Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Sebastian , 17.2.2015

Mam takie pytanie… Czy na Przedszkola nie powinno być rejonizacji? Dlaczego rodzice z np. Książenic przywożą dzieci na Zondka a dla dzieci z centrum brakuje miejsc? Mam dwoje dzieci mieszkam w centrum i żadne nie dostało się do przedszkola, jako 3 latek (wiadomo samotne matki itd.…).Podobno likwidowane są zerówki, co z dziećmi 4 letnimi? Proszę o odpowiedz, bo jako rodzic dziecka czteroletniego Nie wiem, co robić. Dziękuję i Pozdrawiam.

Panie Sebastianie,

jako rodzic 4-latka może Pan spokojnie czekać na rozpoczęcie rekrutacji do placówek publicznych, ponieważ od 1.09.2015 roku gmina ma obowiązek zapewnić miejsce w publicznej placówce każdemu chętnemu czterolatkowi. Informacje o terminach i zasadach rekrutacji zostaną zamieszczone na stronie gminy i biura oświaty na początku marca br.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Agnieszka, 16.2.2015

Szanowny Panie Burmistrzu. Podobno w związku z przebudowa Szkoły nr 1 w roku szkolnym 2015/2016 w szkole Podstawowej nr.1 nie będzie punktu przedszkolnego dla 4-latków? I teraz, co mamy zrobić z naszymi dziećmi, które nie dostały sie do przedszkola w zeszłym roku szkolnym, 2014/15 jako 3latki z powodu braku miejsc i teraz też nie pójdą, jako 4latki, ponieważ w przedszkolach publicznych miejsc dla czterolatków brakuje, a punktu przedszkolnego również ma nie być. Koleiny rok te dzieci, które nie dostały się do przedszkola publicznego zostaną poszkodowane.

Pani Agnieszko,

od 1.09.2015 roku zapewnimy miejsce wszystkim chętnym czterolatkom zamieszkałym na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki w przedszkolu lub w punkcie przedszkolnym. O tym, w której placówce znajdzie miejsce Pani dziecko okaże się podczas elektronicznej rekrutacji, której rozpoczęcie zaplanowane zostało na dzień 16 marca br. Na początku marca pojawią się szczegółowe informacje na ten temat na stronie internetowej gminy i biura oświaty.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Marzena, 16.2.2015

Witam, Na kiedy jest przewidziane wyrównanie ulicy Dereniowej w Książenicach oraz postawienie na niej latarni? Buduje się tam coraz więcej domów a ulica jest bez żadnego oświetlenia.

Szanowna Pani

 

Informuję, że Pani wnioski zostały przekazane w sprawie wyrównania drogi do Zakładu Gospodarki Komunalnej realizującego usługę polegającą na utrzymaniu dróg gminnych. Pytanie dotyczące oświetlenia do OIT w Urzędzie Miasta

 

Z poważaniem,

Krzysztof Olkowski, Główny Specjalista w Wydziale  Zarządzania Drogami Gminnymi

Pytanie: Dariusz , 11.2.2015

Mam pytanie dotyczące dzieci które nie zostaną przyjęte do przedszkola a oboje rodzice pracują są mieszkańcami gminy i tu płacą podatki. Czy gmina gwarantuje dzieciom inne państwowe przedszkole na terenie gminy z poza wyboru. Czy gmina organizuje w jakiś sposób opiekę nad tymi dziećmi. Czy dzieci to problem rodziców i mają je zabrać do pracy ? Z poważaniem Darek.

Panie Dariuszu,

gmina ma obowiązek zapewnić miejsce w placówce publicznej każdemu 5-latkowi, a od września 2015 roku także każdemu chętnemu 4-latkowi zamieszkałemu na jej terenie i z tego obowiązku się wywiąże. Dzieci 3-letnie, dla których zabraknie miejsca w publicznych przedszkolach będą mogły skorzystać z bogatej oferty placówek niepublicznych, które na każdego wychowanka otrzymują od gminy dotację w wysokości 75 % ustalonych w budżecie wydatków bieżących ponoszonych w gminnych przedszkolach publicznych.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Stanisław, 11.2.2015

Szanowny Panie Burmistrzu, Jakie są szanse w naszej gminie aby 3-latek mógł chodzić do przedszkola na 4h i po tym czasie był zabierany. Jest to częściowo zgodne z programem przedszkole za złotówkę(do 5h). Natomiast pytam głównie dlatego bo myślę, że również dla przedszkoli jest to wygodne rozwiązanie bo w praktyce mogą przyjąć i pomóc większej ilości rodzin. Czy jest to możliwe i do kogo należałoby się udać aby ustalić szczegóły. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowny Panie,

na terenie gminy funkcjonują 4 przedszkola publiczne, przygotowane do sprawowania całodziennej opieki nad dziećmi. O miejsca w tych przedszkolach ubiegają się przede wszystkim rodzice pracujący, którzy potrzebują zapewnienia opieki dla ich dzieci w takim czasie. Krótsze formy, nie mniej jednak niż 5 godzin realizacji podstawy programowej, stosowane są w punktach przedszkolnych i oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Często zgłaszane są potrzeby wydłużenia pobytu dzieci w tych placówkach. Wynika z powyższego, że Pana propozycja nie jest adekwatna do istniejących w tym zakresie potrzeb.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

170-lecie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

28.02.2015 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

14 czerwca 2015r.

Wszystkie galerie