Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Leszek, 23.9.2015

Szanowny Panie Burmistrzu, ukazały się ogłoszenia zapraszające na otwarcie po remoncie szkoły nr 1. W oficjalnym programie ujęto msze świętą. Ponieważ, jak jeszcze wielu mieszkańców gminy jestem osoba niewierzącą uważam, że tym samym wykluczono mnie z udziału w tym ważnym wydarzeniu naszej lokalnej społeczności. Jako podatnik i obywatel miasta i Rzeczypospolitej domagam się od władz publicznych poszanowania zasady rozdziału Kościoła od państwa i neutralności światopoglądowej. Mam takie samo prawo jak inni uczestniczyć w tym wydarzeniu a nie życzę sobie podczas publicznej uroczystości akcentów religijnych - jakiejkolwiek religii. Osoby pragnące uczestniczyć w mszy mogą to zrobić przecież poza oficjalnym programem uroczystości, która przeznaczona jest dla każdego obywatela - nie tylko tych uczestniczących w życiu religijnym w katolickim wydaniu.

Szanowny Panie,

na uroczyste obchody otwarcia budynku Szkoły Podstawowej nr 1 zaproszeni są wszyscy mieszkańcy naszej gminy, bez względu na światopogląd. Udział we mszy świętej nie jest oczywiście obowiązkowy i można przybyć później tzn. ok. godz. 14.30 do szkoły. Proszę zatem nie czuć się w żaden sposób wykluczony i przyjąć zaproszenie na oficjalne otwarcie szkoły.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Julia, 21.9.2015

Witam Panie Burmistrzu. W jakim celu, została zmieniona organizacja ruchu na ulicy Warszawska/Emilii Plater? Zrobiło się tam bardzo niebezpiecznie i już doszło do wypadków. Po powstaniu ronda, które miało ułatwić organizację i płynność ruchu, było dobrze a teraz, po zmianie organizacji, zrobił się bałagan.

Witam serdecznie Pani Julio

Organizacja Ruchu została przywrócona i obowiązuje pierwszeństwo przejazdu na ciągu ulic Warszawska i E. Plater

Z poważaniem,

Krzysztof Olkowski, Główny Specjalista w Wydziale Zarządzania Drogami Gminnymi

Pytanie: Marcin, 20.9.2015

Witam, Tydzień temu uczestniczyliśmy z żoną w fantastycznym pikniku historycznym na wysprzątanych Górach Szwedzkich, cieszyliśmy się kolejnym miejscem gdzie można miło spędzić czas. Teren pięknie wysprzątany + ścieżka edukacyjna przygotowana siłami Pana Łukasza Nowackiego i ludzi związanych z willą Radogoszcz. Dziś zabraliśmy ,chcąc się pochwalić historią Grodziska "przyjezdnych" znajomych. To co zastaliśmy to szok i niedowierzanie, w ciągu tygodnia ścieżka edukacyjna zdemolowana, nawet tablica opisująca miejsce - wyrwana na ziemi. Co robią okoliczni mieszkańcy? Nikt nic nie widzi? Gdzie są patrole SM? Tylko wyrazy współczucia dla ludzi którzy włożyli serce, czas, pieniądze tą mini rewitalizacje.

Szanowny  Panie

Dziękujemy  za  informacje  o  uszkodzeniu  tablic  na  ścieżce  edukacyjnej,  złożyliśmy  zawiadomienie  do  Komendy Powiatowej  Policji  o  popełnieniu  przestępstwa  zdewastowania  tablic.  Mamy  nadzieję, że  przy  współpracy  z  okolicznymi  mieszkańcami  policja  ustali  sprawców  i  pociągnie  ich do  odpowiedzialności  karnej. W tej chwili już tablice są naprawione więc zapraszamy na spacer po Górach Szwedzkich.

Pozdrawiam,

Jan Stachurski, Komendant Straży Miejskiej

Pytanie: MAGDALENA, 17.9.2015

WITAM PANIE BURMISTRZU PO OSTATNIM ZEBRANIU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6, PORUSZANY BYŁ TEMAT TRUDNEGO DOSTĘPU DO RODZICÓW " OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH" W ZWIĄZKU Z POINFORMOWANIEM O ZŁYM ZACHOWANIU DZIECI A TAKŻE O INFORMACJI O OCENACH .DZIENNICZKA PAPIEROWEGO MOŻNA ZAPOMNIEĆ LUB TWIERDZIĆ ,ŻE SIĘ GO NIE POSIADA. W IMIENIU RODZICÓW PROSIMY O URUCHOMIENIE ELEKTRONICZNEGO DZIENNIKA Z OCENAMI NASZYCH POCIECH, . MYŚLIMY ,ŻE WPŁYNIE TO ZARÓWNO NA SKUTECZNIEJSZĄ KONTROLĘ DZIECI I UŁATWI KONTAKT MIĘDZY RODZICEM A NAUCZYCIELEM. W SZKOŁACH ,KTÓRE POSIADAJĄ W GRODZISKU MAZ SYSTEM ELEKTRONICZNEGO DZIENNIKA SPRAWDZIŁ SIĘ ON W 100%.

Szanowna Pani,

z odpowiedzi uzyskanej od dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 6 wynika, że dziennik elektroniczny w tym roku będzie funkcjonował jednocześnie z tradycyjnym, ale nie będzie jeszcze dostępny dla rodziców. Natomiast od przyszłego roku szkolnego będzie udostępniony w pełni. Obecnie wszelkie informacje na temat dziecka można uzyskać podczas zebrań z rodzicami, poprzez kontakt z wychowawcą, a także z dyrektorem. Bieżące informacje organizacyjne umieszczane są na stronie internetowej szkoły. Natomiast wprowadzenie dziennika elektronicznego z pewnością ułatwi kontakt między rodzicami a szkołą.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Kamila, 15.9.2015

Drogi Panie Burmistrzu, W dniu dzisiejszym byłam ponownie świadkiem bardzo niebezpiecznej sytuacji przy przejściu dla pieszych przy szkole w Książenicach z udziałem dziecka. Nagminnie parkujące samochody w pobliżu przejscia dla pieszych skutecznie zasłaniają widok przechodzącym jak również jadącym ul. Marylskiego. Mam bardzo gorąca prośbę aby patrole Straży Miejskiej oraz Policji częściej pojawiały się w tym miejscu i egzekwowały w sposób surowy przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dotyczącego odległosci parkowania od przejsc dla pieszych. Z góry dziękuję za reakcję. Pozdrawiam Kamila

Pani  Kamilo,

dziękuję  za  informację,  skieruję  tam  patrol Straży Miejskiej w godzinach porannych  celem  dyscyplinowania  kierujących  pojazdami.

 

Pozdrawiam

Jan Stachurski, Komendant Straży Miejskiej


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

170-lecie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

07.10.2015 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie