Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Natalila, 29.6.2015

Witam serdecznie, Ostatnio przeczytałam, że w Grodzisku ma odbyć się "Lato z radiem" oczywiście podoba mi się to, że coś się dzieje w weekend, ale nie rozumiem dlaczego całe wydarzenie ma odbyć się pomiędzy ulicami Sportową a Daleką ? Mamy przecież piękny plac przed Centrum Kultury, deptak i park a od jakiegoś czasu imprezy przenoszą się poza centrum miasta np. na targowicę albo teraz na terenie ZGKiM. Zawsze większe koncerty i wydarzenia odbywały się pod CK. Tym bardziej, że jest to bardzo dobrze znana impreza i warto byłoby się zaprezentować od jak najlepszej strony.

Witam

Decydujący głos w sprawie lokalizacji imprezy miał główny organizator, czyli Polskie Radio i to on podjął taką właśnie decyzję po zapoznaniu się z proponowanymi przez nas lokalizacjami, wśród których znajdował się zarówno plac przed CK, jak i Park Skarbków. Decyzja Polskiego Radia jest słuszna zważywszy na rozmiar imprezy - tak dużej imprezy plenerowej nie gościliśmy w Grodzisku od wielu lat.

Pozdrawiam,

Paweł Twardoch, Dyrektor Centrum Kultury

 

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Julia, 15.6.2015

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, gdzie mogę znaleźć rozporządzenie dotyczące obowiązku sprzątania odchodów po swoich pupilach. Wiem, że każda gmina reguluje tę kwestię indywidualnie. Proszę o informację jak to wygląda u nas w gminie. Dziękuję.

Witam,

takie uregulowania są zapisane w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Zapisy, o które Pan pyta zawarte są w rozdziale 6.

Z pełną treścią aktu można się zapoznać tutaj http://www.bip.grodzisk.pl/Article/get/id,23104.html

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska
Pytanie: PIOTR, 11.6.2015

Szanowni Państwo, Czy jest szansa na umieszczenie planów obwodnicy zachodniej na stronach internetowych ? Odpowiedzi w stylu "plany do wglądu w pokoju nr 209 w budynku Urzędu" wydają się nieco archaiczne. Pozdrawiam, PIOTR

Szanowny Panie Piotrze,

Oczywiście zgadzam się z Pańską opinią, że wszelkie dostępne materiały dotyczące obwodnicy zachodniej naszego miasta powinny być publikowane na stronach internetowych Urzędu. W chwili obecnej jest w opracowaniu projekt decyzji środowiskowej i to z zapisów tej decyzji będą wynikały szczegóły w tym projektowany przebieg trasy jako podstawa do dalszych konsultacji i uzgodnień. Decyzję prawdopodobnie będzie można publikować w lipcu-sierpniu br. Do pokoju 209 zapraszamy wszystkich - którzy są zainteresowani szczegółami przebiegu (najczęściej w kontekście  ich działek lub sąsiadujących) procedury wykupu gruntów, odszkodowań, rozwiązań komunikacyjnych ich działek, dróg serwisowych, podziałów itp.

 

Z wyrazami szacunku

Leszek Szczepaniak

wydział zarządzania drogami gminnymi

Pytanie: Grazyna Sawicka, 9.6.2015

Jestem nowa mieszkanka Pana gminy i z zaskoczeniem i wielkim zdziwieniem dowiedziałam sie ze odbiór śmieci od mieszkańców Czarnego Lasu jest co 2 tygodnie bo.....Jestem ciekawa i mam nadzieje ze uzyskam wyczerpująca odpowiedz.Decyzja ta jest chyba nie bardzo zgodna z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Z góry dziekuje za odpowiedz i wyjaśnienie

Witam,

od 1 lipca 2013r. czyli od momentu przejęcia obowiązku gospodarowania odpadami komunalnymi przez Gminę zmieszane odpady komunalne z budynków jednorodzinnych są odbierane z częstotliwością co 2 tygodnie. Częstotliwość ta wynika z regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki, który zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach był konsultowany - pozytywnie - z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. Tak więc częstotliwość odbierania odpadów komunalnych jest zgodna z przepisami sanitarnymi.

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska
Pytanie: Kamil, 8.6.2015

Panie Burmistrzu chciałbym się dowiedzieć czy po oddaniu tunelu pod torami w ulicy Bałtyckiej jest planowana tą trasą linia autobusowa w stronę Izdebna, gdyż linia 5 w godzinach szczytu jedzie bardzo długo przez utrudniony przejazd przez wiadukt. Pozdrawiam

Szanowny Panie

W związku z Pana pytaniem o możliwości uruchomienia komunikacji autobusowej w ulicy Bałtyckiej po oddaniu do użytkowania tunelu drogowego na skrzyżowaniu tej ulicy z torami kolejowym pragnę poinformować, że przeprowadzono wstępne rozmowy z PKS Grodzisk Mazowiecki, który wyraził zainteresowanie uruchomieniem w tym obszarze linii autobusowej (zmodyfikowanie linii istniejącej). Ostateczne decyzje zostaną podjęte po zakończeniu prac budowlanych i zatwierdzeniu przez Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Grodzisku Mazowieckim stałej organizacji ruchu z określeniem maksymalnej wysokości pojazdów mogących poruszać się w tunelu. Przewiduję, że może to nastąpić do końca września br.

Z poważaniem

Grzegorz Benedykciński

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego

 

Kategoria: Komunikacja Miejska

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

170-lecie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

30.06.2015 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie