Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Alicja Capiga, 11.8.2015

mieszkam na ulicy Chrzanowskiej. Od dwóch tygodni W GODZINACH NOCNYCH!!!!! (między godz. 2-4)odczuwamy straszny odór z oczyszczalni ścieków. Jest to trudne do wytrzymania zwłaszcza w okresie upałów. W nocy zamykamy okna i staramy się "przeżyć" ze smrodem w pomieszczeniu. prosimy o pomoc!!!!!!!!! ul. Chrzanowskiej (i okolic)

Szanowna Pani,

Z poczynionych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej źródłem uciążliwości zapachowej były/są prace prowadzone na oczyszczalni ścieków. Według informacji uzyskanych od pracowników oczyszczalni od połowy czerwca do 22 lipca były czyszczone otwarte baseny fermentacyjne tzw. OBF. Zapach prawdopodobnie jest związany z zalegającym osadem zmieszanym z piachem, który był wybierany koparką jak również pompą poprzez rozbijanie osadu wodą pod ciśnieniem. Osad o mniejszej zawartości wody zostanie wywieziony z terenu oczyszczalni, natomiast część  osadu uwodniona będzie leżała na poletkach w celu odparowania wody, a następnie zostanie usunięta. Ponadto pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska skontrolowali brzegi rzeki w rejonie zakładów przemysłowych pod kątem nielegalnego zrzutu ścieków. Podczas wizji w terenie nie stwierdzono śladów po wkopanych w ziemi drenach (brak charakterystycznych miejsc przesączania w skarpach rzeki), a także miejscach rozwijania węży (brak śladów pompowania w korycie rzeki np. mydlin, czy też innych substancji). Ponadto Pracownicy Oczyszczalni ścieków poinformowali, że zakończono wywożenie osadów i sytuacja powinna wrócić do normy.

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska
Pytanie: Paweł, 8.8.2015

Witam Mam 2 pytania 1/Czy po uruchomieniu tunelu pod ul Bałtycką jest przewidziana sygnalizacja świetlna przy kościele św Anny? Natężenie ruchu przeniesie się do ścisłego centrum. 2/Czy są gdzieś dostępne nagrania z ostatnich sesji Rady Miejskiej obecnej, VII kadencji? Udało mi się dotrzeć tylko do 3 lub 4 pierwszych. Pozdrawiam Paweł

Witam serdecznie

1. Przez kilka miesięcy po otwarciu tunelu będzie monitorowana wprowadzona organizacja ruchu. Nie wyklucza się zmian na wymienionych w pytaniu skrzyżowaniach.

2.Nagrania z posiedzeń sesji Rady Miejskiej zamieszczane są na BIPie. Zapraszamy do śledzenia strony.

Z poważaniem,

Krzysztof Olkowski, Główny Specjalista w wydziale  Zarządzania Drogami Gminnymi

Pytanie: Roman, 3.8.2015

Witam,jestem mieszkańcem bloku przy ul.Teligi i codziennie obserwuję szaleńczą wprost jazdę motocyklistów i kierowców samochodów tą ulicą pomimo ograniczenia do 40 km/godz.W związku z tym mam pytanie,czy musi dojść do tragedii jak np na ulicy Orzeszkowej żeby władze miasta zajęły tym problemem. Z poważaniem Roman

Szanowny Panie  Romanie

władze  miasta  robią  wszystko  aby  w naszej gminie było bezpiecznie i nie  dochodziło  do  nieszczęśliwych  wypadków. W tym  celu,  budujemy  ładne  drogi, ustawiamy ograniczenia  prędkości  poprzez  ustawienie  stosownych  znaków,  budujemy wysepki  na  środku  jezdni  aby  spowolnić  prędkość.  To  nie  jest  jedyne  miejsce  gdzie  kierowcy  nie  przestrzegają  przepisów  prawa  o  ruchu  drogowym.  Obniżenie  dozwolonej  prędkości  nic  nie  da.  Rozważymy  wprowadzenie innych  szykanów  powodujących  obniżenie  prędkości.

 

Pozdrawiam

Jan Stachurski, Komendant Straży Miejskiej

Pytanie: Marcin, 24.7.2015

Dzień dobry, 8.07 br na stronach Gazety Wyborczej ukazał się artykuł nt. silnie toksycznej rośliny - Barszcz Sosnowskiego. Artykuł dostępy pod linikiem: http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/1,137474,18314791,barszcz-sosnowskiego-uwazaj-na-toksyczna-rosline-moze-zabic.html. Wspomniana w artykule strona internetowa Pracowni Stosowanej Ekologii Roślin przy Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie, wskazuje na miejsce występowania rośliny w naszej gminie. Czy temat jest znany, i czy podejmowane są jakieś działania ograniczające ekspansję rośliny? Do kogo w naszej gminie można zgłaszać nowe siedliska? Pozdrawiam, MB

Szanowny Panie,

jak dotąd potwierdzono występowanie Barszczu Sosnowskiego w rejonie Kłudzienka, Żukowa i w Tłustem. We wszystkich miejscach roślina została usunięta, planowane są działania prewencyjne we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną. Siedliska należy zgłaszać bezpośrednio w Urzędzie Gminy Grodzisk Mazowiecki w Wydziale Ochrony Środowiska

Z poważaniem,

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska
Pytanie: Grażyna, 17.7.2015

Witam. Proszę o informację czy w nowym przejściu podziemnym przy PKP będą podjazdy dla rowerów? Z tego co zauważyłam przy otwarciu przejścia na czas imprezy w dniu 14-06-2015 do windy rower się nie zmieści a żadnych podjazdów nie było (trzeba było przenosić rowery). Jeżeli nie będzie podjazdów to czy Miasto zatrudni osoby do noszenia rowerów tak jak na kładce??? Pozdrawiam P.S. Dziękuję za przejście dla pieszych na Traugutta przy przychodni - trwało to 1,5 roku ale ważne że w końcu jest!

Szanowna Pani

W związku z Pani pytaniem dotyczącym wyposażenia podziemnego przejścia dla pieszych w pochylnie dla rowerów, ewentualnie zatrudnienia osób do przenoszenia rowerów informuję:

 

1)     Według zapewnień inwestora, po zakończeniu prac modernizacyjnych w rejonie  stacji kolejowej w Grodzisku Mazowieckim zostaną uzupełnione pewne elementy infrastruktury peronowej, w tym będą  zamontowane na schodach w przejściu podziemnym prowadnice ułatwiające przeprowadzanie rowerów.

2)     Rowerzyści mogą także korzystać z możliwości przejazdu nad torami przez oddalony o kilkaset metrów od dworca wiadukt w ciągu ul.gen.L.Okulickiego. Wkrótce zostanie oddany do użytkowania tunel pod torami w ul. Bałtyckiej, wyposażony w ciąg pieszo-rowerowy, w związku z czym możliwości komunikacyjne rowerzystów ulegną dalszej, znaczącej poprawie. Dla osób dojeżdżających do stacji kolejowej rowerem, a następnie kontynuujących podróż pociągiem, po obu stronach torów w pobliżu podziemnego przejścia dla pieszych zostaną zorganizowane parkingi dla rowerów.

3)      Pomoc mieszkańcom w pokonywaniu torów kolejowych przez kładkę dla pieszych, świadczona przez bezrobotnych zatrudnionych w tym celu przez Urząd Miejski,  została wprowadzona w 2013r. na czas przebudowy wiaduktu drogowego w ciągu ul. gen.L.Okulickiego. W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego w ul. Bałtyckiej spowodowanym modernizacją linii  kolejowej nr1 oraz budową tunelu drogowego w tej ulicy, Burmistrz podjął decyzję o przedłużeniu usługi wspomagania mieszkańców w transporcie uciążliwego bagażu do końca prac kolejowych.

 

Nie przewiduje się utrzymywania tej formy wsparcia, a tym bardziej jej rozszerzenia na przejście podziemne dla pieszych po ostatecznym zakończeniu wszystkich prac kolejowych.

 

z  poważaniem

 

Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego

Kategoria: Inne

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Grodziska Karta Mieszkańca

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

26.11.2015 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie