Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Joanna, 21.6.2017

Szanowny Panie Burmistrzu, Chciałabym, aby moje dzieci uczęszczały w czasie wakacji na indywidualne lekcje pływania z instruktorem. Niestety, dowiedziałam się, że w tym roku na grodziskim basenie nie będzie takiej możliwości z powodu nieporozumień między dyrekcją basenu a instruktorami. Mam nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, gdy najmłodsi mieszkańcy gminy będą odczuwać przykre konsekwencje konfliktów między dorosłymi. Proszę o interwencję w tej sprawie.

Dzień dobry,

Na wstępie chciałbym sprostować Pani wypowiedź - nie ma konfliktu pomiędzy dyrektorem a instruktorami.  Moje decyzje kierowane są na dbałość o bezpieczne i prawidłowe działanie obiektu (nie tylko basenu). Podstawowym obowiązkiem jest zapewnienie wykwalifikowanej kadry ratowniczej, która będzie czuwała nad bezpieczeństwem na basenie zarówno dzieci jak i dorosłych. Niestety w pewnym momencie postawiono mnie w bardzo trudnej sytuacji ponieważ ratownicy zaczęli rezygnować z pracy na rzecz prowadzenia zajęć instruktorskich, a co za tym idzie zaczęło brakować ratowników. Był przypadek porzucenia stanowiska pracy na rzecz prowadzenia lekcji. W związku z tym muszę jako dyrektor znaleźć rozwiązanie, które pozwoli mi na to, aby obiekt mógł funkcjonować. Wiadomo, iż jest to problem w całej Polsce. Brakuje ratowników, a w naszym przypadku kiedy powstało kąpielisko i jest potrzeba zatrudnienia dwa razy więcej ratowników musimy temu zaradzić. Zapewniam, że z mojej strony nie jest to sprawa złośliwości lub innych pobudek. Zawsze jestem do dyspozycji żeby wyjaśnić swoje podejście i podejmowane decyzje. Na pewno nie będzie to odbywało się kosztem dzieci, a sprawy kadrowe nie wpłyną na prowadzenie zajęć. Jako dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji jestem odpowiedzialny za nasze usługi i zarządzanie majątkiem gminy, a nie za prowadzenie prywatnych firm. Zapewniam, że podjęte decyzje na pewno zapewnią godziwe warunki uczestnictwa w zajęciach oraz ich organizację, a w razie pytań proszę o kontakt. Każdemu kto ma wątpliwości wyjaśnię swoje decyzje i jaki jest ich powód.

Pozdrawiam,

Mariusz Smysło, Dyrektor OSiRu

Kategoria: Sport
Pytanie: Elżbieta, 9.6.2017

Mieszkam na ulicy gdzie budowane są szeregowce.Obecnie przy tych szeregowcach robiona jest od około 2 tygodni kanalizacja do tychże szeregowców.Jest czterech panów,którzy udają że pracują.My jesteśmy w strachu ,że w którymś momencie wyrwą rurę gazową,która znajduje się w dole który wykopali.W ogóle nie wiadomo kto to robi,brak logo firmy,brak kontroli nad pracą tych panów.Najlepiej wychodzą im kawały,które sobie opowiadają.Czy urząd ma nad tym kontrolę,tym bardziej że jest to gminna ulica.Ulica w jakimś stopniu dojazdowa też do szpitala.Jak długo panowie będą się jeszcze bawili w kopanie dołków.?Z poważaniem mieszkanka

Szanowna Pani ,

Niestety nie podała Pani nazwy ulicy, ale i tak sprawdziliśmy dla Pani w terenie, rura gazowa jest jednak dobrze zabezpieczona. Prace wykonuje prywatna firma, która uzyskała niezbędne zezwolenia od urzędu na wykonywanie tego typu prac. Teren jest prawidłowo oznakowany, a wykopy zabezpieczone. Po rozmowie z właścicielem f-my mamy zapewnienie właściwej realizacji inwestycji.

 

Z poważaniem,

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Małgorzata, 6.6.2017

Czy w naszej gminie istnieje program dot. dofinansowania wymiany pieca centralnego ogrzewania? Czy dotyczy on także mieszkańców wsi? I ewentualnie jakie warunki należy spełnić aby uzyskać dofinansowanie.Nadmieniam, że w moim przypadku jest to piec gazowy.

Witam,

na terenie naszej Gminy zgodnie z Uchwałą nr 424/2016 Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim z dnia 26 października 2016r. funkcjonuje program dotacji do wymiany pieców węglowych na gazowe lub elektryczne.

Więcej informacji - http://www.grodzisk.pl/wymiana-piecow-weglowych.html

Program nie obejmuje dotacji do wymiany pieców gazowych na inne.

pozdrawiam,

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska
Pytanie: Sławomir, 5.6.2017

Panie Burmistrzu, czy jest Pan świadomy w jaki sposób odbierane są posegregowane śmieci z tzw "bloków"na terenie gminy? Otóż może Pan zaobserować ten karygodny proceder co rano ok 7.30 tuż pod siedzibą Straży Miejskiej. Po posegregowane przez mieszkańców odpady podjeżdża jedna smierciarka i miesza wszyskie trzy frakcje. O ile wiem takie traktowanie posegregowanych odpadów jest karalne. dlaczego do tej pory nikt się tym nie zajął? Czyżby strażnicy byli nieswiadomi łamania prawa tuż pod ich oknami? Pozdrawiam Sławomir

Witam,

Firma, która obsługuje Gminę jest wyposażona w samochody wielokomorowe, które charakteryzują się możliwością jednoczesnego odbioru różnych frakcji odpadów (oddzielnie komunalne i segregacja) bez ich mieszania w środku.

W celu potwierdzenia niewłaściwego odbioru odpadów poprosilibyśmy o podanie nr rejestracyjnych pojazdu lub dokładnej daty i godziny w celu weryfikacji samochodu jaki świadczył usługę.

z poważaniem,

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska
Pytanie: Krzysztof, 4.6.2017

Dzień dobry Przed ponad miesiącem 08.05.2017 r. pisaliśmy o pomoc w poprawie warunków przejazdu ulicą Kalinową. Ponawiamy prośbę. I liczymy na zrozumienie. Piszę w imieniu mieszkańców korzystających z ulicy Kalinowej. W obrębie wsi Makówka i Czarny Las. Prosimy o wyrównanie nawierzchni ul. Kalinowej na odcinku od ul. Migdałowej do ul. Choinowej. nie jest to długi odcinek drogi ale tak nie równy , że przejechanie jej to prawdziwe wyzwanie dla samochodu i kierowcy. Z racji, że nie jest to długi odcinek to czas i przedsięwzięcia na jej naprawę nie powinny sprawić problemu. Z góry dziękujemy za ułatwienie nam życia. Pozdrawiamy Wdzięczni mieszkańcy.

Witam serdecznie Panie Krzysztofie

Pana zgłoszenie zostało przekazane do Zakładu Gospodarki Komunalnej realizującego zadania w zakresie utrzymania dróg gminnych.

Na głównej stronie Gminy Grodzisk Mazowiecki jest odnośnik o nazwie:

Skrzynka

Interwencyjna

dotycząca utrzymania dróg

http://www.grodzisk.pl/skrzynka-interwencyjna.html

 

 

Zachęcam do korzystania z tego odnośnika gdyż jest to specjalnie stworzona zakładka, która umożliwia jednym „kliknięciem” w punkt na mapie wskazać dowolną lokalizację z dokładnością GPS.

Informacje te są bardzo skrupulatnie sprawdzane w terenie.

Z poważaniem,

Krzysztof Olkowski, Główny Specjalista w wydziale  Zarządzania Drogami Gminnymi


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

26.06.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy uważasz, że Stawy Walczewskiego są dobrą alternatywą dla okolicznych kąpielisk?

Tak

głosuj głosy: 54 (53.47%)

Nie

głosuj głosy: 34 (33.66%)

Nie wiem

głosuj głosy: 13 (12.87%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie