Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Aneta, 20.8.2014

Pytanie zadane 10.06.2014 r. dalej bez odpowiedzi: Dzień dobry, czy teren po ruinach fabryki grzejników przy ul. Żydowskiej za nowowybudowanym osiedlem należy do miasta? Jeśli tak, to czy planowane jest uprzątnięcie go w końcu i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom tego rejonu? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Szanowna Pani,

Przedmiotowy grunt nie jest własnością Gminy Grodzisk Mazowiecki, stanowi on własność osób prywatnych. Z informacji uzyskanych od Straży Miejskiej został przeprowadzony wywiad środowiskowy, a właściciel nieruchomości zobligowany do uporządkowania terenu.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie.

Pytanie: Michał, 8.8.2014

Szanowny Panie Tomaszu Hopko. Chciałbym zabrać głos w sprawie odpowiedzi jaką udzielił Pan 23-07-2014 pytającemu o pseudonimie "A." w sprawie obwodnicy. W pełni zgadzam się z "A." i chciałbym aby nie miasto nie brnęło w rozwiązanie zaprojektowane kilka (o ile nie kilkanaście) lat temu. Okoliczności od momentu wykonania analiz zmieniły się diametralnie: 1) Nie powstanie południowa obwodnica Grodziska, 2) powstał plan włączenia "paszkowianki" do węzła Grodzisk. Jak trafne są analizy projektantów widzimy np. po korkach przy bramkach poboru opłat. W tej sytuacji uważam, że skrzyżowanie obwodnicy z ul. Żyrardowską bezwzględnie powinno być bezkolizyjne, a odcinek od tego skrzyżowania do węzła Grodzisk dwujezdniowy o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Błąd w który Pan uparcie brnie wyjdzie na jaw w pierwszych latach użytkowania obwodnicy, proszę o poprawę, kiedy jeszcze jest to jeszcze możliwe.

Panie Michale!

Zgadzam się z kierunkiem Pana myślenia, lecz nie uwzględnia Pan wielu sytuacji  w tym i finansowej, które występują w procesie inwestycyjnym - nie tylko u nas. We wrześniu wydany zostanie specjalny informator o obwodnicy zachodniej i sytuacji w jakiej się znajdujemy, mam propozycję aby Pan po zapoznaniu się z jego treścią o ile informacja będzie nie wystarczająca, znalazł trochę czasu na dyskusję - ja jestem do dyspozycji po uprzednim umówieniu się. Pracuję w urzędzie w godzinach od 8.00 do 12.00, tel.668 329 952.

Pozdrawiam
Pełnomocnik Burmistrza
d/s kluczowych inwestycji drogowych
Tomasz Hopko

Pytanie: Ernest, 6.8.2014

Witam. Chciałem się dopytać o dokładne położenie dwóch budynków socjalnych mających powstać przy ulicy Traugutta, ponieważ nie mogę znaleść wymienionych działek 52/2, 54/1, 55/3, więc proszę o dokładne określenie miejsca w którym ma powstać inwestycja. Z tego co się oriętuje to jedyny wolny plac na taką inwestycje to placy na rogu ul. Traugutta i ul. Żulińskiego.

Szanowny Panie Erneście,

informuję, że wymienione przez Pana dwa budynki socjalne zostaną zbudowane na działkach 52/2, 54/1 i 55/3, które położone są przy ul. Traugutta i ul. Żulińskiego.

Numery i położenie działek znajdujących się w Powiecie Grodziskim można poznać na stronie: https://grodzisk.geoportal2.pl, w zakładce: GEOPORTAL- tryb publiczny

Z poważaniem

Stanisław Olkowski, Kierownik Obsługi Inwestycyjno-Technicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Andrzej, 2.8.2014

W dniu 22-07-2014 r.zadałem pytanie w kategorii: INNE, dotyczące kategorii Ochrona środowiska.Podpisałem imieniem i nazwiskiem, a tak nie można, bo nie widać pytania i odpowiedzi na stronie. Niniejszym poprawiam swój błąd.Fragment mojego pytania: "Dostrzegam potrzebę postawienia toalety TOI TOI na końcu/początku ulicy W. Bartniaka w pobliżu parkingu (być może "dzikiego") w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Poczty Polskiej oraz peronu kolejowego.{...}" Dnia 1-08 2014 r. zauważyłem postawioną kabinę TOI TOI, co prawda nie na styku ulic W. Bartniaka i 1 Maja, ale w bezpośrednim sąsiedztwie postulowanej lokalizacji.To rozwiązuje problem m.in. mieszkańców ul. 3 Maja, P.Krupińskiego, W. Bartniaka, Kierlańczyków. Czy ustawienie kabiny w tej lokalizacji jest pokłosiem mojego pytania?

Witam Panie Andrzeju,

29 lipca 2014r. udzieliłem Panu odpowiedzi na zadane pytanie.

Jednakże w nawiązaniu do niniejszego pytania informuję, że ustawienie kabiny w tej lokalizacji jest wynikiem Pana sugestii.

Pozdrawiam serdecznie.

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska
Pytanie: Dominika, 31.7.2014

Witam, pod koniec 2013 roku został uchwalony budżet na rok 2014, a w nim deklaracja odnośnie modernizacji ulicy Cichej, w związku z tym, chciałabym prosić o konkretne informacje - kiedy rozpoczną się prace remontowe, jaki jest ich planowany czas trwania"?

Szanowna Pani Dominiko,

przepraszam za opóźnienie w udzieleniu odpowiedzi i informuję, że obecnie trwają prace projektowe dotyczące modernizacji ul. Cichej. Termin rozpoczęcia realizacji modernizacji ul. Cichej będzie określony po wykonaniu w/w dokumentacji projektowej i uzyskaniu decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę.

Z poważaniem

Stanisław Olkowski, Kierownik Obsługi Inwestycyjno-Technicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki


Rok z Chełmońskim
Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27

fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny Otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

22.12.2014 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna
Wszystkie galerie