Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Mieszkaniec Grodziska, 19.9.2016

Witam Przejeżdżając od dłuższego czasu ul. Szczęsna na wysokości nowo pobudowanego osiedla,praktycznie na pograniczu ul.Szczęsnej i Kijowskiej stoją zaparkowane samochody,stan ich wskazuję na to że nie są używane od bardzo długiego czasu,jeden do jest Volvo V40 szarek kombi,drugi żółty bus.Nie było by zapewne problemu gdyby nie fakt jakie stwarzają zagrożenie wyjeżdzającym z osiedla.Na własne oczy widziałem jak ktoś hamuję awaryjnie ponieważ wyjeżdżający z bramy musi się wysunąć na drogę publiczną żeby sprawdzić czy z jednej i z drugiej nic nie jedzie.Zauwazyłem że podjeliście akcję usuwania takich nieuzywanych szrotów,więc może straż miejska mogła by się zainteresować tematem i usunąć złomowisko zagrażające bezpieczeństwu publicznemu i poprawić estetykę nowego osiedla.

Szanowny Panie,

Dziękuję za uwagi i sugestie dotyczące parkowania pojazdów. Działania w tym zakresie były i są przez nas podejmowane.  Wskazane przez Pana auta ze względu na Nasze wcześniejsze nimi zainteresowanie są nieznacznie przestawiane przez właścicieli, którzy zadeklarowali ich dalsze użytkowania i zamieszkują na posesjach pobliskich. Zgadzam się z Panem, że dla osób jadących tymi ulicami po raz pierwszy ich postój jest pewnym zaskoczeniem.

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

 

 

Pytanie: Michał, 14.9.2016

Witam, Moje pytanie dotyczy skrzyżowania dróg znajdujących się w m. Adamowizna, a mianowicie skrzyżowania Króliczej z Lisią i Bkitną. Podaję link do mapy w celu zobrazowania miejsca: https://www.google.pl/maps/@52.0767662,20.6385254,3a,75y,136.43h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sgmhiGeAAV9eeu7BY9hyjVQ!2e0!7i13312!8i6656 I tu pojawia się moje pytanie: Kto ma na tej drodze pierwszeństwo przejazdu? Według mojej wiedzy jest to skrzyżowanie równorzędne (są to drogi gruntowe), czyli takie gdzie pojazd znajdujący się po Naszej prawej stronie ma pierwszeństwo, czy tak?? Proszę o odpowiedź osobę kompetentną w tym zakresie. Pozdrawiam, Michał

Witam serdecznie

Oczywiście jeśli skrzyżowania nie są oznakowane to ruch odbywa się na zasadach ogólnych.

 

Z poważaniem,

Krzysztof Olkowski, Główny Specjalista w wydziale  Zarządzania Drogami Gminnymi

Pytanie: Kamil, 13.9.2016

Ile w latach 1994-2016 rozpoczęto inwestycji budowlanych, a konkretnie: A) publicznych przedszkoli B) Publicznych żłobków?

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na Pańskie pytanie informuję, że w latach 1994 - 2016 wybudowane bądź rozbudowane zostały następujące publiczne obiekty oświatowe:

1) Budowa publicznego przedszkole (około 350 miejsc) przy ul. Górnej w Grodzisku Mazowieckim,

2)Budowa Szkoły Podstawowej w Książenicach dla około 500 uczniów z oddziałem przedszkolnym,

3)Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie o około 200 miejsc,

4)Rozbudowa o około 100 miejsc i generalna przebudowa Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Kilińskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Wszystkie pozostałe obiekty oświatowe zostały w tym czasie zmodernizowane i wyremontowane. Dotychczas w Gminie nie ma publicznych żłobków.

 

Z poważaniem

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Jarek, 6.9.2016

Dzień dobry, chciałbym zapytać czy coś się zmieniło w kwestii autobusów miejskich w naszym mieście czy nadal nikt nie pilnuje wykonywania przez PKS umowy z miastem. Autobusy w okresie letnim zmieniane są na małe, bez klimatyzacji, bo te większe są "rzucane" na obsługę np. Wkd. Po co w zamówieniu jest informacja o tym, że mają to być autobusy maks. 8-letnie i z klimatyzacją skoro wtedy kiedy jest ta klima potrzebna - autobus służy innemu miastu czy prywatnej firmie. Dzisiaj czekałem 20 minut na autobus nr 4 przy parku w stronę Izdebna, odjazd godz. 6.42. Zadzwoniłem w końcu do dyspozytora i okazało się, że zepsuł się przy dworcu i nie ma zastępczego. A przepraszam ile autobusów zepsutych, że gwarantowane w umowie zastępstwo się skończyło? Pomijam fakt, że przy dworcu nic nie było a naprawa ponoć do skutku miała tam się odbywać. Na PKS zawsze można liczyć...

Dzień dobry ,

poniżej przekazuję wyjaśnienia PKS-u  i jednocześnie przepraszam za powstałe utrudnienia.

Inspektor Wydziału Zarządzania Drogami Gminnymi, Bożena Fabisiewicz.

Szanowny Panie,

 

Kolejno odpowiadając na kwestie poruszone w Pańskiej wiadomości:

 

1). Autobusy obsługujące komunikację miejską w Grodzisku Maz. zgodnie z umową powinny mieć maks. 8 lat oraz min. 50% z nich powinno być wyposażonych urządzenia klimatyzujące uruchamiane przy temp. pow. 24ºC. Zdarzają się niestety sytuacje, w których dyspozytor zmuszony jest do wysłania na trasę pojazdu starszego – i za kilometry wykonywane przez taki autobus PKS Grodzisk Mazowiecki otrzymuje jedynie część stawki.

 

2). Dnia. 06.09.2016 r. kierowca w wyniku awarii pojazdu nie mógł wykonać kursu 6:42 w kierunku Izdebna. Z asystą pomocy technicznej wrócił on na bazę w celu usunięcia usterki, bądź podmiany pojazdu. W tym momencie nie było możliwości podesłać innego pojazdu wraz z kierowcą w celu wykonania w zastępstwie tego kursu.

 

Przepraszam Pana za tą sytuację i niedogodności z nią związane.

Kategoria: Komunikacja Miejska
Pytanie: Mikołaj, 30.8.2016

Panie Burmistrzu. Czy jest Pan zadowolony z pracy osób odpowiedzialnych za koordynację remontów dróg na terenie miasta? Bo ja jako obywatel i podatnik nie. Późną wiosna pojawiły się informacje dotyczące remontu przepustu w ul. Sienkiewicza - miał trwać do 4 sierpnia a potem były zaplanowane remonty w Kadach i na ul. Piaskowej. To miało sens. Tymczasem remont w ul. Sienkiewicza się przedłużył nie wiadomo dlaczego i zamknięto ww drogi. Taka sytuacja powoduje paraliż sporej części miasta i nieprzejezdność skrzyżowania przy stacji Shell. Dlaczego podjęto decyzję o rozpoczęciu remontów skoro nie można wyznaczyć objazdów? Dlaczego prace nie trwają także w nocy: może to drożej ale czy ktoś liczy czas mieszkańców spędzony w korkach? Czy firma opóźniona z remontem w ul. Sienkiewicza zapłaci kary? Kto jest odpowiedzialny za nieskoordynowanie prac? Jak Pan ocenia pracę osób nadzorujących remonty? Proszę o odpowiedź.

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na Pańskie pytanie informuję, że remont przepustu przy ul. Sienkiewicza nie jest inwestycją gminną, tylko Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Grodzisku Mazowieckim, ul. Traugutta 41, 05 -825 Grodzisk Mazowiecki, i tam należy kierować swoje uwagi związane z tą kwestią.

 

Z poważaniem,

Stanisław Olkowski,

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

gminy Grodzisk Mazowiecki

 


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

08.12.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy kurant wybrzmiewający z budynku Cechu Rzemiosł kojarzy Wam się z Grodziskiem Mazowieckim?

Tak

głosuj głosy: 182 (38.89%)

Nie

głosuj głosy: 200 (42.74%)

Nie wiem

głosuj głosy: 86 (18.38%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie