Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: JACEK, 6.8.2017

Witam Panie Burmistrzu. Mieszkam w bloku przy ulicy Sadowej 12, jest to osiedle składające się z pięciu bloków ( trzy ulica Sadowa 10, 12, 14 i dwa ulica Wólczyńska 6A, 6B).Bloki są zarządzane również przez wspólnoty mieszkaniowe. My mieszkańcy bloku Sadowa 12 jesteśmy notorycznie terroryzowani przez młodzież która gra w piłkę na pasie zieleni pod oknami przy samym bloku. Piłka często jest odbijana o elewacje bloku (elewacja ocieplona styropianem) powodując niewidoczne uszkodzenia (odklejanie ocieplenia). Wielokrotnie zwracane uwagi młodzieży powodują tylko agresje z ich strony i eskalację dotychczasowych zachowań. Jako mieszkańcy tego bloku, nie mamy żadnej możliwości odpoczynku we własnych mieszkaniach. Zwracam się z zapytaniem czy istnieje prawna możliwość aby zakazać uciążliwej gry w piłkę? Czy mamy prawo do ciszy i odpoczynku w swoich mieszkaniach? Czy istnieje możliwość wydzielenia strefy ciszy dla mieszkańców naszego bloku? Proszę o pomoc.

Szanowny Panie,


Sprawa gry piłką i jej odbijania o elewację Państwa budynku nie podlega  rozstrzyganiu przez organy samorządowe. Oczywiście mają Państwo tak jak każdy prawo do wypoczynku we własnym mieszkaniu.

Zarządca terenu zawsze może ustanowić odpowiednie zakazy lub wyznaczyć inne miejsce do gry w piłkę. W sprawie  ewentualnego wprowadzenia lub egzekwowania zakazów wynikających z wewnętrznych regulaminów proszę zwrócić się do zarządcy budynku.

 

 

Pozdrawiam,

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Jerzy, 3.8.2017

Szanowny Panie Burmistrzu. W rozmowie z odbiorcą ścieków w dniu dzisiejszym dowiedziałem się, że wszyscy przewoźnicy otrzymali z dniem 1 września wypowiedzenie umów na odbiór ścieków przez oczyszczalnię. Podobno zostały przygotowane nowe umowy zawierające szereg dodatkowych warunków (chociażby znaczne ograniczenie limitów w zrzucie, czy dodatkowe kary za jakość przywożonych ścieków). Rozumiem, że zmiana warunków chroni oczyszczalnię ścieków nakładając nowe obowiązki na przewoźników, niemniej czy wprowadzając powyższe zmiany, opracowana została przez miasto prognoza wzrostu kosztu jednostkowego, który ponieść będzie musiało dodatkowo każde gospodarstwo domowe nie podłączone do miejskiej kanalizacji?Przedstawiane przez przewoźników kwoty za odbiór ścieków od września są zastraszające (wzrost 2-3 krotny). Proszę o informację jak wygląda powyższa kwestia z punktu widzenia Miasta, by mieszkańcy mogli przygotować się na nadchodzące zmiany.

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na Pana pytanie chciałbym poinformować, że cena przyjęcia 1m3 ścieków bytowych na oczyszczalni nie ulegnie zmianie. Nowe umowy jakie zostały przedstawione przedsiębiorcom świadczącym usługi asenizacyjne mają na celu zapewnienie odpowiedniej jakości ścieków dostarczanych na oczyszczalnię. Limity dotyczące górnych dopuszczalnych wskaźników odpowiadają jakości ścieków bytowych, które są przetrzymywane w bezodpływowych, na bieżąco opróżnianych zbiornikach. Wzrost opłat może jedynie dotyczyć ścieków, których parametry w znaczący sposób przekraczają parametry ścieków bytowych. Ocena jakości ścieków będzie przeprowadzana na podstawie prób i analizy wykonanej w akredytowanym laboratorium. Z kolei limity ilości przyjmowanych ścieków odnoszą się do możliwości technologicznych oczyszczalni i urządzeń odbierających ścieki bezpośrednio z wozów asenizacyjnych. Po przeprowadzonej analizie limity te nie wpłyną na ilość przyjmowanych ścieków na oczyszczalnię w odniesieniu do stanu obecnego. Jednocześnie pragnę poinformować, że Zakład Wodociągów i Kanalizacji jest w trakcie realizacji projektu modernizacji oczyszczalni ścieków, między innymi również stacji ścieków dowożonych, co w efekcie znacznie skróci czas odbioru ścieków, eliminując kolejki na punkcie zlewnym i czas oczekiwania mieszkańca na wywóz nieczystości.

 

z poważaniem,

Michał Klonowski, Prezes ZWiKu

Kategoria: Inne
Pytanie: Andrzej, 1.8.2017

Witam moje pytanie dotyczy "stawów goliana" a dokładniej zakazu kompie i w nich. Od kilku dni obserwuje młodych ludzi a w zasadzie jeszcze dzieci skaczacych z pomostu. Jaki jest sens zakazu kompieli jeśli nikt go nie egzekwuje. Pozdrawiam

Szanowny Panie,

 

Zakaz kąpieli na Stawach Goliana wynika z regulaminu tego obiektu i jest bezpośrednio związany z delikatną konstrukcją dna tego zbiornika. W tym rejonie bardzo często patrole Straży Miejskiej podejmują interwencję wobec młodych ludzi polegające  na upominaniu i informowaniu o konieczności przestrzegania zakazu kąpieli w tym miejscu, przede wszystkim ze względów konstrukcyjnych obiektu, a nie "widzi mi się" urzędników wprowadzających ten zakaz.

 

Pozdrawiam,

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Ola , 1.8.2017

Dzień dobry w związku z tym że już od września rusza remont na KM czy jest już wiadomo jaki będzie dojazd z grodziska - czy będą pociągi przyspieszone się zatrzymywać czy tylko autobusy i wkd? Dojazd autobusem lub wdk w której zawsze jest bardzo dużo ludzi jest naprawdę bardzo słabym rozwiązaniem przy takie ilości ludzi jaka jeździ z grodziska? Czy urząd( osoby decyzyjne) mają na to jakiś wpływ? dziękuję

Szanowna Pani,

 

w związku z Pani pytaniem w sprawie komunikacji zastępczej na czas modernizacji linii kolejowej nr 447 (podmiejska Grodzisk Mazowiecki - Warszawa Włochy) wyjaśniam że  Burmistrz Miasta aktywnie uczestniczył w rozmowach i uzgodnieniach dotyczących przygotowań inwestora do prac, zwłaszcza tych, które  służyły zapewnieniu mieszkańcom Grodziska możliwości dojazdu do Warszawy i miejscowości pośrednich. Informacje na ten temat publikowane były w odpowiedziach na pytania skierowanych do Burmistrza  oraz w prasie. Za pełną informację dotyczącą wszystkich aspektów prac inwestycyjnych odpowiedzialność ponosi inwestor tzn.  PKP PLK S.A.

  1. Podstawowym środkiem transportu publicznego dla mieszkańców Grodziska będą pociągi Kolei Mazowieckich, kursujące na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Zachodnia po torach linii dalekobieżnej bez przystanków pośrednich. Częstotliwość kursowania pociągów w godzinach szczytów komunikacyjnych będzie zbliżona do obecnej. Oczywiście, incydentalnie należy liczyć się z wystąpieniem opóźnień z uwagi na bardzo rozległy charakter robót budowlanych prowadzonych w pasie linii nr 447. Według informacji przekazanych przez  PKP PLK S.A. rozkład jazdy obowiązujący w  pierwszej fazie inwestycji zostanie opublikowany 13.08.2017r.
  2. Uruchomiona zostanie także zastępcza komunikacja autobusowa (linia ZG) na odcinku od Warszawy Zachodniej do Grodziska z przystankami przy poszczególnych stacjach kolejowych. Celem tej linii autobusowej będzie uzupełnienie transportu kolejowego do Warszawy oraz zapewnienie komunikacji ze stacjami pośrednimi tzn. Milanówkiem, Brwinowem, Pruszkowem, Piastowem, Warszawą Ursus i Warszawą Włochy. Ponadto planowana jest druga linia autobusowa  relacji Grodzisk-Milanówek-Grodzisk umożliwiająca dojazd mieszkańcom Milanówka do pociągów w Grodzisku. Przewidywana częstotliwość ruchu autobusów w godzinach szczytu wynosi 15 min.

 

Z  poważaniem

Grzegorz Benedykciński

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego

 

Kategoria: Inne
Pytanie: Monika, 1.8.2017

Witam, Chciałabym zapoytać czy są już jaieś konkretne informacje odnośnie rpozczynającego się remontu na lini PKP Grodzisk - Warszawa. Czy będą bezpośrednie pociągi z Grodziska do Warszawy? Jeśli tak to wiadomo już ile na godzine ich będzie w godzinach szczytu? Pomiędzy 6-8 oraz po południu z Warszawy 15-17?

Szanowna Pani

 

W związku z Pani pytaniem w sprawie komunikacji kolejowej podczas modernizacji linii nr 447 (podmiejska Grodzisk Mazowiecki - Warszawa Włochy) wyjaśniam, że zgodnie z ustaleniami przyjętymi przez Burmistrza Miasta i PKP PLK S.A. w całym okresie prac inwestycyjnych zostanie utrzymana komunikacja kolejowa między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą. Pociągi Kolei Mazowieckich, będą kursowały na odcinku Grodzisk – Warszawa Zachodnia po torach linii dalekobieżnej bez przystanków pośrednich. Według informacji przekazanych przez inwestora częstotliwość kursowania pociągów w godzinach szczytów komunikacyjnych będzie zbliżona do obecnej. Rozkład jazdy obowiązujący w  pierwszej fazie inwestycji zostanie opublikowany 13.08.2017r. Za pełną informację dotyczącą wszystkich aspektów prac inwestycyjnych odpowiedzialność ponosi inwestor tzn.  PKP PLK S.A.

 

 

Z  poważaniem

Grzegorz Benedykciński

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego

 

Kategoria: Inne

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

17.08.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy uważasz, że akcja “Nie dojeżdżaj. Praca jest w Grodzisku” jest potrzebna?

Tak

głosuj głosy: 208 (54.59%)

Nie

głosuj głosy: 118 (30.97%)

Nie wiem

głosuj głosy: 55 (14.44%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie