oraz na rangę artysty, zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób mogło w koncercie uczestniczyć. Dlatego nie chcemy ograniczyć do 375 (tyle osób mieści sala widowiskowa w Centrum Kultury) liczby osób, które ten koncert zobaczą.

Z wyrazami szacunku,

Paweł Twardoch

Dyrektor

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

(22) 734 79 00

p.twardoch@centrumkultury.eu

www.centrumkultury.eu

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Katarzyna, 11.1.2017

Witam. Miałam nieprzyjnosc nie raz być na sorze, ale dzisto jest skandal. Dzis po 12.30 osoba zostala przyjeta na sor zarejestrowana i oczekiwana na ekg po 14 lekarz wykonal ekg i kazal czekac na badania krwi . Sredni czas z zielona opaska jakies 4 godz. No wiec czekalismy 5 godz i nic. Uzyskalismy informacje.ze na pobranie krwi mozemy czekac kolejne 4. Przepraszam to juz pielegniarki sa tak zapracowanr ze pobrac krwi nie moga. Jak zdzwonilam do lekarza ordynatora na sorze to sie rozlaczyl. Niegrzeczny byl. Czemu nikt z tym nic nie robi tyle osob sie skarzy na opieke w szpitalu i wytawia niegatywne opinie. A bedac na sorze pod kroplowka nieraz panie i panowie siedzili sie chihrali i kawke popijali krcili sie wszedzie zamiast zajac sie pacjentami. Szpital by tylko krecil seriale zamiast zajac sie pacientem. To sie nadaje do zgloszenia do kontoli. W innych szpitalach tak nie jest . Nie wiem po co ten szpital jak i tak odsylacie do innych. Piekne miasto a szpital brak slow.

Szanowna Pani,

 

Skargi pacjentów na pracę SOR-u, jak sama Pani zauważyła są rzadkością. Coraz więcej pacjentów rozumie specyfikę jego pracy. SOR jest dla pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. Dopóki do SOR-u będą  przybywali pacjenci z przeziębieniem, z bólami kręgosłupa, z temperaturą – bez uprzedniej porady z lekarzem rodzinnym to czas oczekiwania na przyjęcie w SOR nie będzie krótszy. Pacjenci w związku z ograniczonym dostępem czasowym do lekarza rodzinnego chętnie zgłaszają się do SOR-u. Ten problem mają wszystkie SOR-y w kraju. Nie jesteśmy wyjątkiem.  Przykro mi, że musiała Pani czekać, ale w dniu wczorajszym w SOR i w całym szpitalu brakowało łóżek dla pacjentów. Wysiłek jaki SOR musiał w tym dniu podjąć był dużym wyzwaniem.

 

Z poważaniem

Krystyna Płukis

Dyrektor

Szpital Zachodni

Pytanie: Malgosia, 10.1.2017

Witam.Panie Burmistrzu chcialabym zapytac dlaczego autobus lini 4 nie kursuje w dni wolne do Bozej Woli.Nie kazdy ma swoje auto.Jak rowniez dlaczego przystanek autobusowy jest nie oszklony juz tyle czasu.A to wieje a to pada i jest zimno.A podatki placimy tez.Pozdrawiam i prosze o odp.

Szanowna Pani,

Informuję, że Gmina Grodzisk Mazowiecki organizuje transport na terenie gminy i miasta Grodzisk Mazowiecki jak również zarządza przystankami na tym terenie.

Natomiast Boża Wola należy do gminy Baranów i tam należy skierować pytanie w powyższej sprawie.

Wydział Zarządzania Drogami Gminnymi, Bożena Fabisiewicz. 

Kategoria: Komunikacja Miejska
Pytanie: Przemek, 7.1.2017

Witam Proszę o zorganizowanie miejsc parkingowych przy lodowisku. Na terenie OSP jest dużo miejsc parkingowych jednak umieszczony jest znak zakazu wjazdu na parking i informacja na bramie, że parking przeznaczony jest tylko dla interesantów. Parkowanie na ulicy przed wejściem i wysiadanie dzieci na ulicę jest bardzo ryzykowne. Pozdrawiam

Szanowny Panie,

Teren OSP zgodnie z znakami oczywiście nie jest przeznaczony dla użytkowników korzystających z lodowiska. Parking został zorganizowany w bezpośrednim sąsiedztwie lodowiska, ale od ul. Al. Piłsudskiego na trawniku, który w najbliższym czasie będzie miejscem miejskiej inwestycji.

 

Pozdrawiam,

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej w Grodzisku Maz.


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

21.01.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Najważniejsza inwestycja Gminy w 2016 r. to:

rozbudowa Stawów Walczewskiego

głosuj głosy: 285 (51.08%)

wybudowanie bloków wielorodzinnych przy ul. Traugutta

głosuj głosy: 72 (12.90%)

rozbudowa Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie

głosuj głosy: 73 (13.08%)

remonty zabytkowych budynków sakralnych (kościół św. Anny i kościół w Izdebnie Kościelnym)

głosuj głosy: 54 (9.68%)

otwarcie Przestrzeni Kulturze Przyjaznej Galerii Dworcowej

głosuj głosy: 74 (13.26%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie