Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Aleksander, 15.3.2017

Szanowny Panie Burmistrzu, ostatnio zobaczyłem dużą ilość odpadów szklanych na terenie leśnym ograniczonym ulicami Na Laski, Doktora Michała Bojasińskiego, Fryderyka Chopina a ulicą osiedla Na Laski 51. Dokładniej to obok wjazdu na ulicę osiedlową od strony Na Laski. Przede wszystkim były to flaszki po alkoholu. Obawiam się, że w nadchodzących dniach może dojść do pożaru. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji?

Szanowny Panie Aleksandrze,

przekazałem sprawę do działu oczyszczania miasta, aby usunęli zalegające śmieci. Na początku tygodnia mają zostać zebrane.

Pozdrawiam,

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska
Pytanie: Magdalena, 12.3.2017

Szanowny Panie, W związku z wieloma opiniami że Uroczysko Rozłogi jest jedną z ciekaszych atrakcji przyrodniczych Grodziska, postanowiłam je odwiedzić. Niestety ktoś, urzadził sobie tam wysypisko śmieci! Po prostu piekna wizytówka gminy. 1) Kto odpowiada za porządek na tym terenie? 2) Do kogo zgłosić konieczność uprzątnięcia terenu? 3) Może warto by było zainstalować tam kamery? Z wyrazami szacunku, Magdalena

Szanowna Pani ,

dziękuje za przekazane uwagi. Po potwierdzeniu tej fatalnej informacji zostały zadysponowane odpowiednie służby miejskie, celem  uprzątnięcia terenu. Zachowanie ludzi w taki sposób budzi Nasze ogromne zdziwienie w związku z uregulowaniami korzystnymi dla mieszkańców i szeroko pojętej ochrony środowiska w kontekście  uregulowań prawnych zawartych m.in. w tzw. "ustawie śmieciowej". Postaramy się zwrócić szczególną uwagę na ten teren, być może użyjemy także wsparcia technicznego w postaci zastosowania ukrytych kamer. Zawsze może Pani kontaktować się w sprawach porządku w gminie z dyżurnym Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim  pod nr (22) 755-54-31 lub bezpłatnym numerem alarmowym 986 - funkcjonariusze zajmą się wskazanymi problemami.

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim


Pytanie: Sebastian , 10.3.2017

Witam, Czy skrócenie godzin pracy w poniedziałki jest tymczasowe czy stałe? Dla osób pracujących w Warszawie to był jedyny dzień kiedy można było załatwić sprawy bez zwalniania sie z pracy. Czym podyktowana jest zmiana?

Szanowny Panie,

Zmiana godzin pracy Urzędu w poniedziałki jest wprowadzona na stałe i spowodowana jest znikomą ilością interesantów w godzinach 18:00 – 19:00. Podjęcie takiej decyzji poprzedzone zostało kilkutygodniowymi badaniami ilości interesantów w Urzędzie w ww. godzinach.

Z poważaniem

Renata Dunaj, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego

 

Pytanie: arkadiusz, 10.3.2017

Dzień dobry. Rozmawiałem z sąsiadami wiem że juz to ptranie Panu było zadawane ale chciałbym zgłosić ten problem osobiście .Jestem mieszkańcem ul.Pańskie i od momentu remontu naszej ulicy w zeszłym roku ciężko się na niej mieszka , nie można bezpiecznie wyjechać z posesji, dzieci boją się chodzić tą ulicą ponieważ kierowcy rozwijają na niej zawrotne prędkości.Problem ten dostrzegają wszyscy nasi sąsiedzi .Uważamy ,że położenie przynajmniej dwóch ograniczników prędkości rozwiąże problem i znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców .Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu . Prosze o zastanowienie się nad takim rozwiązaniem ułatwi to nam życie .

Szanowny Panie

W odpowiedzi na Pana zgłoszenie informuję, że przeprowadzona zostanie analiza możliwości poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie obejmująca także skrzyżowanie z ul. Sienkiewicza.

Zainstalowanie progów nie wszędzie jest jednak możliwe. W niektórych przypadkach główną przeszkodą okazuje się „gęste”  uzbrojenie terenu .

Z poważaniem,

Krzysztof Olkowski, Główny Specjalista w wydziale  Zarządzania Drogami Gminnymi

Pytanie: Aldona, 9.3.2017

Dzień dobry, Czemu mali widzowie kina zostali wykluczeni? Od jakiegoś czasu nie gracie nic dla dzieci !!! czy osoba która dobiera repertuar jest oby odpowiednią osobą? Jeżeli chodzi o pozostałe filmy to gorszej kiszki nie widziałam w tym kinie!!! no cóż pozostaje nam kino w Jankach. Wstyd ze osoby odpowiedzialne za ten proceder biorą pieniądze i to pieniądze podatników. Jednocześnie informuję że wraz z grupą MAM napiszemy pismo do Pana Burmistrza do wiadomości Rady Miejskiej. Pozdrawiam Aldona

Dzień dobry Pani,

 

Dziękuję bardzo za podzielenie się swoją opinią o repertuarze kina. Dzięki temu udaje nam się dostosowywać go do gustu widzów. Trudno mi się jednak zgodzić ze stwierdzeniem, że zaniedbujemy naszych najmniejszych widzów. Przez cały luty graliśmy głównie dla nich (poranki dla dzieci, LEGO: Batman, Ostatni Smok Świata, Sing), a przez ostatnie dwa tygodnie w naszym kinie gościła komedia familijna „Był sobie Pies”. Od 24 marca będziemy natomiast grali jedną z najbardziej oczekiwanych dziecięcych premier tego roku, czyli „Piękną i Bestię”, na którą już teraz Panią zapraszam.

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące repertuaru i układamy go uwzględniając spływające do nas propozycje i uwagi, starając się by był możliwie najbardziej zróżnicowany – tak jak oczekiwania naszych widzów.

 

Z wyrazami szacunku

 

 

Michał Burszta

 

Główny specjalista ds. organizacji sali widowiskowo – kinowej

Tel. 665 095 049

 

Kino Centrum Kultury Grodzisk Maz

ul. Spółdzielcza 9

05-825 Grodzisk Maz

Tel. 22 734 79 44

Kategoria: Kultura i rozrywka

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

24.03.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

rozbudowa Stawów Walczewskiego

głosy: 386 (50.00%)

wybudowanie bloków wielorodzinnych przy ul. Traugutta

głosy: 101 (13.08%)

rozbudowa Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie

głosy: 111 (14.38%)

remonty zabytkowych budynków sakralnych (kościół św. Anny i kościół w Izdebnie Kościelnym)

głosy: 72 (9.33%)

otwarcie Przestrzeni Kulturze Przyjaznej Galerii Dworcowej

głosy: 102 (13.21%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie