Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: beata, 25.4.2017

Witam mam pytanie blok socjalny Co buduja blok przy ul traugutta 24 to od ilu metrazu maja byc mieszkania ? I dla kogo beda przeznaczone ??

Szanowna Pani,

 

w odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że od dnia 1 marca 2017 r. wszelkie pytania dotyczące spraw mieszkaniowych należy kierować do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, ul. Sportowa 29 Grodzisk Mazowiecki, tel. 22 755 52 31.

 

Z poważaniem,

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Joanna, 24.4.2017

Dzień dobry Codziennie rano, przed szóstą z komina poczty przy ulicy 1 Maja unosi się żółty, cuchnący, duszący dym. Kłęby spowijają okolicę. Smród jest nieprawdopodobny. Czy straż może zainterweniować?

Szanowna Pani, sytuacja jest nam znana, przeprowadzaliśmy tam kilkakrotnie kontrole paleniska i zgromadzonego opału. Niestety takiej jakości opał dostępny jest w obrocie handlowym. Kontrole nie wykazały opalania substancjami zabronionymi. Mamy nadzieje namówić zarządcę tego budynku na modyfikacje kotłowni, aby w najbliższej przyszłości była bardziej przyjazna otoczeniu.

 

Z poważaniem,

 

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Mariusz, 22.4.2017

Dzień dobry. Pytanie dotyczy bloku na Traugutta i ogólnie przyznawania mieszkań w naszej Gminie. Czy będzie ogólnie dostępna lista osób, które otrzymają tam mieszkanie? Jako mieszkańec Grodziska jestem bardzo Ciekawy kto otrzyma mieszkanie i jakimi kryteriami kierujecie się przyznając takie mieszkanie.Znam porządne rodziny, które są w trudnej sytuacji i na przyznanie mieszkania czekają wiele lat. Pozdrawiam.

Szanowny Panie,

 

w odpowiedzi na Pańskie pytanie informuję, że od dnia 1 marca 2017 r. wszelkie pytania dotyczące spraw mieszkaniowych należy kierować do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, ul. Sportowa 29 Grodzisk Mazowiecki, tel. 22 755 52 31.

 

Z poważaniem,

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: daniel, 19.4.2017

Szanowny Panie, chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie i kto wydał pozwolenie na budowę segmentów dwa pełne piętra i poddasze na działce narożnej w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Kosińskiego róg Wielkopolskiego, w ilości 4 sztuk każdy posiada 4 lokale mieszkalne bez miejsc parkingowych ? Gdzie myśli pan że będą parkowały te samochody ? Droga jest już dość wąska posiada rowy melioracyjne po dwóch stronach, zakopiecie jeden ? co z wodą opadową wtedy ? W czasie kiedy kupowaliśmy z sąsiadami ziemie i budowaliśmy się na tym terenie nie można było budować wyższego budynku niż parter i poddasze użytkowe, większość budynków takich jest od kiedy można sobie tak zmienić plan zagospodarowania żeby można było wybudować takie obskurne kurniki ? Cała okolica na tym straciła cenowo itd. uważam że to co się wyprawia w tym mieście to jest jakiś absurd, wiemy do czego pan dąży lecz nie za wszelką cenę. nie pozdrawiam

Szanowny Panie Danielu,

 

w odpowiedzi na Pańskie pytanie informuję, że wydawaniem pozwoleń na budowy zajmuje się Wydział Architektoniczno - Budowlany w Starostwie Powiatowym w Grodzisku Mazowieckim, ul. Kościuszki 30, 05- 825 Grodzisk Mazowiecki, i tam należy kierować uwagi w w/w sprawie.

 

Z poważaniem,

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Tomasz, 18.4.2017

Dzień dobry Czy planowana jest rozbudowa sieci stacji rowerowych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki? Konkretnie interesuje mnie czy planowana jest instalacja stacji przy szkole w Adamowiznie. Od firmy nextbike dowiedziałem się, ze ilość stacji rowerowych oraz ich rozmieszczenie zależy od władz miasta. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Szanowny Panie Tomaszu,

 

Gmina rozważa formalne i finansowe możliwość rozszerzenia Grodziskiego Roweru Miejskiego o kolejne stacje, ale z uwagi na fakt, że projekt budowy i uruchomienia GRM był dofinansowany ze środków Unii Europejskiej,   inwestycja podlega wymogom określonym  w regulaminie konkursu ogłoszonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych i bezwzględnie musi spełniać wszystkie  kryteria przyjęte w tym dokumencie.

Jesteśmy w trakcie przeprowadzania rozeznania odnośnie zapotrzebowania na jednoślady i  lokalizacji  nowych stacji rowerowych,  analiz  wskaźnikowych współczynników wykorzystania GRM (liczby wypożyczeń jednośladów, liczby stałych użytkowników, czasu wynajmu, popularności stacji rowerowych pod względem wypożyczeń i zwrotów rowerów,  pokonywanych dystansów, popularności pokonywanych tras itp.).

 

Pozdrawiam,

Urszula Chrzanowska, Naczelnik Wydziału przygotowania inwestycji i funduszy zewnętrznych


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

28.04.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Prosimy Państwa o wypełnienie ankiety dotyczącej działań inwestycyjnych związanych z zagospodarowaniem terenu przy Placu Zygmunta Starego.
Ankieta

Zobacz wszystkie

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie