Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Janina, 25.11.2014

Witam, Nie mogę znaleźć informacji o uldze podatkowej od adoptowanych ze schroniska psów w naszej gminie. Uważam, że to nie możliwe żeby takiej ulgi nie było, ponieważ są to psy po ciężkich przeżyciach, często głodzone i wymagają dużej pomocy. Najczęściej osoby, które adoptują psy, adoptują też koty, a więc środki finansowe mają tu znaczenie. Ponadto, osoby te starają się w jak największym stopniu zrekompensować krzywdy jakich doznały te psy od ludzi. Pozdrawiam

Witam

Na tą chwilę takiej ulgi niestety nie ma. Planujemy począwszy od 2016 roku zlikwidować opłatę z tytułu posiadania psa (aby wynosiła 0,00 zł). Obecnie możliwe jest umorzenie opłaty za psa adoptowanego w chwili gdy opłata stanie się zaległością. W razie wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny 22-463-46-22.

Pozdrawiam

Piotr Leśniewski, Skarbnik Gminy

Kategoria: Budżet gminy
Pytanie: Monika, 17.11.2014

Witam, posiadam kartę krajową 3+, jestem mieszkańcem gminy sąsiedniej chciałam wraz z rodziną skorzystać z basenu w Grodzisku i zostałam rozczarowana, ponieważ Pani w okienku powiedziała mi, że w Grodzisku krajowa karta nie jest akceptowana. Moje pytanie brzmi: Dlaczego w Grodzisku Mazowieckim nie uznaje się Krajowej karty Rodzin 3+?

Szanowna Pani Moniko

 

Ogólnopolska karta dużej rodziny została wprowadzona przez rząd. Przewiduje ona szereg zniżek, których katalog znajduje się na stronie www.rodzina.gov.pl.

Grodziski basen jest instytucją utworzoną i utrzymywaną przez Gminę Grodzisk Mazowiecki. Zniżki obowiązujące na basenie są udzielane na podstawie lokalnego programu Karty Dużej Rodziny 3+ i 4+ i finansowane ze środków własnych gminy. Mieszkańcy miejscowości sąsiednich mogą również korzystać ze zniżek na basenie, pod warunkiem, że gmina właściwa ze względu na ich miejsce zamieszkania zawrze odpowiednie porozumienie o stosowaniu zniżek.

 

Porozumienia takie zawarły np. Gmina Żabia Wola i  Gmina Jaktorów. Na mocy porozumienia mieszkańcy posiadający karty wydane przez te gminy korzystają ze zniżek na bilety do grodziskiego kina i na basen.

 

Prosimy Panią o kontakt ze swoim Urzędem Gminy/Urzędem Miejskim w opisywanej przez Panią sprawie.

 

 

Z poważaniem

Rafał Szczepaniak

Dyrektor

Ośrodka Pomocy Społecznej

w Grodzisku Mazowieckim

 

 

 

Kategoria: Inne
Pytanie: Agnieszka, 17.11.2014

Szanowny Panie Burmistrzu, mieszkam w Grodzisku 8 lat. Chciałam skorzystać z konsultacji w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, ale mi odmówiono. Moje dziecko zamieszkuje na terenie powiatu grodziskiego, w mieście Grodzisk, ale uczy się w szkole w 1 klasie w Warszawie. Fakt nieuczęszczania do placówki powiatu wykluczył moje dziecko z otrzymania pomocy w Grodzisku. Jest tak w regulaminie Poradni i odmówiono mi bezpłatnej konsultacji w Poradni proponując albo szukanie konsultacji prywatnie, albo odesłano mnie do Warszawy. Panie Burmistrzu według regulaminu Poradnia ma rację owszem, ale proszę Pana o zainteresowanie się sprawą. Moim zdaniem każdy mieszkaniec powinien mieć prawo korzystania z bezpłatnej pomocy psychologiczno - pedagogicznej. Dziekuję i liczę na pomoc

Pani Agnieszko,

zasady działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 1 lutego 2013 roku. Organ prowadzący poradnię określa teren jej działania. Poradnia grodziska udziela pomocy dzieciom i młodzieży, rodzicom i nauczycielom z przedszkoli, szkół i placówek mających siedzibę na terenie powiatu grodziskiego. W przypadku Pani dziecka pomoc powinna być udzielona przez poradnię obejmującą opieką szkołę, do której córka uczęszcza. Szkoła powinna udzielić Pani niezbędnych informacji na ten temat.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

w Grodzisku Mazowieckim

Kategoria: Oświata
Pytanie: Przemysław , 16.11.2014

Szanowny Panie Burmistrzu Chciałbym prosić o udzielenie informacji jak to jest ze zniżkami wiążącymi się z grodziską kartą mieszkańca? Zgodnie z dostępnymi informacjami karta upoważnia do 10% zniżki na basen i do kina. Jednocześnie zgodnie z regulaminem zniżka dotyczy biletów normalnych. Ostatnio kupowałem bilet do kina w ramach tzw. tanich wtorków i zniżki nie uwzględniono (pomimo że bilet był normalny). Odmówiono mi również zniżki przy nabywaniu karnetu rocznego na basen. W związku z powyższym proszę o informację w tym zakresie a może i korektę regulaminu (chociaż wydaje się jasny). Z poważaniem Przemysław

Szanowny Panie,

 

Bilety w ramach tanich wtorków, czy innych cykli filmowych, np. kino z wrażliwą duszą, są biletami promocyjnymi, znacznie tańszymi niż bilety normalne. Zgodnie z regulaminem użytkowania karty, jak i uchwałą Rady Miejskiej wprowadzającą kartę, zniżki dotyczą tylko biletów normalnych i nie obejmują biletów promocyjnych na cykle filmowe.

To samo dotyczy rocznego karnetu na basen, który też jest formą zniżki, gdyż korzystając z karnetu płacimy mniej niż kupując pojedyncze wejścia. Należy pamiętać, że zniżki przysługujące posiadaczom karty nie sumują się z żadnymi innymi ulgami, nawet ustawowymi.

 

Pozdrawiam,

Monika Kwiczak, Koordynator programu Grodziska Karta Mieszkańca

Kategoria: Inne
Pytanie: joanna, 7.11.2014

Grodzisk Mazowiecki szczyci sie popieraniem rodzin wielodzietnych. Dlaczego zatem nie wprowadzil bezplatnych szczepien dla trzeciego i kolejnego dziecka (jak to wprowadzily inne samorzady)?

Szanowna Pani Joanno

 

Program Kart Dużej Rodziny 3+ 4+  funkcjonuje od 6 lat, katalog oferowanych zniżek był dwukrotnie poszerzany. W drugiej połowie 2013 roku wprowadzona została zniżka w opłacie za gospodarowanie odpadami. Rok 2014 będzie pierwszym pełnym rokiem funkcjonowania tej zniżki. Przy analizowaniu możliwości wprowadzenia kolejnych ulg niezbędna jest ocena kosztów związanych z obecnie oferowanymi zniżkami. Formy ulg są różne w różnych samorządach. Oferta zniżek w ramach Grodziskiej Karty Dużej Rodziny jest bogata, a dodatkowo uzupełniają ją zniżki prywatnych partnerów programu.  Z pewnością program będzie w kolejnych latach podlegał modyfikacjom. Mamy nadzieję że katalog ulg będzie powiększany. Być może także o zniżkę, o której Pani pisze w swym pytaniu.

 

 

Z poważaniem

Rafał Szczepaniak

Dyrektor

Ośrodka Pomocy Społecznej

w Grodzisku Mazowieckim

 

 


Rok z Chełmońskim
Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27

fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny Otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

26.11.2014 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna
Wszystkie galerie