Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Maria, 16.5.2016

Witam, W dalszym ciągu obserwuje nagminne łamanie zakazu parkowania na ul. Kopernika pomiędzy ul. Szkolną i Orzeszkowej. Niestety Straż Miejska nie pracuje 24h 7 dni w tyg. (pyt. dlaczego?). Proszę o kompleksowe rozwiązanie problemu: 1. Ustawienie dod. znaków zakaz parkowania w połowie długości odcinka (niektórzy kierowcy wyjazd z dróg wew. uważają za skrzyżowanie odwołujące zakaz). 2. Montaż słupków na chodniku uniemożliwiających parkowanie (chodnik już się zapada od ciężaru pojazdów). 3. Zobowiązanie partoli Straży Miejskiej i Policji do patrolowania tego odcinka i reagowanie na nieprawidłowe parkowanie pojazdów.

Szanowna Pani,

Dziękuję za sygnał dotyczący nieprawidłowego parkowania na ul. Kopernika. Działania w tym zakresie były i są przez nas podejmowane. Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim pracuje w oparciu o możliwości zasobu zatrudnionych osób. Informacje szczegółowe w tym zakresie znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego na stronie:

http://bip.grodzisk.pl/Article/id,367.html

Podejmiemy także ewentualne działania po konsultacjach ze specjalistami w kierunku "kompleksowego rozwiązania problemu". Proszę także w razie zauważenia opisywanej przez Panią sytuacji bezpośrednio powiadamiać dyżurnego Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim pod nr (22) 755-54-31 lub bezpłatnym numerem alarmowym 986 - funkcjonariusze zajmą się tym problemem doraźnie.

 

W imieniu Pana Burmistrza,

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

 

 

 

Pytanie: Sylwia, 13.5.2016

Witam. W dniu 24 kwietnia pisałam czy jest możliwość utworzenia dodatkowej klasy w szkole nr 1 w grodzisku mazowieckim . Niestety liczba uczniów nieprzyjętych została bez zmian jest naszych dzieci w sumie 17 .Czy uda się utworzyć dodatkową klasę dla naszych dzieci ? Wspólnie z rodzicami bardzo chcielibyśmy aby dzieci uczęszczały do tej szkoły ale nawet nasze odwołania zostały negatywnie rozpatrzone .Prosimy o danie możliwości naszym dzieciom nauki w tej szkole. Liczymy że pan burmistrz nam w tym pomoże .Z poważaniem Rodzice

Pani Sylwio,

sądziłam, że chodzi o nabór do oddziałów przedszkolnych przy szkole nr 1, ale rozumiem, że Pani pytanie dotyczyło klas I i dzieci spoza obwodu. Zgodnie z przepisami oświatowymi do szkoły podstawowej przyjmowane są dzieci z obwodu szkoły, a w przypadku wolnych miejsc - dzieci spoza obwodu. Zdarza się, że dopiero w sierpniu zgłaszane są dzieci zamieszkałe w rejonie placówki, dlatego dyrektor musi czekać z podjęciem decyzji o przyjęciu dzieci spoza obwodu.

Dyrektorzy wszystkich grodziskich szkół podstawowych monitorują tę kwestię i będą podejmować decyzje, biorąc pod uwagę możliwości organizacyjne własnych placówek.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: nadia, 13.5.2016

Witam serdecznie, proszę o wyjaśnienie czy faktycznie dopłacacie Państwo 400 zł na każde dziecko w żłobku zgodnie z informacją od Pani Ewy Burzyk z dnia 22.04.2016 "Aktualnie funkcjonuje na terenie gminy 7 niepublicznych żłobków, które otrzymują dotację na każde dziecko w wysokości 400 zł. miesięcznie" Byłam w prywatnym żłobku gdzie chciałam zapisać dziecko i Pani Dyrektor mi przekazała że dotacja na dziecko nie jest stała a jest uzależniona od tego ile dni dziecko przybywa w żłobku i jest naliczana na koniec miesiąca za każdy dzień pobytu dziecka w żłobku. Proszę o odpowiedz jaka jest prawda?

Szanowna Pani,

wysokość dotacji na dziecko w żłobku zlokalizowanym na terenie naszej gminy wynosi 400 zł., ale za każdy dzień nieobecności potrącana jest 1/20 tej kwoty czyli 20 zł.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Anna, 4.5.2016

Witam, Miesiąc temu wysłałam pytanie do Państwa w sprawie parkingu przy ul.Kilińskiego.Pytanie było proste.Do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi,a nie widzę,żeby otrzymywali Państwo tyle pytań,że nie można na moje pytanie odpowiedzieć.Mam wrażenie,że moje zapytanie zostało zignorowane.Dlatego zadam pytanie jeszcze raz: Kiedy parking przy ul.Kilińskiego zostanie wyrównany? Aktualnie parking ma wiele dziur,nierówności,że samochód można popsuć.Dnia 04.04.16 na parking dla pracowników Urzędu Miasta przy ul.Kilińskiego nawieziono tłuczeń i parking został wyrównany.A dlaczego drugi parking z którego korzystają ludzie jadący do pracy pociągiem nie został wyrównany?Dlaczego ciągle jest pomijany?Powinni Państwo uwzględnić ten parking w swoich planach.Skoro nie została położona tam kostka,przydałoby się co jakiś czas wyrównać ziemię na parkingu,nanieść tłuczeń i wyrównać.Kiedy zostanie to zrobione? Czekam na natychmiastową odpowiedź. Pozdrawiam, Anna Z.

Szanowna Pani,

 

w odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że w wyniku postępowania przetargowego na roboty polegające na budowie m. in. parkingu przy ul. Kilińskiego została wybrana najkorzystniejsza oferta, a dnia 03.06.2016 r. miało miejsce wprowadzenie Wykonawcy na budowę.

Z poważaniem,

 

Stanisław Olkowski

Kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Tomasz, 2.5.2016

Szanowny Panie Burmistrzu, Ostatnio słyszałem / czytałem, że Gmina chce połączyć ul. Bałtycką z ul. Narutowicza. Zastanawiam się jak to jest teraz możliwe gdyż 16.10.2014 p. Stanisław Olkowski, Kierownik Obsługi Inwestycyjno-Technicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki napisał cytuje „informuję, że ze względu na różnicę poziomów przyszłej ul. Bałtyckiej na wjeździe do tunelu takie połączenie nie jest możliwe. Będzie połączenie dla pieszych.". Dlatego mam pytanie do Pana co się takiego stało że już można - poziom ul. Bałtyckiej już się wyrównał z ul. Narutowicza? Wydaje mi się że nie! Dlatego bardzo proszę o informację.

Szanowny Panie Tomaszu,

Uprzejmie informuję, że obie informacje są prawdziwe.

Prawdą jest, stwierdzenie p.Olkowskiego - który na etapie budowy tunelu poinformował że nie ma technicznych możliwości połączenie ulic Narutowicza z ul. Bałtycką.

W roku bieżącym Gmina podjęła rozmowy z właścicielami sąsiednich nieruchomości w celu opracowania koncepcji połączenie tych ulic. Rozmowy zakończyły się sukcesem i ustalono warunki nabycia nieruchomości.

W związku z tą możliwością zorganizowano spotkanie z mieszkańcami celem omówienia koncepcji i przebiegu łącznika.

W wyniku spotkania większość mieszkańców (głównie ul. Narutowicza) oprotestowało budowę tego łącznika.

W związku z powyższym - zaprzestano dalszych rozmów i przerwano prace projektowe.

 

Z poważaniem

 

Leszek Szczepaniak

wydział zarządzania drogami gminnymi


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

29.08.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy uważacie, że gmina powinna wprowadzić zakaz organizowania występów cyrkowych z udziałem zwierząt?

Tak

głosy: 1893 (49.70%)

Nie

głosy: 1801 (47.28%)

Nie mam zdania

głosy: 115 (3.02%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie