Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Grzegorz, 18.8.2016

Szanowny Panie Burmistrzu, Na terenie pięknego placu zabaw w Parku Skarbków tuż obok piaskownicy wystaje z nawierzchni niczym nieosłonięty stelaż z ostrego kątownika, który stwarza duże zagrożenie dla dzieci i wszystkich osób tam przechodzących. Prosimy o pilne usunięcie zagrożenia. Pozdrawiam, Grzegorz

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na Pańskie pytanie informuję, że Pana pytanie dnia 22 sierpnia b.r. zostało przekazane bezpośrednio do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Grodzisku Mazowieckim, który zajmuje się bieżącymi naprawami placów zabaw. Miejsce to ma zostać w miarę możliwości jak najszybciej zabezpieczone.

 

Z poważaniem,

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Artur, 9.8.2016

Drogi Burmistrzu. Mieszkam w sąsiedztwie wsi Kady. Okolica Kosińskiego/Dębowa. W nocy nie da się spać ze względu na hałas jaki odchodzi z sąsiednich posesji położonych przy ulicy Środkowej (po drugiej stronie rzeczki). Psy regularnie wypuszczane są w nocy na ogród, pozostawione bez opieki hałasują do białego rana. Nie są to jakieś pojedyncze szczeki, tylko prawie codzienne, całonocne nieustanne wrzaski i trwa to już miesiące. Czy mógłby Pan się tym zainteresować i jakoś pomóc ? Może jakaś akcja uświadamiająca obywateli pt. ''nie mieszkasz tu sam, daj mieszkać innym'' ?

Szanowna Pani,

Dziękuję za informację i rozsądną jak się wydaje propozycję rozwiązania problemu. Podczas codziennej służby strażnicy przeprowadzają z właścicielami psów szereg rozmów zobowiązujących ich do zachowania zgodnego z normami współżycia społecznego. Pomyślimy także nad wprowadzeniem innych działań uświadamiających problem zakłócania ciszy nocnej.

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

 

Pytanie: Justyna, 8.8.2016

Witam, Minęło już około roku, jak pisałam do pana w sprawie mojej babci i brakującej ławki na przystanku na ulicy Wólczyńskiej w kierunku szpitala. Ucieszyłam się, że dostałam szybka odpowiedź na moje pytanie ale co z tego skoro nic się w tej sprawie nie wydarzyło. Później też dzwoniłam do urzędu, żeby się przypomnieć i znowu dostałam osobiste zapewnienie od pana, że ławka będzie postawiona. Babcia się mnie już parę razy pytała, co z ławką i co mam jej odpowiedzieć? Rozumiem, że w gminie jest wiele inwestycji, (które powodują, że czuję się dumna, że mieszkam w tym mieście) ale czy na zwykłą ławkę nie ma środków? Myślę, że nie tylko moja babcia, była by z niej zadowolona. Pozdrawiam i liczę tym razem na pozytywne i szybkie zakończenie tej sprawy a tym samym spełnienie pana obietnicy.

Dzień dobry,

uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym tj. 12 sierpnia 2016 roku została zamontowana ławka przy przystanku na ul. Wólczyńskiej.

Wydział Zarządzania Drogami Gminnymi, Bożena Fabisiewicz

Kategoria: Komunikacja Miejska
Pytanie: Urszula, 8.8.2016

w Parku Skarbków z unijnego funduszu była założona Kwietna Łaczka na której kwitły nigdzie indziej już nie spotykane kwiatki polne i zioła , lecz ostatnio wszystko to zostało ścięte przez kosiarkę i nie ma już kwiatków polnych , które tak lubiłam oglądać .

Pani  Urszulo,

Zgadam się z Panią, łąka kwietna usiana polnymi kwiatkami i ziołami to piękny, ale coraz rzadszy widok. Z tego też względu w ramach projektu rewitalizacji  Parku Skarbków założyliśmy taką łąkę.

Trzeba jednak mieć świadomość, że łąka kwietna nie jest  elementem, który będzie ozdobą parku od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Gdy jest skoszona lub kiedy rośliny przekwitną, walory dekoracyjne łąki spadają, choć z pewnością w dalszym ciągu zachowuje ona swój naturalny charakter.

W celu zachowania  charakteru łąki zapewniamy profesjonalną jej pielęgnację (w tym również koszenie). Prace te odbywają się  zgodnie z określonym  harmonogramem oraz instrukcją pielęgnacji łąk kwietnych.

Pozdrawiam,

Magdalena Okrasa

Zastępca Naczelnika Wydziału Przygotowania inwestycji i Funduszy Zewnętrznych.

Pytanie: Ewa , 2.8.2016

Szanowny Panie, Zwracam się z zapytaniem dotyczącym ulicy 3 maja. Ulica ta została wyremontowana jedynie na odcinku do ulicy topolowej. O ile nawierzchnia asfaltowa nie budzi zastrzeżeń, o tyle część przeznaczona dla pieszych, od wspomnianej topolowej pozostawia wiele do życzenia. Ze względu na brak chodnika po drugiej stronie nie ma innej opcji niż spacer z wózkiem po powierzchni, która aż prosi o nieszczęście. Czy w planach jest remont odcinka od topolowej w stronę Milanowka? Jeśli tak to kiedy możemy się go spodziewać? Z uszanowaniem, mieszkanka.

Szanowna Pani,

 

w odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że opisywany przez Panią odcinek ul. 3 Maja nie leży w gestii Gminy Grodzisk Mazowiecki, tylko powiatu grodziskiego. O informacje w tej sprawie należy zwracać się do Zarządu Dróg Powiatowych, ul. Traugutta 41, Grodzisk Mazowiecki.

 

Z poważaniem,

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

Gminy Grodzisk Mazowiecki


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

27.08.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy uważacie, że gmina powinna wprowadzić zakaz organizowania występów cyrkowych z udziałem zwierząt?

Tak

głosy: 1893 (49.70%)

Nie

głosy: 1801 (47.28%)

Nie mam zdania

głosy: 115 (3.02%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie