Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Emilia, 16.4.2015

Witam Pana serdecznie. Mam pytanie dotyczące mojej 3-latki która nie dostała się do żadnego państwowego przedszkola. Czy jeżeli wyślę dziecko do prywatnego przedszkola jako 3-latkę to czy spada już z niej roczny obowiązek przygotowania do szkoły, czy w przyszłym roku będzie miała zapewnione miejsce jako 4-latka w przedszkolu państwowym?

Szanowna Pani,

obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego dotyczy dzieci 5-letnich. Jeśli chodzi o 4-latka, to gmina ma obowiązek zapewnić mu miejsce w przedszkolu publicznym na swoim terenie.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: xxx, 15.4.2015

chciałm zapytać o logikę przyjmowania dzieci do przedszkoli. Wygląda to tak:mamy grupę dzieci z ta samą ilością punktów o przyjęciu decyduje losowanie z systemu. Nie uwzględnia się dochód rodziców,miejsce pracy ani rodzeństwa.Może dostać sie jedynak z rodziny dochód obojga rodziców ponad 10 000 pln, a dziecko z 1 rodzeństwem i dochódTOTAL 4 000 pln nie- bo tak decyduje system i losowanie. Czy dziecko nieprzyjęte i zmuszone do pójścia do przedszkola prywatnego gdzie czesne jest wyższe o 500 zł od państwwego dostanie dopłatę od gminy czy nie. Jeśli nie to nie rozumiem hasła gmina przyjazna rodzinie. Urzędnicy chyba wiedzą ile dzieci jest zarejestrowanych jak zmienia się liczba ludności i są chyba w stanie zaoplanować inwestycje na przedszkola i żłobki na przyszłość?? Bardzo prosze o nie ignorowanie mojego zapytania i odpowiedz. Zirytowana matka pracująca na dwóch etach w grodzisku, której dziecko nie zostało przyjęte do przedszkola bo nie wylosował system

Pani Agnieszko,

logika przyjmowania do przedszkoli polega na stosowaniu ustawowych i gminnych kryteriów. Wśród kryteriów gminnych nie ma kryterium dochodowego, więc nie mogło być brane pod uwagę. Urzędnicy wiedzą ile dzieci jest zarejestrowanych tzn. zameldowanych w gminie i pod tym kątem podejmowane są działania oświatowe. Niestety nie jest możliwe określenie liczby dzieci faktycznie zamieszkałej na terenie gminy, ponieważ nie wszyscy są zameldowani. Przygotowując ofertę przedszkolną na nowy rok szkolny planowane były miejsca dla każdej grupy wiekowej, ale przede wszystkim dla dzieci 5- i 4-letnich, ponieważ ustawowo gmina ma obowiązek zapewnić dla nich miejsce w przedszkolu. Po 24 kwietnia będziemy mogli ponownie przeanalizować sytuację i przygotować ofertę do rekrutacji uzupełniającej, zaplanowanej w terminie 8-16 czerwca br. Dzieci nieprzyjęte w pierwszej rekrutacji będą mogły wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej.

Jeśli chodzi o przedszkola niepubliczne, to otrzymują na każde dziecko dotację z gminy w wysokości ok. 590 zł. miesięcznie.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Anna, 15.4.2015

Witam Panie Burmistrzu. Jestem mamą 4 latka. Dzisiaj zostały ogłoszone wyniki dotyczące naboru dzieci do przedszkola. Ale mój syn nie dostał się do żadnego, ani pierwszego wyboru, czy też drugiego, trzeciego. Ponoć od września tego roku miało być zapewnione miejsce dla wszystkich chętnych 4 latków. I co mam zrobić aby dziecko mogło chodzić do przedszkola, jakie dodatkowe kryteria trzeba spełnić. Mieszkam z mężem w gminie GM, tutaj się rozliczamy i nie ma miejsca dla dziecka w przedszkolu mimo wcześniejszych zapewnień. Proszę o wyjaśnienie.

Szanowna Pani,

po 24 kwietnia będzie wiadomo, ile dzieci 4-letnich nie dostało się do przedszkoli, a także w których placówkach pozostały wolne miejsca. Następnie przygotowana zostanie oferta dla tej grupy wiekowej. Dzieci nieprzyjęte w pierwszej rekrutacji mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, która odbędzie się w terminie 8-16 czerwca.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Agnieszka , 15.4.2015

Witam , panie Burmistrzu. Dziś zostały podane wyniki przyjetych dzieci do przedszkoli. Mam pytanie odnośnie mojego dziecka , corka ma 5 lat , wiec powinna dostac sie do "0" bo jest obieta rocznym przygotowaniem przedszkolnym , - wybrałam 3 placowki ktore najbardziej nam odpowiadały i córka nie dostała sie do żadnego !! Dlaczego? , Co w tej chwili mamy teraz zrobić? Mamy czekac na kolejną rekrutację i liczyc na szczęscie ? Czy zostaniemy przyjete poza Grodziskiem tam gdzie zostanie wolne miejsce! Dodam ,że córka do tej pory nie uczęszczała do przedszkola bo dla 3 latkow nie było miesc , w zeszłym roku przedszkola nie przyjmowały 4 latków - zawoziłam dziecko do przedszkola w Błoniu , a w tym roku ?? Pozdrawiam.

Pani Agnieszko,

po 24 kwietnia będzie wiadomo, w których placówkach pozostały wolne miejsca dla dzieci 5-letnich. Następnie przygotowana zostanie oferta dla tej grupy wiekowej. Dzieci nieprzyjęte w pierwszej rekrutacji mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, która odbędzie się w terminie 8-16 czerwca.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Mariusz, 14.4.2015

Dzień dobry, jestem w trakcie remontu mieszkania w Grodzisku z którego pochodzi trochę gruzu (tynk, stara glazura z łazienki). Czy jest w Grodzisku jakiś punkt do ktorego mogę oddać tego rodzaju śmieci?

Witam,

odpady remontowo - budowlane może Pan zawieźć własnym transportem do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się przy ulicy Chrzanowskiej 2. Tam może Pan nieodpłatnie zostawić ten rodzaj odpadów w miejscu wskazanym przez pracownika PSZOK.

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

170-lecie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

21.04.2015 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

14 czerwca 2015r.

Wszystkie galerie