Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Magda, 19.7.2014

Witam Ostatnio zauważyłam że w miejsce trawników przy głównych ulicach miasta wsadzane są ozdobne trawy i kwiaty. Chciałam się dowiedzieć kto jest wykonawcą tych prac, jaki jest całkowity koszt takiej inwestycji i jakie były argumenty przemawiające za taką zmianą oprócz kwestii wizualnej. Na pewno liczyliście się Państwo z tym, że część roślin będzie albo zniszczona albo skradziona, czy i na to są przeznaczone pieniądze i w jakiej kwocie? Pozdrawiam

Witam

Głównym powodem wykonywanych prac jak Pani zauważyła jest kwestia poprawy wizerunku miasta. Wykonawcą prac jest spółka gminna ZKG, która wykonuje na podstawie przygotowanych założeń i projektów, wspierając się firmami podwykonawczymi. Gmina w 2014 roku przeznaczyła na wykonanie zieleni wzdłuż głównych ulic Grodziska kwotę 150.000 złotych. Jeśli chodzi o zniszczenia i kradzieże to  jest to nieuniknione. "Ubytki" w zieleni będziemy pokrywać z ogólnej kwoty jaką gmina przeznacza co roku na utrzymanie i "konserwację" zieleni na terenie miasta. Rokrocznie przeznaczamy na ten cel kwotę ok. 500.000 złotych.

Pozdrawiam

Piotr Leśniewski, Skarbnik Gminy.

Kategoria: Budżet gminy
Pytanie: Joanna, 17.7.2014

Witam, Kiedy zostaną opublikowane wyniki ankiety dotyczącej Lokalnego Programu Rewitalizacji, oraz kiedy będzie możliwe zapoznanie się z zaktualizowanym planem?

Witam serdecznie, Pani Joanno, do końca lipca wszystkie informacje dot. Lokalnego Programu Rewitalizacji (LPR) będzie można znaleźć na stronie www.grodzisk.pl w zakładce Urząd Miejski /dokumenty strategiczne. Obecnie pracujemy nad tym, aby wszystkie informacje dot. tego dokumentu w tym również "projekt"  LPR-u znalazły się w jednym miejscu. Serdecznie pozdrawiam, Magdalena Okrasa, Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych.

Pytanie: Tomasz, 17.7.2014

Witam serdecznie. Panie Burmistrzu, czy będziemy płacić za A2 z Grodziska do Warszawy?, rozumiem, że tak naprawdę to bramki są w Grodzisku i Pruszkowie, czyli de facto za tą część A2. Jakiego rzędu były by to opłaty, oraz kiedy zostałyby wprowadzone? Pozdr.

Panie Tomaszu!

Burmistrz Grodziska Maz. prowadzi stałą korespondencję z władzami od Marszałka i Premiera począwszy, niestety do dziś nie mamy pozytywnej dla nas odpowiedzi. Nie zapadły żadne zmiany w dotychczasowej decyzji GDDKiA w tej sprawie.

Proszę o cierpliwość.

Pozdrawiam

Pełnomocnik Burmistrza

d/s kluczowych inwestycji drogowych

Tomasz Hopko

Pytanie: Aneta, 16.7.2014

Nie mogę znaleźć na stronie grodzisk.pl zaktualizowanej prezentacji dotyczącej LPR. Miała być zamieszczona po konsultacjach społecznych, które odbyły się 11 czerwca. Minął ponad miesiąc. Co się dzieje w tym temacie?

Witam serdecznie, Pani Aneto, do końca lipca wszystkie informacje dot. Lokalnego Programu Rewitalizacji (LPR) będzie można znaleźć na stronie www.grodzisk.pl w zakładce Urząd Miejski /dokumenty strategiczne. Obecnie pracujemy nad tym, aby wszystkie informacje dot. tego dokumentu w tym również "projekt"  LPR-u znalazły się w jednym miejscu. Prezentacja ze spotkania z dnia 11 czerwca również będzie dostępna w zakładce. Serdecznie pozdrawiam, Magdalena Okrasa, Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych

Pytanie: Daria, 14.7.2014

Witam, w nawiązaniu do artykułu na wpr24 dotyczącym Grodziskich Rowerów Miejskich i komentarzy pod nim chciałabym zasugerować powtórne przemyślenie rozmieszczenie stacji wypożyczania/ oddawania rowerów. Deptak, Centrum Kultury i Stawy Goliana to na prawdę co kilkaset metrów, a może warto by było przy szpitalu, żeby rowery miały jakąś wartość użytkową dla mieszkańców. Może warto zadbać o większe osiedla takie jak Bairda lub Teligi? pozdrawiam!

Witam serdecznie, Pani Dario,

 

Projekt „Rozbudowa bazy turystycznej w gminie Grodzisk Mazowiecki” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej,  więc podlega wymogom określonym w regulaminie konkursu ogłoszonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych i bezwzględnie musi spełniać wszystkie  kryteria przyjęte w tym dokumencie. Dodatkowo w konkursie została  ściśle określona maksymalna  wartość dofinansowania projektu (w wypadku projektów z działania 6.2 – Turystyka,  jest to kwota do 500 tysięcy złotych).

Zadanie w pełni realizuje wymagania konkursu RPO WM 2007-2013, Działanie 6.2 – Turystyka. Cel  projektu odzwierciedla jego nazwa -  nie jest to inwestycja bezpośrednio realizująca  ideę roweru miejskiego, poprawy  mobilności komunikacyjnej, czy uzupełnienia środków miejskiej komunikacji, ale zgodnie z założeniami konkursu,  inwestycja mająca na celu przede wszystkim zwiększanie atrakcyjności turystycznej Gminy.

 

Ilość stacji rowerowych realizowanych w ramach projektu i ich lokalizacja nie jest kwestią  przypadku, lecz ma ścisłe powiązanie  z rodzajem wyposażenia systemu (rowerów, stacji dokujących, terminali), obecnością monitoringu w okolicy stacji oraz własnością gruntu,  a tu wybór ograniczała wartość dofinansowania projektu. Ponadto, aby  osiągnąć wymagany w ramach konkursu wskaźnik  rezultatu projektu   - stacje powinny być rozmieszczone w miejscach o największym natężeniu ruchu turystycznego w gminie.

Lokalizacje stacji najbardziej korzystne - spójne z trasami turystycznymi audioprzewodnika oraz  spełniające wszystkie  wymogi  konkursowe i ograniczenia finansowe - wybrano na podstawie  przeprowadzonej  analizy możliwych wariantów. Jeśli jednak  w trakcie funkcjonowania systemu bezobsługowej wypożyczalni rowerów zaistnieje potrzeba zmiany lokalizacji którejś ze stacji, z pewnością zrobimy to.

Serdecznie pozdrawiam,

Magdalena Okrasa Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych.


Rok z Chełmońskim
Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27

fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny Otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 7:00 - 14:00

24.07.2014 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna
Wszystkie galerie