Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Beata, 7.1.2017

Witam dziekuje za odpowiedź mam drugie pytanie odnośnie przy ul limanowskiego 4 że jest planowane do rozbiórki czy wiadomo w jakim terminie planujecie wysiedlic lokatorow na mieszkania zamienne??

Szanowna Pani Beato,

 

Gmina planuje nieruchomość położoną przy zbiegu ulic Limanowskiego i Kowalskiej przeznaczyć na sprzedaż. Lokatorom zostaną zaproponowane lokale zamienne, w momencie, gdy będzie taka możliwość.

 

 

Z poważaniem,

 

 

Naczelnik

Wydziału Gospodarki Nieruchomościami

 

 

 

Katarzyna Wysocka

Pytanie: Jacek, 3.1.2017

Panie Grzegorzu !!!! czy to jest odpowiedz pracownika urzedu???? Treść udzielonej odpowiedzi: Witam serdecznie Chciałbym poinformować, że staram się odpowiadać na zadane pytania w sposób jak najbardziej merytoryczny. Jeżeli moimi odpowiedziami nie czuje się Pan usatysfakcjonowany to serdecznie przepraszam. Postaram się robić to lepiej. Jeśli byłoby to wg Pana potrzebne to zapraszam do Urzędu poniedziałek – w godz. 10-19 wtorek-czwartek – w godz. 8-16 piątek – w godz. 8-15 Możliwy jest także kontakt telefoniczny pod nr. 22 755-55-34 w.174 z poważaniem, Krzysztof Olkowski, ZDG Powyższa odpowiedź zostanie również opublikowana w Archiwum Pytań do Burmistrza. Panie Grzegorzu czy tez Pan uważa ze to jest odpowiedz?? ja z tym czlowiekiem w 2016 roku próbowalem sie spotkac 1000 razy ,,, zawsze byl w terenie jak to jest mozliwe???

Szanowny Panie,

Pan Krzysztof Olkowski jest dostępny w godzinach pracy urzędu, ewentualnie pod telefonem komórkowym 600871649. Możliwy jest również kontakt z innymi pracownikami wydziału lub ze mną naczelnikiem wydziału Leszkiem Szczepaniakiem pod nr tel. 668 329 952.

Pozdrawiam serdecznie,

Leszek Szczepaniak, naczelnik wydziału ZDG

Kategoria: Inne
Pytanie: Marcin, 2.1.2017

Szanowny Panie Burmistrzu, dlaczego Grodzisk Mazowiecki nie posiada budżetu obywatelskiego? W roku 2014! po raz pierwszy były o tym wzmianki, od tej pory całkowite wycofanie z projektu. Uważam jako mieszkaniec, że inicjatywa budżetów obywatelskich jest BARDZO potrzebna, miastotwórcza oraz łączy społeczności. Bardzo proszę o odpowiedź i rozważenie wprowadzenia takiego budżetu! Pozdrawiam, Marcin

Szanowny Panie,

Po przeprowadzeniu w 2014 roku serii zebrań i kampanii informacyjnej drogą elektroniczną podjęto decyzje o wstrzymaniu wdrażania budżetu obywatelskiego z uwagi na "zerowe" zainteresowanie mieszkańców. Od tego czasu nie mieliśmy również sygnałów od mieszkańców w tej sprawie. Z uwagi na Pana dzisiejsze pytanie rozważymy możliwość ponownego zajęcia się tym tematem w 2017 roku.

Pozdrawiam,

Piotr Leśniewski Skarbnik Gminy.

Kategoria: Budżet gminy
Pytanie: Andrzej, 30.12.2016

Dzien dobry, Moja córka bardzo lubi niedzielne teatrzyki, jednak powoli zaczela wyrastać z przedstawień dla maluchów, które są organizowane w CK. Czy jest szansa aby rozdzielic przedstawienia i co jakis czas organizować coś dla maluchów (4-7 lat) a osobno coś dla starszych dzieci (7-10lat)? dobrze by było gdyby informować o grupie docelowej w ogłoszeniu. Pozdrawiam Andrzej

Szanowny Panie,

dziękujemy za zainteresowanie naszą oferta. Zdajemy sobie sprawę, że widzowie teatrzyków dorastają, dlatego też szykujemy ofertę poranków muzycznych dla starszych dzieci oraz sobotnio - niedzielne poranki z kinem familijnym. Wkrótce szczegółowa informacja pojawi się na naszej stronie www.

Z wyrazami szacunku,

 

 

Paweł Twardoch

Dyrektor

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

(22) 734 79 00

p.twardoch@centrumkultury.eu

www.centrumkultury.eu

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Michał, 29.12.2016

Witam, Poproszę o informację, dlaczego na ul. Bairda 36, są łamane przepisy przeciwpożarowe i kto za to odpowiada? Chodzi mi konkretnie o Rozporządzenie MSWiA w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, rozdział 4, paragraf 15.1 dot. ewakuacji. W tym budynku na początku były możliwe dwie drogi ewakuacji - zgodnie z przepisami: 1.Przez korytarz na najwyższym piętrze łączący wszystkie klatki, który to został sprzedany jako mieszkanie. W tym momencie jest to rażące nadużycie spółdzielni mieszkaniowej, w razie pożaru skończy się to na prokuraturze. Jest to umyślne stwarzanie zagrożenia dla życia ludzkiego w zamian za pieniądze. Kto się na to zgodził i kto weźmie za to odpowiedzialność? 2. Przez dach, na którym spółdzielnia rozmieściła anteny i zamknęła dostęp kłódką, całkowicie blokując możliwość ucieczki przed ewentualnym pożarem. Proszę o informacje, co i kiedy zostanie z tym zrobione? Pozdrawiam Michał

Szanowny Panie,

Należałoby z tymi szczegółowymi pytaniami i uwagami  raczej zwrócić się do spółdzielni mieszkaniowej.

To właściciel lub zarządca budynku, zobowiązany jest zastosować rozwiązania zapewniające spełnienie wymagań bezpieczeństwa pożarowego w sposób określony w przepisach techniczno-budowlanych.

 

Pozdrawiam,

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

24.03.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

rozbudowa Stawów Walczewskiego

głosy: 386 (50.00%)

wybudowanie bloków wielorodzinnych przy ul. Traugutta

głosy: 101 (13.08%)

rozbudowa Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie

głosy: 111 (14.38%)

remonty zabytkowych budynków sakralnych (kościół św. Anny i kościół w Izdebnie Kościelnym)

głosy: 72 (9.33%)

otwarcie Przestrzeni Kulturze Przyjaznej Galerii Dworcowej

głosy: 102 (13.21%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie