Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Jacek, 25.9.2016

Dzień dobry... proszę o podanie jaki jest koszt ( tak około ) roczny utrzymania zieleni w Grodzisku. Chodzi mi o nasady kwiatów donice zmiany wzualizacji wiosna lato jesien .... Bo Grodzisk jest piekny tak piekna zielen wszystko czyste podlane zadbane w jednym tonie, wiosną Grodzisk tonie w tulipanach poznej pelargonnie pozniej trawy .... COS PIEKNEGO aż miło obejsc cale miasto spacerem i nie móc sie zdecydować co bylo ladniejsze. DZIĘKI WIELKIE pelen szacunek

Szanowny Panie,

Bieżące utrzymanie (podlewanie, koszenie, itp.), nowe nasadzenia, zmiany wizualizacji zieleni miejskiej oraz gminnej (tereny wiejskie) to roczny koszt średnio około 1.100.000 - 1.200.000 złotych.

Wydatki na ten cel są ujmowane w budżecie gminy w dziale 900 rozdział 90004.

Pozdrawiam

Piotr Leśniewski, Skarbnik Gminy

Kategoria: Budżet gminy
Pytanie: Mieszkaniec Grodziska, 19.9.2016

Witam Przejeżdżając od dłuższego czasu ul. Szczęsna na wysokości nowo pobudowanego osiedla,praktycznie na pograniczu ul.Szczęsnej i Kijowskiej stoją zaparkowane samochody,stan ich wskazuję na to że nie są używane od bardzo długiego czasu,jeden do jest Volvo V40 szarek kombi,drugi żółty bus.Nie było by zapewne problemu gdyby nie fakt jakie stwarzają zagrożenie wyjeżdzającym z osiedla.Na własne oczy widziałem jak ktoś hamuję awaryjnie ponieważ wyjeżdżający z bramy musi się wysunąć na drogę publiczną żeby sprawdzić czy z jednej i z drugiej nic nie jedzie.Zauwazyłem że podjeliście akcję usuwania takich nieuzywanych szrotów,więc może straż miejska mogła by się zainteresować tematem i usunąć złomowisko zagrażające bezpieczeństwu publicznemu i poprawić estetykę nowego osiedla.

Szanowny Panie,

Dziękuję za uwagi i sugestie dotyczące parkowania pojazdów. Działania w tym zakresie były i są przez nas podejmowane.  Wskazane przez Pana auta ze względu na Nasze wcześniejsze nimi zainteresowanie są nieznacznie przestawiane przez właścicieli, którzy zadeklarowali ich dalsze użytkowania i zamieszkują na posesjach pobliskich. Zgadzam się z Panem, że dla osób jadących tymi ulicami po raz pierwszy ich postój jest pewnym zaskoczeniem.

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

 

 

Pytanie: Paulina, 19.9.2016

Szanowni Państwo, odpowiedz:jeśli chodzi o dofinansowanie do niepublicznych przedszkoli, to zgodnie z przepisami prawa przekazujemy miesięcznie ok. 600 zł. na każde dziecko. W odniesieniu do pytania odnośnie dofinansowania do przedszkoli niepublicznych to chciałabym się dowiedzieć na jakiej zasadzie Państwo przekazujecie owe pieniądze rodzinom? Czy każdemu dziecku 3 latkowi takie dofinansowanie się należy, proszę o informację jakie dokumenty są potrzebne aby uzyskać takie pieniądze? Mój syn 3 latek nie dostał się w tym roku do przedszkola publicznego pomimo że starsze dziecko już uczęszcza 3 rok, dlatego chciałabym w tym przypadku posłać dziecko do przedszkola niepublicznego i uzyskać takie dofinansowanie ponieważ w innym przypadku nie stać mnie na posłanie dziecka prywatnie. Proszę o odpowiedź

Szanowna Pani,

zgodnie z ustawą o systemie oświaty gmina przekazuje dotację na każde dziecko w niepublicznej placówce przedszkolnej - na podstawie wniosku tej placówki. Kwota ok. 600 zł. to 75 % miesięcznych kosztów utrzymania dziecka w przedszkolu publicznym. Przekazujemy dotację osobie prowadzącej niepubliczne przedszkole, a nie rodzicowi dziecka.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Jacek, 16.9.2016

inaczej nie mogę:):) chciał by bardzo podziękować pogratulować nawet brak odpowiednich słów dla Pani która odpowiedziała na moj mail dotyczący strony Grodziska. Mamy jesień i jest slicznie na stronie, mamy "nowego" Pana Grzegorza w pytaniach do "Niego" i to sie chwali :):) to się nazywa pracować na odpowiednim stanowisku i wiedziec czym i dla kogo się pracuje... PS Panie Burmistrzu podczas rocznych rozliczen z Pracownikami naszej gminy ja o tej Pani bym nie zapominał oj nie zapominal... taki pracownik w naszych czasach ,,, dbać chuchać i szanować.. wystarczylo 3 dni na odpowiedz i niecaly tydzien na podjęcie odp kroków... i do informatyków DZIEKI:):) do pana Olkowskiego ucz sie człowieku ucz czym jest praca i szacunek dla ludzi zadających pytanie!!!!

Szanowny Panie,

Bardzo dziękujemy za miłe słowa. Oczywiście to nie jest koniec zmian na stronie, kolejne planujemy już wkrótce.

Pozdrawiam

Aneta Caban, Naczelnik Wydziału Promocji

Pytanie: Jacek, 16.9.2016

dziekuje Panie nowy komendancie Sm na policyjnej emeryturce... po co pan wypisuje takie bzdety klamstwa itp w odpowiedziach ??? pytalem o radnego biznesmena z czarnego lexusa p Gajowniczka i jego nagminne lamanie przepisów. napisał mi Pan ze traktujecie wszystkich tak samo za przewinienia prawda??? otóż Panowie strażnicy zreszta jaki 3 samochody policyjne przejechały sobie obok pana gajowniczka stojacego na postoju taxi i nic postalem porobilem fotki gdzie jest samochod strazy razem z lexusem... teraz to wie pan "uwierze panu" no moze nie zauwazyli albo gdzieś się spieszyli:):) a wie pan gdzie się spieszyli?? na parking kolo ING spr kwitki.... i powiem panu szczerze od serca.... w grodziskiej straży miejskiej to pracuja jak nie powiedziec tyraja PANOWIE Z EKOpatrolu...i naprawde tych ludzi widac na miescie i dla nich pelen szacunek - widac cenia sobie prace i ja szanuja

Szanowny Panie,

Dziękuję za kolejne uwagi i ponowne sugestie dotyczące pracy Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim. Przypominam uwadze szanownego Pana podstawową zasadę działania rubryki "Zadaj pytanie Burmistrzowi". Odpowiedzi udzielane są wyłącznie na pytania dotyczące kompetencji i obowiązków służbowych Burmistrza i Urzędu. W przypadku jakichkolwiek dalszych wątpliwości zapraszam do lektury „Regulaminu  funkcjonowania rubryki "Pytanie do Burmistrza", polecam szczególnej uwadze pkt. 9  lub zapraszam, w celu ich wyjaśnienia bezpośrednio do siedziby Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim, przy ul. Kościuszki 41.

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

 

 

 

 


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

27.09.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy uważacie, że gmina powinna wprowadzić zakaz organizowania występów cyrkowych z udziałem zwierząt?

Tak

głosy: 1893 (49.70%)

Nie

głosy: 1801 (47.28%)

Nie mam zdania

głosy: 115 (3.02%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie