Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Ewelina , 21.7.2014

Witam pana mam pytanie czy na zakończenie lata 2014 może przyjechać zespoł Akcent i Weekend do grodziska.

Pani Ewelino,  program Dni Miasta organizowanych w połowie września był ustalany z dużym wyprzedzeniem i teraz nie ma już możliwości zmiany zespołu występującego podczas tych uroczystości. Ośrodek Kultury stara się by zespoły występujące podczas imprez plenerowych reprezentowały różne nurty muzyczne, zespół Weekend już występował w Grodzisku w dniu 01.06.2014. Pragnę poinformować iż 05.10.2014 w Izdebnie Kościelnym  gościć będziemy zespół BOYS

 

Marta Kowalczyk

Impresariat

m.kowalczyk@centrumkultury.eu

kom. 601-572-439, 22 734-79-00

fax. 22 734-79-01

 

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Maz.

ul. Spółdzielcza 9

05-825 Grodzisk Mazowiecki

NIP 529-11-76-426

Kategoria: Inne
Pytanie: Aneta, 16.7.2014

Znalazłam swoje pytanie na stronie, aczkolwiek wydaje mi się, że odpowiedź jest do innego pytania. W związku z tym, że widzę, iż zdążyli się Państwo z pytaniem zapoznać, proszę o szybką odpowiedź. Pytanie: Aneta, 24.6.2014 Co powstanie w miejsce obecnego złomowiska przy stacji PKP? W związku z faktem, że po tej stronie miasta brakuje parku/skwerku to czy miasto planuje tak zagospodarować tą wielką przestrzeń? Szanowna Pani Aneto, informuję, że poszerzenie ul. Grunwaldzkiej na odcinku przy blokach nie jest możliwe ze względu na brak terenu i istniejące uzbrojenie techniczne, które nie może być lokalizowane w jezdni. Z poważaniem Stanisław Olkowski, Kierownik Obsługi Inwestycyjno-Technicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki

Szanowna Pani Aneto,

przepraszam za opóźnienie w udzieleniu odpowiedzi i błędnie udzieloną wcześniejszą odpowiedź. Informuję, że teren, gdzie jest złomowisko, jest przeznaczony pod budownictwo, więc skup złomu zniknie. Odnośnie planów miasta do zagospodarowania w/w terenu, to działki, na których znajduje się złomowisko, są własnością prywatną, więc Gmina nie może przeprowadzać tam inwestycji.

Z poważaniem

Stanisław Olkowski, Kierownik Obsługi Inwestycyjno-Technicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Daria, 14.7.2014

Witam, w nawiązaniu do artykułu na wpr24 dotyczącym Grodziskich Rowerów Miejskich i komentarzy pod nim chciałabym zasugerować powtórne przemyślenie rozmieszczenie stacji wypożyczania/ oddawania rowerów. Deptak, Centrum Kultury i Stawy Goliana to na prawdę co kilkaset metrów, a może warto by było przy szpitalu, żeby rowery miały jakąś wartość użytkową dla mieszkańców. Może warto zadbać o większe osiedla takie jak Bairda lub Teligi? pozdrawiam!

Witam serdecznie, Pani Dario,

 

Projekt „Rozbudowa bazy turystycznej w gminie Grodzisk Mazowiecki” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej,  więc podlega wymogom określonym w regulaminie konkursu ogłoszonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych i bezwzględnie musi spełniać wszystkie  kryteria przyjęte w tym dokumencie. Dodatkowo w konkursie została  ściśle określona maksymalna  wartość dofinansowania projektu (w wypadku projektów z działania 6.2 – Turystyka,  jest to kwota do 500 tysięcy złotych).

Zadanie w pełni realizuje wymagania konkursu RPO WM 2007-2013, Działanie 6.2 – Turystyka. Cel  projektu odzwierciedla jego nazwa -  nie jest to inwestycja bezpośrednio realizująca  ideę roweru miejskiego, poprawy  mobilności komunikacyjnej, czy uzupełnienia środków miejskiej komunikacji, ale zgodnie z założeniami konkursu,  inwestycja mająca na celu przede wszystkim zwiększanie atrakcyjności turystycznej Gminy.

 

Ilość stacji rowerowych realizowanych w ramach projektu i ich lokalizacja nie jest kwestią  przypadku, lecz ma ścisłe powiązanie  z rodzajem wyposażenia systemu (rowerów, stacji dokujących, terminali), obecnością monitoringu w okolicy stacji oraz własnością gruntu,  a tu wybór ograniczała wartość dofinansowania projektu. Ponadto, aby  osiągnąć wymagany w ramach konkursu wskaźnik  rezultatu projektu   - stacje powinny być rozmieszczone w miejscach o największym natężeniu ruchu turystycznego w gminie.

Lokalizacje stacji najbardziej korzystne - spójne z trasami turystycznymi audioprzewodnika oraz  spełniające wszystkie  wymogi  konkursowe i ograniczenia finansowe - wybrano na podstawie  przeprowadzonej  analizy możliwych wariantów. Jeśli jednak  w trakcie funkcjonowania systemu bezobsługowej wypożyczalni rowerów zaistnieje potrzeba zmiany lokalizacji którejś ze stacji, z pewnością zrobimy to.

Serdecznie pozdrawiam,

Magdalena Okrasa Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych.

Pytanie: Piotr, 11.7.2014

Ponownie witam serdecznie, Ze względu iż, ostatnie moje pytanie z dnia 09.06.2014 zostało przeoczone i odpowiedz nie została udzielona. Zadaję je ponownie. Treść poprzedniego pytania: Witam serdecznie, Panie Burmistrzu mam do Pana pytania. Co mają zrobić rodzice 4-latków z pierwszej połowy roku których dzieci nie dostały się do przedszkola? Podkreślam słowo przedszkola ponieważ rekrutację 4-latków prowadzi tylko jedno przedszkole w Grodzisku Mazowieckim (Przedszkole Nr 5). Czy w Naszej Gminie 4-latek z pierwszej połowy roku ma za rok iść do zerówki bez przygotowania przedszkolnego? Dlaczego tylko jedno przedszkole rekrutuje 4-latków? Pozdrawiam Piotr

Panie Piotrze,

dzieci 4-letnie nie są objęte obowiązkiem przedszkolnym i gmina nie jest zobowiązana do zapewnienia im miejsca w przedszkolu. Do tzw. "zerówki" dziecko może iść bez przygotowania przedszkolnego. Dopiero dzieci 5-letnie mają taki obowiązek i im w pierwszej kolejności gmina zapewnia miejsca. Następne miejsca zajmują dzieci młodsze kontynuujące edukację przedszkolną. Rekrutacja odbywa się na pozostałe wolne miejsca. Łącznie na nowy rok szkolny do grodziskich placówek i oddziałów przedszkolnych przyjętych zostało 245 dzieci 4-letnich.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Piotr, 10.7.2014

Witam, Mam pytanie odnośnie nowego bloku powstającego przy ul. 3-go Maja róg Teligi. Jestem mieszkańcem tego osiedla już teraz są problemy z parkowaniem samochodów. Powstaje tu nowy blok bez garaży podziemnych. Czy wydając pozwolenie na budowę ktoś o tym pomyślał???W dniu 26.08.2004 r. (sygn. I CK 106/04) Sąd Najwyższy wydał wyrok, z którego wynika, że gruntem niezbędnym do prawidłowego korzystania z budynku jest również teren potrzebny na parking dla mieszkańców tego domu. Standardy współczesnej cywilizacji wymagają, by mieli zapewniony dojazd do miejsca zamieszkania własnymi samochodami.

Szanowny Panie Piotrze

 

Informuję, że dla trenu przy ul. 3-go Maja róg Teligi obowiązuje mpzp uchwalony w 2010 r. Dokument ten jest podstawą do wydawania pozwoleń na budowę przez Starostę Powiatu Grodziskiego. Zapisy planu regulują kwestię parkingów „parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu”

1 miejsce postojowe  na lokal mieszkalny,

3 miejsca postojowe na 100 m²  powierzchni użytkowej dla biur, banków i administracji,

2 miejsca postojowe na 100 m²  powierzchni usługowej handlu oraz innych nie wymienionych  powyżej.

 

Z poważaniem

Paweł Dąbrowski Naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego


Rok z Chełmońskim
Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27

fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny Otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 7:00 - 14:00

21.10.2014 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna
Wszystkie galerie