Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Anna, 6.2.2015

Witam, Mam pytanie odnośnie podjętej uchwały w sprawie rekrutacji do przedszkoli publicznych. Rozumiem, że od tego roku pierwszeństwo w naborze będą miały dzieci 4-letnie(16 pkt). Ja jestem mamą 3-latka. Czy obowiązek przyjęcia w pierwszej kolejności wszystkich dzieci 4-letnich znacząco wpływnie na liczbę miejsc w przedszkolach dla 3-latków? Czy robione były w tej kwestii jakieś szacunkowe wyliczenia. Rozumiem, że mimo wszystko grupy dla 3-latów będą normalnie tworzone w kazdym z przedszkoli publicznych w Grodzisku. Proszę o odpowiedź.

Szanowna Pani,

podjęta uchwała w sprawie rekrutacji do przedszkoli publicznych uwzględnia obowiązki gminy określone przepisami prawa. Gmina ma obowiązek zapewnić miejsce w przedszkolu każdemu 5-latkowi zamieszkałemu na jej terenie, ponieważ te dzieci muszą realizować roczne przygotowanie przedszkolne. Od września 2015 roku gmina musi także zapewnić miejsce w przedszkolu każdemu chętnemu 4-latkowi. Nie mamy pełnej informacji dotyczącej liczby dzieci zamieszkałych na terenie gminy, które będą ubiegać się o miejsce w przedszkolu. Znamy jedynie liczbę dzieci zameldowanych z poszczególnych grup wiekowych. Pełną wiedzę na temat potrzeb w tym zakresie będziemy mieć dopiero po przeprowadzeniu podstawowej rekrutacji. Od września 2017 roku wszystkie chętne 3-latki będą miały zapewnione miejsce w przedszkolu.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Agnieszka, 5.2.2015

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak będzie przebiegała rekrutacja do przedszkoli na rok 2015/2016. Mój syn w tym roku kończy 4 lata. Czy czterolatki mają obowiązek przedszkolny czy nie? Od kiedy składa się dokumenty ?

Pani Agnieszko,

dziecko 4-letnie nie ma obowiązku przedszkolnego, a jedynie prawo do miejsca w publicznym przedszkolu od dnia 1 września 2015 roku. Szczegółowe zasady rekrutacji do przedszkoli są w trakcie przygotowywania. Na sesji Rady Miejskiej w dniu 4 lutego została podjęta uchwała dotycząca tzw. "gminnych" kryteriów rekrutacyjnych. Zgodnie z tą uchwałą dziecko 4-letnie uzyska w rekrutacji dodatkowe punkty, ponieważ gmina ma obowiązek zapewnić chętnym dzieciom z tej grupy wiekowej miejsce w przedszkolu. Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od opublikowania w Dzienniku Urzędowym, dlatego wstępnie termin rozpoczęcia rekrutacji zaplanowaliśmy na dzień 16 marca br. Wszystkie informacje na temat rekrutacji udostępnione będą na stronie internetowej gminy i Biura Oświaty pod koniec lutego.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

w Grodzisku Mazowieckim

Kategoria: Oświata
Pytanie: Leszek, 24.1.2015

Uprzejmie proszę o poinformowanie mnie co jest powodem że wjeżdżając do miasta Grodzisk Mazowiecki drogą nr 579, od miejscowości Błonie na granicy miasta Grodzisk Mazowiecki umieszczony jest TYLKO znak drogowy E-17a z nazwą miejscowości. Czy przez Grodzisk Mazowiecki można przejechać z prędkością 90km/h, jak przez maleńką wioskę? Co jest powodem że nie umieszczono tam znaku drogowego D-42???

Szanowny Panie

 

Zarządcą  tej drogi jest :

Grodzisk Mazowiecki (RD-3)

Dyrektor: Marek Choiński

ul. Traugutta 41

05-825 Grodzisk Mazowiecki

rd.grodzisk@mzdw.pl

Tel.

(022) 755-59-46

755-20-59

755-51-17

 

Z poważaniem,

Krzysztof Olkowski, Główny Specjalista w wydziale  Zarządzania Drogami Gminnymi

Pytanie: Marta, 23.1.2015

witam, W związku z podpisaną przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2013 roku "Ustawą przedszkolną" o min. wprowadzeniu - od września 2015 roku - prawa do edukacji przedszkolnej dla każdego dziecka 4-letniego, czy w Grodzisku Mazowieckim w dzieci czteroletnie będą miały pierwszeństwo przy przyjęciu do przedszkoli publicznych, czy zostanie utworzonych więcej grup dla czterolatków? Marta

Szanowna Pani,

zgodnie ze wspomnianą przez Panią ustawą, wszystkie chętne czterolatki zamieszkałe na terenie gminy Grodzisk Maz. będą miały zapewnione miejsce w przedszkolach.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

w Grodzisku Mazowieckim

Kategoria: Oświata
Pytanie: Łukasz, 15.1.2015

Panie Burmistrzu, pragnę wrócić do kwestii poruszanej prawie 3 lata temu przez Pana Tomasza. Kwestia miałą być według odpoweidzi Pana Stanisława Olkowskiego rozwiązana w budżecie na 2013 rok ;) Problem jest dla mnie obecnie tym bardziej pilący, że brak chodnika mocno utrudnia spacery z wózkiem do sklepu czy kościoła. Zakładam także, że porządny krawężnik mocno ograniczyłby powstawanie dziur w mocno już połatanej ul. Piaskowej. Pytanie: Tomasz, 2.4.2012 Witam Panie Burmistrzu. Czy i kiedy zostanie zbudowany chodnik na ul.Piaskowej od Na laski do stacji wkd piaskowa.obecny chodnik po jednej stronie jest zalewany podczas opadów deszczu, a jezdnia jest uszkodzona co powoduje ochlapywanie pieszych.Przypominam że jest tam przystanek autobusowy po jednej i drugiej stronie. Nasze dzici muszą wyjść z autobusu w błoto i przejść na drugą stronę by potem znowu przekroczyć jeznię(brak pasów) by dojść do domu.Jest to też droga do przychodni, sklepu, apteki, kościoła...

Szanowny Panie Łukaszu,

informuję, że jesteśmy w posiadaniu dokumentacji projektowej modernizacji ul. Piaskowej na wymienionym przez Pana odcinku.  Po wykonaniu niezbędnej aktualizacji dokumentacji, m.in. kosztorysu inwestorskiego, inwestycja zostanie zrealizowana w możliwie najbliższym czasie.

Z poważaniem

Stanisław Olkowski, Kierownik Obsługi Inwestycyjno-Technicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

170-lecie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

30.03.2015 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

14 czerwca 2015r.

Wszystkie galerie