Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: TomEK, 9.6.2016

Panie burmistrzu, Odnosząc się do pierwszej odpowiedzi na zadane wcześniej pytanie „A biorąc pod uwagę, że zarówno jako radny jak i burmistrz uczestniczyłem w procedurze planistycznej - oceniam, że moja obecność podczas blokady dróg mogłaby wręcz zaszkodzić i byłaby niezrozumiała." WCALE MNIE TO NIE DZIWI, BO PAN ZGODZIŁ SIĘ NA LINIĘ 400KV W NASZEJ GMINIE A TERAZ MIAŁBY PAN MÓWIĆ ŻE JEJ NIE CHCE!! Proszę odpowiedzieć na 2 pytania: 1. Czy wyraził Pan (jako radny bądź burmistrz zgodę aby korytarz linii 400KV przebiegał przez naszą gminę a w szczególności przez północną część gminy? 2. Linia 400KV miała przechodzić przez południową część gminy ( m.in. Makówka) jak i przez północną część gminy. Dlaczego Pan oraz radni oprotestowaliście część południową i udało WAM się usunąć ją z tej części gminy a nie walczyliście o północną część (te informacje są potwierdzone)??

 

Szanowny Panie,

Linie elektroenergetyczne 400kV zaplanowano w latach 80-tych. „Koncepcja Generalna Rozwoju Systemu Elektroenergetycznego dla WSW do 1999 r. z rozwiązaniem układu sieci” opracowana przez Biuro Planowania Rozwoju Warszawy na dzień 15.02.1978 r . (IE-460B/75) zakładała miedzy innymi budowę do 1985r. linii elektroenergetycznej 400kV Kozienice- Mory- Ołtarzew- Łodź. Przy czym od Kozienic do Mor (stacja Mory w Warszawie) linia 400kV miała przebiegać po trasie istniejącej linii 220kV, czyli przez tereny gmin Tarczyn, Lesznowola, Raszyn, Michałowice, Ursus, Ożarów Mazowiecki.

 

W miejscowych planach ogólnych zagospodarowania przestrzennego gmin Ożarów Mazowiecki, Brwinów i Grodzisk Mazowiecki ustalono korytarze dla linii (korytarze pod linie 400kV i stację 400/110kV zarezerwowano w miejscowym planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego gminy Ożarów Mazowiecki zatwierdzonym uchwałą nr 9/83 Rady Narodowej Miasta  i Gminy Ożarów Mazowiecki z dnia 28 czerwca 1983 r. opublikowaną w Dz. Urz. WSW Nr 23 poz. 252 z 4.11.1986r.). Od stacji ”Ołtarzew” projektowano w kierunku południowym dwie linie 400kV.

Jedna linia 400kV jednotorowa, po przejściu rzeki Utraty przebiegała w kierunku  na „Koniecpol” druga linia dwutorowa przebiegała w kierunku  „Piaseczno - Julianów”.

Korytarz pod linię 400kV do „Koniecpola” (Końskie) zarezerwowano w projekcie miejscowego  planu ogólnego  zagospodarowania przestrzennego gminy Brwinów oraz w miejscowym  planie ogólnym  zagospodarowania przestrzennego gminy  Grodzisk Mazowiecki z 1988 r.

 

Dyskusja publiczna przeprowadzona w procedurze uchwalania Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Grodzisk Mazowiecki  (Uchwała Rady Miejskiej  Nr 588/2010 z dnia 3 marca 2010r)., oraz uwagi dotyczące linii składane do w/w procedury przez mieszkańców południowej części gminy ( m.in. Makówki) były podstawa do usunięcia przebiegu linii z części południowej gminy Grodzisk Mazowiecki.

 

z poważaniem,

Paweł Dąbrowski, Naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego

Pytanie: Kamil, 30.5.2016

Panie Burmistrzu Jestem mieszkańcem Grodziska Mazowieckiego i oboje z żoną pracujemy w Warszawie na pełnych etatach. Moja 4 letnia córka po dwóch etapach rekrutacji do przedszkola nie została przydzielona do żadnej placówki. Wiem że Gmina ma obowiązek przyjąć wszystkich 4 latków do przedszkola. Proszę o odpowiedź co Państwo macie zamiar zrobić w takim przypadku i jaka jest dalsza droga rekrutacji? Proszę o pilną odpowiedź Pozdrawiam

Panie Kamilu,

gmina ma obowiązek zapewnić miejsca w placówkach publicznych na swoim terenie dla wszystkich chętnych 4-latków. Po rekrutacji podstawowej i uzupełniającej pozostały wolne miejsca, o czym informowaliśmy od 7 czerwca br. na stronie internetowej gminy i biura oświaty. Mimo, że są to głównie placówki poza terenem miasta, kilka osób skorzystało jeszcze z tej oferty. Nadal kilka miejsc pozostało.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: TomEK, 25.5.2016

Panie burmistrzu, Zastanawia mnie jak bardzo jest Pan zaangażowany w pomoc ludziom którym wrzucono linie 400KV? To że Pan wyśle jakiś tam radnych na protest albo zastępce na spotkanie z TV to naprawdę sprawy nie załatwi! Jakby Pan był fair i chciałby naprawdę pomóc to pomógłby PAN! INNI WŁODARZE WŁĄCZYLI SIĘ AKTYWNIE W DZIAŁANIA PRZECIWKO LINII 400KV A PAN CO ZROBIŁ W TEJ KWESTII? pojechał na REGATY do Giżycka które są o wiele "ważniejsze" od północnej części gminy i problemów z linią 400KV?! jako burmistrz gminy to Pan powinien iść na czele tych protestów i pokazać mieszkańcom całej gminy GRODZISK oraz PSE że jest Pan z Północną częścią gminy(a nie tylko z południowa i książenicami) i pokazać że pan także się nie zgadza z miejscem przebiegu tej linii no chyba że jest coś do ukry.. w sumie co się dziwić jak to PAN wpisał ją w te tereny. Dlatego proszę powiedzieć także czy będzie Pan zawsze unikać takich wystąpień czy następnym razem będzie PAN?

Szanowny Panie,

To, że nie biorę bezpośredniego udziału w blokowaniu dróg wcale nie znaczy, że nie zajmuję się sprawą linii 400 KV. Odsyłam Pana do audycji w radiu "BOGORIA" - która miała miejsce przed ostatnim protestem - podczas której jasno określiłem swoje stanowisko w tej sprawie.

A biorąc pod uwagę, że zarówno jako radny jak i burmistrz uczestniczyłem w procedurze planistycznej - oceniam, że moja obecność podczas blokady dróg mogłaby wręcz zaszkodzić i byłaby niezrozumiała.

Zapewniam Pana, że w tej naszej wspólnej sprawie robię wszystko, co tylko jest możliwe a północna część Gminy jest mi równie bliska jak południowa.

Z wyrazami szacunku,

Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego

Kategoria: Inne
Pytanie: Mirek, 22.5.2016

Dzień dobry, 12.04.2016 o godz. 16:52 wysłałem do Państwa informację, że na przystanku Kłudno OSP (linia nr 3) wisi rozkład innego przystanku. Przez półtora miesiąca nikt tym tematem się nie zajął i rozkład sobie wisi nadal, nie dostałem żadnej odpowiedzi. Czy to naprawdę takie trudne powiesić poprawną karteczkę i trzeba na to tyle czasu? I czy ta nowa karteczka, zgodnie z tym co mi Państwo odpisaliście - będzie miała nową datę "Rozkład ważny od" i w ten sposób na całej linii niedługo będzie kilkanaście rozkładów i każdy z inną datą ważności? A może jednak ktoś zastanowi się nad tym i zrobi jak w każdym cywilizowanym mieście: rozkład zmienia się 4 stycznia to do następnej zmiany wszystkie rozkłady mają drukowaną ważność właśnie od 4 stycznia a nie jak ten źle powieszony, bo niby to data jego wydruku... Myślę, że nie warto wprowadzać zamieszania z tymi datami, wystarczy, że sam przewoźnik dostarcza wielu wrażeń... Serdecznie pozdrawiam

Dzień dobry,

uprzejmie informuję, że tabliczki z rozkładem jazdy na przystanku Kłudno OSP bedą wymienione 23 maja br. z zaznaczoną datą ważności od 4 stycznia.

Wydział Zarządzania Drogami Gminnymi, Bożena Fabisiewicz

Kategoria: Komunikacja Miejska
Pytanie: Jacek, 19.5.2016

Panie Burmistrzu. W nawiązaniu do poprzedniego pytania chciałem zwrócić uwagę na jakość informacji udzielanych przez megafony na dworcu, np. w dniu 18.05.2016 r., osoba zapowiadająca pociąg z godz. 6.14, zapowiedziała jego odjazd jeszcze zanim wjechał z torów postojowych na peron – sytuacje tego rodzaju zdarzają się nagminnie. Np. w br. zdarzyła się już tak kuriozalna sytuacja, że zapowiedziano wjazd na peron i odjazd pociągu, który nie tylko na peron nie wjechał, ale ostatecznie został odwołany – zupełnie jak w utworach Mrożka i Bareji. Powyższe można zweryfikować, o ile jest dostęp do monitoringu na dworcu. Uprzejmie proszę o interwencję w celu rzetelnego, zgodnego z prawdą i faktami, informowania podróżnych na dworcu w Grodzisku o ruchu pociągów.

Szanowny Panie

 

Dziękuję za zgłoszenie nieprawidłowości występujących w zapowiedziach podawanych przez megafony na stacji Grodzisk Mazowiecki. Informacja  została przekazana do komórki PKP  Zakład  Linii Kolejowych w Warszawie odpowiedzialnej za funkcjonowanie infrastruktury stacyjnej. Uzyskaliśmy deklarację,  że zostaną podjęte działania  prowadzące do poprawy sytuacji w dziedzinie informacji o ruchu pociągów w Grodzisku Mazowieckim.

Z  poważaniem

 

Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego

Kategoria: Inne

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

26.09.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy uważacie, że gmina powinna wprowadzić zakaz organizowania występów cyrkowych z udziałem zwierząt?

Tak

głosy: 1893 (49.70%)

Nie

głosy: 1801 (47.28%)

Nie mam zdania

głosy: 115 (3.02%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie