Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Andrzej , 27.7.2015

Jaki zakres zadań, czynności otrzymali panowie zastępcy burmistrza Piotr Galiński, Tomasz Krupski z dniem 1 maja 2015 r.? Proszę o odpowiedź w formie tabeli.

Szanowny Panie

Zakres zadań i odpowiedzialności Zastępców Burmistrza określa Zarządzenie nr 60/2015 Burmistrza Grodziska Mazowieckiego z dnia 7 maja 2015 r. w sprawie podziału obowiązków i uprawnień Zastępców Burmistrza Grodziska Mazowieckiego.

Link do zarządzenia: http://bip.grodzisk.pl/Article/get/id,24764.html

 

 

Z poważaniem

 

Renata Dunaj

Główny specjalista

w Wydz. Organizacyjnym

Urzędu Miejskiego

w Grodzisku Mazowieckim

tel. 22 755 55 34 w. 172

e-mail: renata.dunaj@grodzisk.pl

 

Pytanie: Robert, 23.7.2015

Witam. Jestem mieszkańcem Natolina. Prawdopodobnie powtarzam to pytanie ale co z Zachodnią Obwodnicą ? Jak zapewnie Pan wie ruch na trasie 579 jest niemiłosierny, trudno przejść przez jezdnię czy wyjechać samochodem z posesji. Czy zaczęły się już roboty w Kłudzienku i Tłustym ?

Szanowny Panie Robercie,

Zadanie pn. budowa zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego jest na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej wraz z jej wszystkimi wytycznymi. Po jej uprawomocnieniu, będzie można przystąpić do opisanych w decyzji zmian w zakresie dokumentacji projektowej i wykonawczej, co w dalszej kolejności będzie podstawą do wystąpienia o wydanie nowej decyzji ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) i faktyczne rozpoczęcie budowy.

Aktualny zakres opracowania dotyczy fragmentu obwodnicy od istniejącego węzła autostradowego A2  do skrzyżowania obwodnicy z drogą wojewódzką 579 w Kałęczynie (rondo).

Z wyrazami szacunku

Leszek Szczepaniak

wydział zarządzania drogami gminnymi

Pytanie: Andrzej, 21.7.2015

Czy jest prawdą, że zatrudnił Pan Burmistrz na stanowisku zastępcy burmistrza pana Tomasz Krupskiego bez konkursu (jaki przepis szczególny znalazł zastosowanie)?

Szanowny Panie,

Konkurs na stanowisko Zastępcy Burmistrza nie był ogłaszany, gdyż zgodnie z art 4 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U.2014 poz.1202 j.t) Zastępca Burmistrza jest zatrudniany na podstawie powołania, natomiast nabór kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze, w tym kierownicze stanowiska urzędnicze, zgodnie z Rozdziałem 2 w/w ustawy (art. 11-15) dotyczy pracowników zatrudnianych na umowę o pracę. Na podstawie art. 26a ustawy z dnia 8 marca 1990 r.o samorządzie gminnym (Dz.U.2013.594 j.t.z póź. zm) burmistrz w drodze zarządzenia, powołuje oraz odwołuje swojego zastępcę lub zastępców i określa ich liczbę.

Pozdrawiam

Małgorzata Smysło, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego

Pytanie: Mateusz, 7.7.2015

Witam Panie Burmistrzu. Piszę z zapytaniem czy w tym roku i następnych latach będą organizowane festyny i imprezy takie jak kiedyś,gdy park nie był odnowiony.Grały na przykład piosenkarze jak Doda czy Stachurski.Zauważyłem że po remoncie parku a nawet troszeczkę wcześniej takie typu imprezy zaczęły w Grodzisku zanikać a kiedyś były co roku na początek wakacji i zakończenie lata.Teraz imprezy które były koło CK nie miały takiego klimatu. Nie pamiętam czy dwa lata temu a może więcej był zespół Zakopower właśnie pod CK. Teraz można by było zrobić jakiś koncert z zespołami typu Boys,Classic,Akcent lub innymi.Żeby poczuć klimat starych czasów Grodziska.

Szanowny Panie

pragniemy ożywić różne lokalizacje naszego coraz piękniejszego miasta i z tego tez powodu organizujemy imprezy nie tylko w Parku Skarbków. Obecnie Park Skarbków tętni życiem 7 dni w tygodniu oferując masę atrakcji, których wcześniej nie było, w tym również koncerty. Jednak część koncertów, zwłaszcza tych dużych odbywa się również w innych miejscach - na deptaku, pod dworcem PKP, pod CK, czy np. tak jak w przypadku najbliższych Dni Miasta(5 września) przy ul. Bałtyckiej - gwiazdą będzie zespół Enej.

Serdecznie zapraszam,

Paweł Twardoch

Dyrektor

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

(22) 734 79 00

p.twardoch@centrumkultury.eu

www.centrumkultury.eu

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: magda, 7.7.2015

Witam serdecznie Panie Burmistrzu w momencie wprowadzenia zakazu wchodzenia do wody na stawach goliana informował Pan iż w 2014r zorganizuje Pan w Natolinie bezpieczne kąpielisko wraz z dojazdem autobusowym. Były obietnice dotyczące walczeskiego. Powiem szczerze jako mama 2 dzieci 6 i 14 lat iż fontanny przy basenie to niestety za mało. Młodzi ludzie nie mają co ze sobą zrobić w upały w Grodzisku. Propagując miasto jako miejsce dla młodych proponuję pomyśleć o najmłodszych. Podczas wakacji szukają atrakcji w mieście i niestety najmłodsi zadowolą się fontannami lecz starsi już nie. Wielu rodziców niepozwala kąpać się potomstwu w gliniankach co w 100% popieram I tu moje pytanie kiedy i gdzie zostanie zorganizowane bezpieczne kąpielisko w Grodzisku Pozdrawiam Magda

Szanowna Pani Magdaleno,

informuję, że w dniu 13.07.2015 otwarty został wodny plac zabaw dla dzieci przy basenie na ul. Montwiłła wraz z siłownią plenerową, z której mogą korzystać również dzieci starsze i dorośli. Dysponujemy już pozwoleniem na przebudowę Stawów Walczewskiego, ale z budową musimy poczekać aż uzyskamy dofinansowanie ze środków unijnych.

Z poważaniem

Stanisław Olkowski, Kierownik Obsługi Inwestycyjno-Technicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

170-lecie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

04.08.2015 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie