Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Piotr, 1.12.2016

Dlaczego stawki podatku od nieruchomości są tak wysokie? Np. podatek od gruntów pozostałych wynosi 0,44 przy ustawowym limicie 0,47, zaś podatek od budynków mieszkalnych wynosi 0,75 przy ustawowym limicie 0,75. Jak widać, praktycznie zgodnie z ustawą poziom podatków jest ustalony na maksymalnym poziomie. Posiadam działkę 1800m2 i co miesiąc płacę 80 PLN podatku. Czy nie można zrezygnować z wielu planowanych inwestycji które dla mnie są wodotryskiem na rzecz zmniejszenia podatków. 80 PLN miesięcznie wydaje na prąd, ale przynajmniej mam jasno w domu. A z podatków co mamy? Deptak, stawy na które można popatrzeć, basen i kino za które trzeba zapłacić? A może z tych pieniążków są finansowane dziurawe drogi z destruktu? Wiem, że zbytnio się Państwo tym nie przejmiecie, ale chciałbym żeby ta informacja do Państwa trafiła.

Szanowny Panie,

Dziękuję za Pana uwagi. Ma Pan prawo mieć swoje priorytety i poglądy na otaczającą nas rzeczywistość.

My staramy się dostosować ją do potrzeb większości mieszkańców i jednocześnie słuchać każdego z osobna.

Pozdrawiam

Piotr Leśniewski

Skarbnik Gminy

Kategoria: Budżet gminy
Pytanie: Mirek, 22.11.2016

Dzień dobry, dzisiaj, 22 listopada 2016, jadę właśnie autobusem nr 3 w kierunku PKP, odjazd ze Szwoleżerów o godz. 17.04. Kierowca bez żadnych zahamowań pali papierosa, cały autobus śmierdzi. Na wezwanie nie odpowiada. Czy to nowa jakość w naszej komunikacji miejskiej? Zakaz palenia dotyczy tylko pasażerów?

Dzień dobry!

Za zaistniałą sytuację przepraszam, a poniżej przedstawiam wyjasnienie przedstawiciela PKS-u.

Bożena Fabisiewicz, Wydział Zarządzania Drogami Gminnymi.

Dzień dobry.

Szanowny Panie,

Dziękujemy za zgłoszenie niewłaściwego zachowania kierowcy. Oczywiście palenie papierosów w pojazdach jest niedopuszczalne zarówno ze strony kierowcy, jak i pasażerów.

Wezwaliśmy kierowcę do złożenie wyjaśnień w tej sprawie - potwierdził on zaistnienie tej sytuacji.

W związku z tym zostanie on ukarany zgodnie z regulaminem firmy.

Przepraszam Pana za niedogodności związane z nagannym zachowaniem naszego pracownika.

Mam nadzieję, że podobna sytuacja już się nie powtórzy.

Z wyrazami szacunku.

Krzysztof Bądziusz

Dział Przewozów Osobowych

Kategoria: Komunikacja Miejska
Pytanie: Arek, 22.11.2016

Pytanie but dotyczy budowy sieci światłowodowej Grodzisku Mazowieckim. W okolicy ulicy Szczęsnej zauważyłem że prowadzone są prace i rozkładają światłowód. Chciałbym zapytać czy są informacje na temat podłączenia do sieci całego osiedla szeregowców na Szczęsne2/4/6 Tam jest łącznie kilkadziesiąt gospodarstw domowych. Nie był wizyty przedstawiciela Orange zbierającego informacje, ankiet także nie rozdawano. Sam ankietę wypełniłem i kilku sąsiadów tez. Natomiast reszta nie słyszała wogole o takiej akcji. W rozmowie z Orange dowiedziałem sie ze miasto odpowiada za kampanie informacyjna lecz na razie taka akcja jest słabo rozpropagowana. Prosze o kontakt z osoba/ działem w UM który sie zajmuje rozbudowa sieci światłowodowej. Warto byłoby wysłać kogoś w nasze okolice aby zebrał informacje dotyczące chętnych na światłowód.

 

Szanowny Panie

Firma Orange na pewno udostępniała ulotki w miejscach publicznych takich jak szkoły, basen, Centrum Kultury. Z naszej wiedzy wynika, że gospodarstwa w mieście zostaną podłączone do światłowodu ale jest to oczywiście uzależnione od obecnej infrastruktury tzn. czy istnieje  kanalizacja w ziemi czy też okablowanie napowietrzne. Jeśli nie ma infrastruktury to powinna zostać zaprojektowana na dalszym etapie prac. Urząd nie jest informowany o etapach prac natomiast pomaga i informuje firmę gdzie jest potrzeba poprawienia dostępu do Internetu.

z poważaniem,

Piotr Tyniec, IT

Kategoria: Internet
Pytanie: Elżbieta, 8.11.2016

Witam Pana, Chciałabym "pogratulować" państwu skuteczności w realizacji próśb mieszkańców. Sprawa dot. ul. Staszica w Grodzisku Mazowieckim. Śledząc zgłoszenia natrafiłam na rok 2004. A więc już 12 lat ludzie piszą prośby i zgłaszają problem i nic nie robicie w tej sprawie! Czy ktoś z odpowiadających za stan ulic był na ul. Staszica i widział co tutaj dzieje się i w jakim stanie jest ta ulica? Mieszkańcy zapraszają serdecznie, szczególnie po opadach deszczu. Jak długo jeszcze mamy czekać na normalność? pozdrawiam i proszę o konkretną odp. KIEDY w końcu będzie zrealizowana prośba mieszkańców dotycząca ul. Staszica w Grodzisku Mazowieckim.

Szanowna Pani Elżbieto,

 

w odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że zgodnie z planami Gminy w pierwszej kolejności będzie przebudowana ul. Daleka na odcinku od szpitala do ul. Armii Polskiej oraz połączenie ul. Dalekiej i ul. Chełmońskiego. Są to bardzo ważne inwestycje ze względów komunikacyjnych. W następnej kolejności będą modernizowane ulice boczne. Wykonanie wszystkich tych inwestycji będzie możliwe w ciągu 2 - 3 najbliższych lat.

 

Z poważaniem,

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Anna, 7.11.2016

Witam, Zgodnie z obietnicą od p. Stanisława Olkowskiego ukończenia drogi przy ul Rusałki w okolicy budynku 14-przypominam o uwzględnieniu tej inwestycji w budżecie na rok 2017. Dziękuję Anna

Szanowna Pani,

 

w odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że w projektowanym budżecie na rok 2017 inwestycja ta nie została ujęta. Wykonanie jej będzie możliwe z oszczędności z przetargów. Uważam tę inwestycję za ważną dla funkcjonowania osiedla.

 

Z poważaniem,

 

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

Gminy Grodzisk Mazowiecki


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

21.01.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Najważniejsza inwestycja Gminy w 2016 r. to:

rozbudowa Stawów Walczewskiego

głosuj głosy: 285 (51.08%)

wybudowanie bloków wielorodzinnych przy ul. Traugutta

głosuj głosy: 72 (12.90%)

rozbudowa Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie

głosuj głosy: 73 (13.08%)

remonty zabytkowych budynków sakralnych (kościół św. Anny i kościół w Izdebnie Kościelnym)

głosuj głosy: 54 (9.68%)

otwarcie Przestrzeni Kulturze Przyjaznej Galerii Dworcowej

głosuj głosy: 74 (13.26%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie