Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Tomasz, 2.3.2017

Witam Panie Burmistrzu, proszę o pilna interwencję, naprawę ew. działanie doraźne dotyczące ulicy Szkockiej w Janinowie (wjazd od ulicy Argentyńskiej). Obecnie auta napędzane na jedną oś grzęzną w błocie, wyciągamy je autami 4x4 i traktorem. Błoto oraz kałuże powodują miejscowe zapadanie się gruntu na ponad 20 centymetrów, uniemożliwiając przejście oraz przejazd standardowych pojazdów. Pozdrawiam

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na Pańskie pytanie informuję, że sprawa została zgłoszona do Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., który zajmuje się m. in. utrzymaniem dróg gruntowych

 

Z poważaniem,

 

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Aneta, 23.2.2017

Dzień dobry, Panie Burmistrzu czy mógł by Pan lub pracownik Urzędu powziąć informację z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., ul. Cegielniana 4, w sprawie wykonania kanalizacji w miejscowości Marynin i udzielić mi odpowiedzi. Inwestycja od kilku lat jest przekładana, ciężko się w tym "połapać". Kupując działkę i budując się tam, miałam informację, że nastąpi to w roku 2013. Mamy już rok 2017, a o kanalizacji nie słychać. Z wyrazami szacunku

Dzień dobry, sprawdziliśmy tak na szybko dla Pani w  Dziale Inwestycji Technicznych  Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. i niestety w najbliższym czasie inwestycje kanalizacji  dotyczyć będą Książenic, brak jest tam zapisów dot. Marynina, choć jak wiadomo sytuacja może się zawsze zmienić (jak Nas poinformowano zależy to m.in. od gęstości zaludnienia , a tym samym potencjalnej liczby osób zainteresowanych budową sieci kanalizacyjnej).

Uprzejmie proszę w sprawie dalszych wątpliwości lub szczegółów kontaktować się bezpośrednio z ZWIK ul. Cegielniana 4.

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Monika, 22.2.2017

Witam, chciałabym zgłosić, że PKS Grodzisk od dzisiaj (22.02.2017) wprowadził zmiany w rozkładzie linii 9 i nie raczył nikogo o tym poinformować poza powieszeniem nowego rozkładu (chyba w nocy). Minął cały dzień (jest 22:24) a na beznadziejnej stronie naszego beznadziejnego przewoźnika miejskiego, z którego jestem zmuszona korzystać (bo innego nie ma) nadal wisi rozkład aktualny na wczoraj... Rozumiem, że mam wstać jutro o 3 w nocy i podlecieć na przystanek czy aby coś się nie zmieniło i nie spóźnię się znów do pracy, tak? Tak to ma działać w naszym pięknym mieście? Ktoś w Urzędzie akceptuje chyba zmiany rozkładów i może wrzucić o tym info choćby na grodzisk.pl czy to samowolka PKSu i ten nie ma takiego obowiązku komunikowania zmian? To, że nie można się dogadać z kierowcami, bo nie Polacy - przeboleję, to, że śmierdzi papierosami - wytrzymam, ale tego typu akcje to już szczyt wszystkiego... Niech ktoś się za nich weźmie.

Dzień dobry,

Uprzejmie informuję, że ogłoszenie o zmianie rozkładu linii nr 9 było wywieszone w autobusach 17.02.2017 roku. Zostały również zmienione tabliczki rozkładowe.

Rzeczywiście nie było informacji na stronie PKS i Urzędu Miejskiego za co bardzo przepraszam.

Dołożymy starań, aby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła.

 

Wydział Zarządzania Drogami Gminnymi, Bożena Fabisiewicz.

Kategoria: Komunikacja Miejska
Pytanie: Kamil, 4.2.2017

Witam. Panie Burmistrzu jestem mieszkańcem gminy i co dzień jade do pracy ulicą Spiską.Czy nie można postawić tam znaku zakazu parkowania i postoju? Ja rozumiem,że organizacja przejazdu do bałtyckiej wymusiła poprowadzenie przejazdu tą drogą ale proszę zwrócić uwagę na zaparkowane auta mieszkańców wzdłuż drogi które znacząco utrudniają przejazd a spowodowane jest to lenistwem.3/4 pojazdów to samochody mieszkańców którym nie chce się wprowadzać auta na posesję i tarasują przejazd proszę przejechać się ta ulica w godzinach 13-16. pozdrawiam.

Szanowny Panie Kamilu

Uprzejmie informuję, że po wielu interwencjach mieszkańców związanych z nasilającym się okresowo natężeniem ruchu na ul. Spiskiej  Gmina zleciła opracowanie nowej organizacja ruchu dla ulic Spiska, Żytnia, Fabryczna.

Dokumentacja uzyskała zatwierdzenie Zarządzającego Ruchem na drogach gminnych.

Na jej podstawie będzie możliwe wprowadzenie następujących zmian:

Na  ul. Spiskiej wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku od ul. Żytniej do ul. Fabrycznej. Pozostałe w/w ulice pozostaną dwukierunkowe.

Po wprowadzeniu w/w organizacji ruchu opisany przez Pana problem powinien stać się mniej odczuwalny .

 

Z poważaniem,

Krzysztof Olkowski, Główny Specjalista w wydziale  Zarządzania Drogami Gminnymi

Pytanie: Jacek, 31.1.2017

Dzień dobry Panie komendancie... jestem ostatnio aktywnością SM:) kilka razy kolo skarpy kilka razy na ul getta kilka razy galerii i wielu newralgicznych punktach miasta i to super bo pod skarpa Matołków z chodnika coraz mniej :) ale jest jeszcze takie miejsce bardzo bardzo niebezpieczne. Prosił bym gdzieś np z parkingu dla dostawców do galerii mogli postać i popatrzec co sie dzieje na Sienkiewicza za pasami :):) tam jest linnia wydzielająca wyłączenie pasu ruchu -prawda?? dzis byłem świadkiem jak strażnik wypisywał pani mandacik (brawo brawo) za stanie na chodniku kolo galerii tuż przy postoju dla inwalidów... naliczyłem 4 samochody które skręciły z sienkiewicza na parking pod skarpa nie robiąc sobie nic ze zablokowaly ruch na sienkiewicza ale tez bezczelnie wymusiły pierszeństwo na jadących tych od str miasta Prosze na to zwrucić uwage policja superbem tez mogła by postać pod skarpa :):)

Szanowny Panie,

dziękuję za informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym i miłe słowa dotyczące zauważenie starań Strażników Miejskich na rzecz porządku i bezpieczeństwa w Grodzisku Mazowieckim. Przekażę Pana sugestie na najbliższej odprawie do służby zlecając właściwe zadania oraz dodatkowo do Policji, ale niestety kompetencje Straży Miejskich w zakresie pojazdów  będących w ruchu drogowym są bardzo ograniczone.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

28.04.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Prosimy Państwa o wypełnienie ankiety dotyczącej działań inwestycyjnych związanych z zagospodarowaniem terenu przy Placu Zygmunta Starego.
Ankieta

Zobacz wszystkie

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie