Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Anna, 24.3.2015

Witam, W dniu dzisiejszym po Gali Sportu dzięki uprzejmości Pani Luizy Złotkowskiej mieliśmy możliwość uzyskania Jej autografu. Niestety podczas rozdawania autografów dwaj panowie z obsługi sali kinowej stwierdzili, że o tej porze (18:20) nikogo już na sali nie powinno być. Po czym wynieśli stolik na korytarz i zamknęli drzwi sali kinowej. Uważam tę sytuację za urągającą i mocno niestosowną. Proszę o wyjaśnienia.

 

Witam

Przepraszamy za zaistniałą sytuację, lecz czas, w którym odbywała się uroczystość Gali Sportu na sali kinowo - widowiskowej udostępnionej Ośrodkowi Sportu przez Ośrodek Kultury był ściśle określony i uzgodniony z organizatorem imprezy (OSiR). O godzinie 18:45 rozpoczynał się seans kinowy i należało przygotować odpowiednio salę. Działania personelu CK były więc zgodne z ustaleniami z organizatorem imprezy - czyli z OSiRem. Dodam w tym miejscu, że po zmianie lokalizacji Pani Luiza kontynuowała podpisywanie kart i wszyscy, którzy pragnęli otrzymać autograf Pani Luizy Złotkowskiej otrzymali go - Pani Luizie została spora ilość nierozdanych kart.

 

Z wyrazami szacunku

 

Paweł Twardoch

Dyrektor

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

(22) 734 79 00

p.twardoch@centrumkultury.eu

www.centrumkultury.eu

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Anna, 19.3.2015

Proszę o udzielenie informacji planowanych działań związanych z utrudnieniami przewidzianymi w najbliższych dniach na dojazdach do autostrady. jakie działania podjęte zostaną przez władze lokalne i MZDW ? czy zostaną wskazane alternatywne trasy dojazdu? czy nie warto rozważyć udostępnienie starego przejazdu przez tory przy więzieniu lub w innym miejscu ? w przypadku zakorkowania się wiaduktu stwarza to alternatywę. Od dłuższego czasu spacerując z dziećmi obserwuję wycinkę drzew na mieście rozumiem że na ich miejsce nasadzone zostaną inne ?? Smutno jest mieszkać na "pustyni" na której nie będzie drzew na których mieszkają ptaki. Ja mieszkam na osiedlu ul. Żwirki i Wigury i boję się wyjść z osiedla ul. Hynka bo stoi tam ogromne suche drzewo które tylko patrzeć jak runie na nasz parking pełen samochodów. Asfalt na tej drodze też pozostawia wiele do życzenia, proszę też spojżeć na słup przy straży z wystającymi prętami i drutami pod napięciem

Szanowna Pani Anno,

w związku z planowanym i zgłoszonym protestem kierowców w dniu 23 marca 2015 na drodze wojewódzkiej 579 w okolicach węzła autostradowego A2 podjęto środki w celu maksymalnego ograniczenia utrudnień związanych z protestem. Aktualnie trwają negocjacje w kwestii skrócenia czasu trwania protestu z planowanych 8 godzin. O planowanej akcji poinformowano tutejsze jednostki Policji i Straży Miejskiej w celu poprowadzenia kierowców możliwymi objazdami miejsca protestu. Zaplanowano kilka możliwych tras i na bieżąco, w zależności od potrzeb - kierowcy będą informowani i kierowani na objazdy.

W kwestii trwającej akcji wycinki drzew - tam gdzie będzie to określone decyzją lub względami estetyki - pojawią się nowe nasadzenia. Aktualnie trwają przygotowania terenu (usuwanie karp, nawiezienie nowego podłoża gruntowego) oraz wybór gatunków drzew do nowych nasadzeń. Grodziskie ulice zmienią swój wygląd w kwietniu br. Pozostały drzewostan  jest na bieżąco monitorowany  a drzewa zagrażające bezpieczeństwu mieszkańców - pielęgnowane lub usuwane.

Od dnia wczorajszego (19 marca) na terenie miasta Zakład Gospodarki Komunalnej rozpoczął wiosenną akcję napraw nawierzchni oraz uszkodzeń po upływającej (mamy nadzieję) tegorocznej zimie.

Z poważaniem

 

Leszek Szczepaniak

Pytanie: Łukasz, 19.3.2015

Pytanie: Agata, 23.2.2015 Witam serdecznie, mam pytanie dlaczego na skrzyżowaniu ul.Sienkiewicza - Okulickiego na zielonej tablicy nie ma znaku skrętu na autostradę. Taka informacja znajduje się na tablicy informacyjnej gminy na samym dole-osoby,które są przejazdem przez Grodzisk często nie widzą tej informacji,gdyby była zamieszczona na zielonej tablicy ułatwiłoby to drogę osoba spoza gminy. Proszę o uzupełnienie informacji co jest powodem tak długiego okresu zamontowania tych tabliczek? Jeśli mnie Pamięć nie myli to ta sprawa ciągnie się od zeszłego roku. Czy możemy zaprosić przedstawiciela Urzędu na obejrzenie tego co się dzieje w Książenicach na odcinku leśnym wyłożonym kilka lat temu płytami ?? Co można zrobić aby było bezpieczniej w tym miejscu? Chciałem także zapoznać się z Państwa opinią w spr. poprawienia widoczności - chodnik ul Kopernika przy przedszkolu oraz parkowania samochodów przed naszymi klatkami przy bloku tam gdzie są progi.

Szanowny Panie Łukaszu,

uprzejmie informujemy, że kwestia oznakowania dojazdów do węzła autostradowego A2 została podjęta przez tutejszy wydział zarządzania drogami gminnymi w styczniu 2015. W związku z tym ogłoszono przetarg i w dniu 20.02.2015 podpisano umowę na wykonanie projektów zmiany organizacji ruchu polegającej na umieszczaniu dodatkowych tablic drogowskazowych wskazujących dojazd do węzła "Grodzisk" autostrady A2. Procedura wymagała czasu, gdyż zarząd drogi jest po stronie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie a projekty są również uzgadniane na Policji. Po otrzymaniu zatwierdzonego projektu pozostaje jego wdrożenie tj. zakup i montaż tablic. Opracowanie dotyczy 5 skrzyżowań w Grodzisku również ulic Sienkiewicza i Okulickiego na wszystkich planowanych wlotach.

Szacujemy, że całe oznakowanie będzie funkcjonowało w pierwszej połowie kwietnia br.

W pozostałych kwestiach poruszonych w zapytaniu - zapraszamy do kontaktu z pracownikami wydziału zarządzania drogami gminnymi w godzinach pracy Urzędu. Godziny pracy oraz wykaz osób dostępne na stronie www.grodzisk.pl

Z poważaniem

 

Leszek Szczepaniak

Pytanie: Michał, 17.3.2015

Czy jest wydana decyzja środowiskowa na budowę obwodnicy, zgodnie z informacją zawartą w odpowiedzi z 16 stycznia na pytanie zadane przeze mnie? Czy nie można usprawnić ruchu na skrzyżowaniu ul. Granicznej i Traugutta poprzez nadanie pierwszeństwa pojazdom jadącym graniczną od strony strefy ekonomicznej i skręcającym w lewo na tym skrzyżowaniu?

Witam Panie Michale,

Niestety decyzja środowiskowa na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego jeszcze nie została wydana. Związane jest to z przedłużającą się procedurą oceny oddziaływania na środowisko jaką prowadzi Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie. Aktualnie Organ prowadzący wezwał Inwestora tj. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich do uzupełnienia przedłożonego raportu ooś. Dopiero po uzupełnieniu dokumentacji będzie możliwe dalsze procedowanie. Aktualnie przewidywany termin wydania decyzji  środowiskowej to połowa maja 2015.

Odpowiadając na Pańskie drugie pytanie to uprzejmie informujemy, że zarządzającym ruchem na ul. Traugutta (na przebiegu DW 579) jest Marszałek Województwa a w jego imieniu rolę tą pełni Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Tam też należy kierować wszelkie propozycje związane ze zmianą istniejącej organizacji ruchu. Tutejszy wydział Zarządzania Drogami Gminnymi w celu poprawy warunków bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym skrzyżowaniu zlecił wykonanie koncepcji a docelowo zmiany organizacji ruchu polegającej na wykonaniu przejścia dla pieszych na ul. Traugutta (na fragmencie pozostającym w zarządzie naszej Gminy) oraz dobudowanie i poszerzenie ciągu pieszego ułatwiającego komunikację do przychodni Malvita i marketu Biedronka

Z poważaniem

Leszek Szczepaniak

Pytanie: Marek, 17.3.2015

Panie burmistrzu, W Pruszkowie i Żyrardowie od bardzo dawna istnieja w szkołach klasy sportowe. Od jakiegoś czasu takie klasy funkcjonują również w małych miejscowościach jak Międzyborów czy Nadarzyn. W Grodzisku istnieje już przyzwoita infrastruktura sportowa, są trenerzy i kluby sportowe. Kiedy doczekamy się klas sportowych w szkołach w naszym mieście?

Panie Marku,

klasa sportowa powstanie od września 2015 roku w Gimnazjum Nr 2 w Grodzisku Mazowieckim. Będzie to klasa o profilu piłka koszykowa dziewcząt i chłopców i tenis stołowy.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

170-lecie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

27.03.2015 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

14 czerwca 2015r.

Wszystkie galerie