Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Anna, 23.5.2016

Panie Burmistrzu, mam bliżej do szkoły w książenicach ale nie jest to mój rejon dlaczego w rym roku jest problem z przyjęciem dziecka nie z rejonu do szkoły podstawowej? Większość moich sąsiadów puścili dzieci w poprzednich latach di tej szkoły a w tym roku ja nie mogę bo są jakieś limitu? Czy może mi PAN pomoc bo juz nie wiem co zrobić

Pani Anno,

do szkoły podstawowej przyjmowane są dzieci z obwodu szkoły, a w przypadku wolnych miejsc - dzieci spoza obwodu. Zdarza się, że dopiero w sierpniu zgłaszane są dzieci zamieszkałe w rejonie placówki, dlatego dyrektor musi czekać z podjęciem decyzji o przyjęciu dzieci spoza obwodu. Początkowo budynek nowej szkoły nie był w pełni wykorzystany, dlatego przyjmowane były dzieci z innych obwodów. Obecnie nauka odbywa się na wszystkich poziomach klas szkoły podstawowej, a oprócz tego funkcjonują oddziały przedszkolne.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Aleksandra, 22.5.2016

Drogi p.Burmistrzu Zgłaszam się do pana z prośbą na temat Sylwestra 2016/2017 czyli tego najbliższego. Czy mógłby pan zadbać żeby w Grodzisku pojawił się ktoś ciekawy? Ciekawie by było jakby pan zaprosił Michała Szpaka, Natalie Szroeder i Rafała Brzozowskiego. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Szanowna Pani,

Dziękuję za sugestie, rozpatrzymy taką możliwość.

Paweł Twardoch

Dyrektor

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

(22) 734 79 00

p.twardoch@centrumkultury.eu

www.centrumkultury.eu

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Mirek, 22.5.2016

Dzień dobry, 12.04.2016 o godz. 16:52 wysłałem do Państwa informację, że na przystanku Kłudno OSP (linia nr 3) wisi rozkład innego przystanku. Przez półtora miesiąca nikt tym tematem się nie zajął i rozkład sobie wisi nadal, nie dostałem żadnej odpowiedzi. Czy to naprawdę takie trudne powiesić poprawną karteczkę i trzeba na to tyle czasu? I czy ta nowa karteczka, zgodnie z tym co mi Państwo odpisaliście - będzie miała nową datę "Rozkład ważny od" i w ten sposób na całej linii niedługo będzie kilkanaście rozkładów i każdy z inną datą ważności? A może jednak ktoś zastanowi się nad tym i zrobi jak w każdym cywilizowanym mieście: rozkład zmienia się 4 stycznia to do następnej zmiany wszystkie rozkłady mają drukowaną ważność właśnie od 4 stycznia a nie jak ten źle powieszony, bo niby to data jego wydruku... Myślę, że nie warto wprowadzać zamieszania z tymi datami, wystarczy, że sam przewoźnik dostarcza wielu wrażeń... Serdecznie pozdrawiam

Dzień dobry,

uprzejmie informuję, że tabliczki z rozkładem jazdy na przystanku Kłudno OSP bedą wymienione 23 maja br. z zaznaczoną datą ważności od 4 stycznia.

Wydział Zarządzania Drogami Gminnymi, Bożena Fabisiewicz

Kategoria: Komunikacja Miejska
Pytanie: Ania, 17.5.2016

Czy wiadomo kiedy ponownie, i czy wogóle... pojawi się pan który w majówkowy wtorek miał swój występ w parku? Bardzo mi się podobało, lecz dobrą zabawę przerwał deszcz.

Szanowana Pani,

Bardzo dziękuję za to pytanie - Pan Bogdan Wiśniewski, bo o nim mowa, jest mieszkańcem naszego miasta i ściśle współpracuje z Ośrodkiem Kultury. Będzie można go posłuchać m. in. 28 maja, 11 czerwca (oba występy w Parku Skarbków) i wraz z zespołem Rock Union 20 sierpnia przed koncertem zespołu Dżem w ramach II Grodziskiego Zlotu Motocyklowego “Motogrodzisko”.

Pozdrawiam,

Paweł Twardoch

Dyrektor

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

(22) 734 79 00

p.twardoch@centrumkultury.eu

www.centrumkultury.eu

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Adam, 14.5.2016

Dzien dobry, zbliża się tydzien rodzny. 500+ nadal nie jest wypłacone, po 6tygodniach od złożenia wniosku. Tutaj jest wyrzut o niesprawność urzędu miejskiego, którym Pan kieruje. I moje pytania: ile osób i w jakim wymiarze obsługuję tzw. 500+? Ile przyjęto wniosków i ile decyzji wydano? Adam

Szanowny Panie Adamie

 

W pierwszych 6 dniach kwietnia otrzymaliśmy około 1000 wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego. W następnych dniach kwietnia ilość składanych wniosków sukcesywnie spadała. W całym kwietniu wpłynęło 3045 wniosków, w maju jedynie około 100. Jak Pan widzi większość wniosków wpłynęła w kwietniu (dziennie średnio 145 wniosków). Wnioski są rozpatrywane według kolejności wpływu. Rozpatrzenie wniosku oznacza jego rejestrację, założenie teczki sprawy, przepisanie danych do systemu informatycznego, sprawdzenie poprawności wniosku i załączników i wygenerowanie decyzji administracyjnej.

Na chwilę obecną rozpatrzone zostało 760 wniosków złożonych w okresie od 01 do 06 kwietnia. W kolejnych dnia będą wydawane decyzje dotyczące wniosków złożonych w okresie od 07 do 15 kwietnia.

 

Świadczenia są wypłacane od końca kwietnia dla rodzin, których wnioski zostały już rozpatrzone. Na chwilę obecną wypłacono świadczenia dla 975 dzieci.

 

Ustawa o pomocy w wychowywaniu dzieci przewiduje czas 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku, na wydanie decyzji administracyjnej. Dokładamy wszelkich starań by wnioski były rozpatrywane sprawnie i nie zamierzamy korzystać w tych ustawowych 3 miesięcy. Należy tu jednak wspomnieć, że 2074 wnioski dotarły do nas za pośrednictwem banków. W co trzecim z tych wniosków są błędy. Powoduje to że jesteśmy zmuszeni prosić wnioskodawców o zgłaszanie się celem dokonania korekt w złożonym wniosku. Ma to również wpływ na czas rozpatrywania spraw. Przy programie 500+ pracują obecnie 3 osoby w pełnym wymiarze czasu pracy oraz 4 osoby z Działu Świadczeń Rodzinnych, które poza zwykłymi obowiązkami obsługują sprawy dotyczące programu 500+. W okresie od 01 do 15 kwietnia w 17 punktach na terenie gminy pracowało 18 osób, które wydawały i przyjmowały wnioski oraz udzielały informacji wnioskodawcom.

 

Zapraszam Pana do telefonicznego kontaktu ze mną pod nr 22 755 51 11, ponieważ nie podał Pan dokładnego terminu złożenia wniosku, nie potrafię określić kiedy może Pan spodziewać się wypłaty świadczeń.

 

 

Z Poważaniem

 

Rafał Szczepaniak

 

Dyrektor

Ośrodka Pomocy Społecznej

w Grodzisku Mazowieckim

 


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

28.05.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy uważacie, że gmina powinna wprowadzić zakaz organizowania występów cyrkowych z udziałem zwierząt?

Tak

głosy: 1893 (49.70%)

Nie

głosy: 1801 (47.28%)

Nie mam zdania

głosy: 115 (3.02%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie