Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Dorota, 21.8.2017

Witam, W dniu 19 sierpnia zauważyłam, że w kiosku z gazetami przy stacji WKD Grodzisk Maz. Radońska są wystawione w witrynie pisma erotyczne, które swoją wulgarnością biją po oczach przechodniów. To, że takie pisma są, nie znaczy jeszcze, że wszyscy muszą na nie patrzeć. Trzeba chronić przede wszystkim dzieci. Czy przepisy pozwalają eksponowanie tych gazet w ten sposób? Proszę uprzejmie o informację, czy jest to zgodne z prawem? Pozdrawiam Dorota z Grodziska

Szanowna Pani,

Tego rodzaju publikacjami można handlować, ale nie mogą one być w taki sposób eksponowane. Muszą być umieszczone wysoko, a te fragmenty nagich ciał, które uchodzą za erotyczne, muszą być zakryte lub zaklejone. Innymi słowy przekaz takich gazet czy okładek filmów musi być czytelny tylko do osób dorosłych. Sprawdzimy i zobowiążemy  właściciela aby pornograficzne publikacje znalazły się na wyższych półkach, mniej rzucających się w oczy.


Z poważaniem,


Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Justyna, 21.8.2017

Dzień dobry, Mam nietypowe pytanie odnośnie zepsutego termometra rtęciowego. Gdzie w nasze gminie mogę go "wyrzucić"? Pozdrawiam,

Dzień dobry,

Taki termometr można oddać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się w Chrzanowie Dużym 15A do pojemnika na odpady niebezpieczne.

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska
Pytanie: Aneta, 21.8.2017

Chciałabym opisać swoje doświadczenia z firmą Jasper, z którą gmina podpisała umowę na odbiór odpadów. Po pierwsze nie odbiera wszystkich odpadów, po drugie rozrywają worki i wskazując na styropian po sprzętach elektronicznych i folię z ich opakowań twierdzi, że są to odpady budowlane. Jest to sytuacja notoryczna. Wielokrotnie zostawiali również worki z odpadami zielonymi, ciężko mi powiedzieć z jakiego powodu, ponieważ zazwyczaj o tej porze jestem w pracy. Nie taki był cel ustawy, by mieszkańcy pakowali kilkakrotnie te same śmieci i użerali się z jakimiś niepoważnymi ludźmi. Nie dziwi mnie, że w Grodzisku dalej istnieje problem walających się po rowach melioracyjnych czy lasach śmieci, jeśli mimo tego, że regularnie płacę za odbiór to śmieci te nie są odbierane. Wiem, że skarg na tą firmę jest wiele, dlatego bardzo proszę wziąć je sobie do serca i w końcu coś z tą firmą zrobić, bo przez 3 lata tak się nie da funkcjonować.

Szanowna Pani Aneto,

Dziękuje za przekazanie swojej opinii o firmie Jarper.

Zbieramy wszystkie tego typu opinie do ocenienia standardu jakości wykonywania usług przez tą firmę.

Z poważaniem

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska
Pytanie: Kamila , 20.8.2017

Witam Panie Burmistrzu chciałam zapytać kto zajmuje się wyborem gwiazd na koncerty plenerowe w Grodzisku Mazowieckim? Byłam na koncercie Wilków w Natolinie zaprosiłam znajomych z Wrocławia wraz z ich małymi dziećmi i wszystko było by dobrze gdyby nie biegający prawie nagi mężczyzna przeklinający ponoć prowadzący. Zupełną żenadą był fakt zdjęcia majtek na scenie, pokazania tylnej części ciała na zakończeniu koncertu jak i wielu bluzgów które ten Pan wylewał w stronę publiczności. Bardzo mi było wstyd że moi znajomi musieli patrzeć na to skandaliczne zachowanie tym bardziej moje i ich dzieci. Wybrałam specjalnie to miasto z moją rodziną z samego faktu że jest najlepsze. Mieszkam z rodziną już w Grodzisku 3 rok ale takich standardów koncertowych nie spodziewałam się Proszę o ustosunkowanie się do tej wiadomości. Pozdrawiam Karolina

Szanowna Pani,

przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji. Głównym organizatorem MOTOGRODZISKO był klub motocyklowy White Arrows. Przekażemy Pani uwagi organizatorom i poprosimy aby dobierali artyzm z większą starannością.

z poważaniem,

Aneta Caban, Naczelnik Wydziału Promocji

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Jadwiga Adey, 20.8.2017

Jestem Polka z Warszawy mieszkajaca o wielu lat w Anglii. Moje corki, ktore mieszkaja w USA i Francji, bardzo ciekawe sa mojej rodziny historii. Probuje wiec pospisywac co pamietam albo wiem. Pamietam ze w czasie wojny moj wujek byl burmistrzem Grodziska. Mial na imie Zygmunt, ale nie pamietam nazwiska. Czy sa jakies archiwa gdzie to mozna byloby sie dowiedziec? Bede wdzieczna o pomoc.

Dzień dobry,

burmistrzem tuż przed wojną był Zygmunt Borkowski, którego w sierpniu 1939 r. zastąpił Edward Radgowski. Niestety pan Borkowski zginął z rąk okupantów niemieckich w listopadzie 1943. Dane nt miasta znajdują się w APW (archiwum miast st. Warszawy, oddział w Grodzisku Maz. przy ul. Poniatowskiego 14) oraz w Willi Radogoszcz. Będziemy wdzięczni za skany zdjęć i wspomnienia.

Gdyby Pani miała jakieś dodatkowe pytania proszę o bezpośredni kontakt z Willą Radogoszcz.

 

z pozdrowieniami

 

Łukasz Nowacki
Willa Radogoszcz Galeria Etnograficzna
Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Maz.
ul. Sienkiewicza 31
05-825 Grodzisk Maz.

 

tel. 22 755 51 45
519 409 023

Kategoria: Inne

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

24.08.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy uważasz, że akcja “Nie dojeżdżaj. Praca jest w Grodzisku” jest potrzebna?

Tak

głosuj głosy: 303 (56.22%)

Nie

głosuj głosy: 164 (30.43%)

Nie wiem

głosuj głosy: 72 (13.36%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie