Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Maciej, 17.10.2016

Jak to jest możliwe ? tak sprawnie to tylko do tej pory działała mafia. W czerwcu otrzymuję powiastkę z urzędu (sprawa dotyczy wywozu śmieci a dokładnie opłat za ich wywóz) że na koncie posiadam nadpłatę w wysokości 80 złotych i informację iż proszę się zgłosić do kasy (targowisko) celem odzyskania mojej nadpłaty , na miejscu Urzędniczka w kasie utwierdza Mnie że posiadam taką nadpłatę i wypłaca wspomnianą kwotę. W sierpniu ta sama Urzędniczka informuje mnie że na moim koncie jest nie uregulowana kwota za wywóz śmieci w wysokości ( jakiej ?) 80 złotych a w dniu dzisiejszym komornik z mojego konta zabiera 530 złotych (80 złotych + opłaty komornicze) w między czasie nie otrzymałem żadnej informacji o jakiejkolwiek toczącej się procedurze upominawczej bądź sądowej. Jak to jest możliwe czy to jest prawidłowe działanie urzędu ? błąd Urzędnika , ukarany Petent. Pozdrawiam Maciej

Szanowny Panie,

Sprawy związane z opłata "śmieciową" realizowane są przez Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. - jest to spółka gminy Grodzisk Mazowiecki.

Ze swojej strony chciałem przeprosić za zaistniałą sytuację i jednocześnie proszę o kontakt, lub podanie danych do zidentyfikowania sprawy celem jej wyjaśnienia. Jako przedstawiciel gminy postaram się jak najszybciej wyjaśnić sprawę ze spółką i przekazać Panu informacje.

Poniżej podaje adres email i nr telefonu.

Pozdrawiam

 

Piotr Leśniewski

Skarbnik Gminy Grodzisk Mazowiecki

600-894-304

piotr.lesniewski@grodzisk.pl

Kategoria: Budżet gminy
Pytanie: Marcin, 10.10.2016

Dzień Dobry, Tą drogą chciałbym podziękować wszystkim organizatorom II edycji FOLK FESTIWALU, rewelacyjne wydarzenie, miny pasażerów pociągów zatrzymujących się na dworcu na potańcówkę - bezcenne:). Ilość uwolnionej pozytywnej energii na 3 dniu w Centrum Kultury starczy dla Grodziska na całą zimę:) Jeszcze raz podziękowania od całej mojej rodziny, a zapewne i wielu innych uczestników tego wydarzenia. Marcin

Szanowny Panie,

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki wspólnie z Fundacją Akademia Profil dziękuje wszystkim uczestnikom wydarzenia za udział i ciepłe słowa. Jednocześnie serdecznie zapraszamy na kolejne, mam nadzieję równie interesujące wydarzenia do Centrum Kultury, Galerii Etnograficznej Radogoszcz, oraz do Centrum Informacji Turystycznej “Poczekalnia” (dworzec PKP w Grodzisku Mazowieckim).

 

Z wyrazami szacunku,

 

Paweł Twardoch

Dyrektor

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

(22) 734 79 00

p.twardoch@centrumkultury.eu

www.centrumkultury.eu

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Julia, 6.10.2016

Witam, Czy i kiedy przewiduje się budowę kanalizacji na ulicy Czapli w Grodzisku Mazowieckim?

Szanowna Pani,

w odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że inwestycjami związanymi z budową infrastruktury wodociągowo - kanalizacyjnej w naszej Gminie zajmuje się Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim. W celu uzyskania informacji, należy kontaktować się z działem techniczno - inwestycyjnym.

Z poważaniem,

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Andrzej, 5.10.2016

Szanowny Panie Burmistrzu. W miejscowości Adamów, na drodze między Natolinem a Żukowem, przy przystanku autobusowym Adamów rośnie kilka drzew (topole). Stan tych kilkudzieśęcio metrowych drzew zagraża życiu i zdrowi osób przebywających na przystanku, czy przejeżdżających tą drogą. Przy każdym silniejszym wietrze odłamują się solidne konary spadając na przystanek i jego okolice. Na tym przystanku wsiadają i wysiadają dzieci jadące do szkoły. Czy jest możliwość usunięcia tego niebezpieczeństwa?

Witam,

drzewa, o których Pan napisał rosną w pasie drogi powiatowej, która nie jest w kompetencjach Burmistrza.

Poinformowałem już Powiatowy Zarząd Dróg o drzewach stanowiących zagrożenie jednocześnie poprosiłem o podjęcie stosownych kroków w celu usunięcia zagrożenia.

Pozdrawiam,

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska
Pytanie: Ernest, 4.10.2016

Witam. W nawiązaniu do odpowiedzi na pytanie dotyczące płotu odgradzającego rzekę Mrowną od ulicy Bulwar Jana III Sobieskiego, udzielonej przez Dariusza Zalesińskiego Komendanta Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim z dnia 01.08.2016r. tj. "Po wizji w terenie skierowaliśmy prośbę do f-my Geoden Richter. Decyzja zostanie podjęta na posiedzeniu zarządu i zapadnie na początku września 2016r." Chciałbym się zapytać jaką decyzję podjęto w sprawie ogrodzenia, oraz jakie są dalsze możliwe kroki w przypadku odmowy przez prywatną firmę dostępu do rzeki Mrownej a tym samym oszpecenia naturalnego krajobrazu. W myśl przepisów art. 28 ust. 2 ustawy – Prawo wodne właściciel nieruchomości przylegającej do wód publicznych jest zobowiązany zapewnić dostęp do wody w sposób umożliwiający powszechne z niej korzystanie. Z góry dziękuję za odpowiedź oraz ewentualne podanie innych możliwości usunięcia płotu. Pozdrawiam Ernest.

Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że Spółka udzieliła odpowiedzi "....nie planuje wymiany i przesunięcia ogrodzenia poza rzekę Mrowna...".

Jednocześnie informuję, że Spółka jest zwolniona od zakazu grodzenia nieruchomości od powierzchni wód -decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

 

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

23.10.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Jakie jest Twoje ulubione miejsce w Grodzisku Mazowieckim

Deptak

głosuj głosy: 41 (11.99%)

Park Skarbków

głosuj głosy: 139 (40.64%)

Stawy Goliana

głosuj głosy: 73 (21.35%)

Willa Radogoszcz

głosuj głosy: 26 (7.60%)

Centrum Kultury

głosuj głosy: 33 (9.65%)

Galeria PKP

głosuj głosy: 30 (8.77%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie