Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Grzegorz Wierzbicki, 20.12.2016

Jesienią 2017 r, czyli za 3 kwartały zamknięta zostanie na 2 lata linia kolejowa 447: Gr-Włochy. Czy wyobrażają sobie Państwo jaki paraliż komunikacyjny oznacza to dla mieszkańców Grodziska? Czy rozważają Państwo wespół z prezydentem Pruszkowa, a może i starostami powiatów WGM i WPR lobbing w PKP PLK na rzecz utrzymania komunikacji szynowej do Pruszkowa i Warszawy w lepszej formie niż wahadło Gr-Warszawa raz na godzinę? Gdyby przeprowadzono niewielką modernizację stacji Pruszków w wakacje 2017, to podczas planowanego zamknięcia linii 447 (które na pewno potrwa dłużej niż 24 miesiące) możnaby utrzymać postoje pociągów na tej stacji, przynajmniej w godzinach szczytu. Ponadto w godzinach szczytu możnaby zatrzymać na stacjach Grodzisk i Pruszków pociągi dalekobieżne z segmentu ekonomicznego (TLK i IC) i wprowadzić w nich honorowanie biletów na pociągi podmiejskie.

Szanowny Panie

 

W związku z Pana propozycjami dotyczącymi utrzymania kolejowej obsługi pasażerskiej stacji Pruszków w czasie modernizacji linii nr 447 informuję:

 

W sprawie harmonogramu robót modernizacyjnych na linii nr 447, w tym wariantu zachowania ruchu po jednym torze lub przystanku w Pruszkowie trwały przed kilku miesiącami negocjacje z udziałem wszystkich zainteresowanych  samorządów (tak gminnych jak i powiatowych), Wojewody Mazowieckiego i PKP PLK S.A. Wówczas inwestor wykazał, że tylko wersja z całkowitym wyłączeniem ruchu na linii nr 447 pozwoli na maksymalne skrócenie prac i ograniczenie uciążliwości dla pasażerów. Według wyjaśnień służb kolejowych układ rozjazdów oraz system łączności i sterowania ruchem nie pozwala na  wyłączenie z ruchu tylko stacji Pruszków i wykonanie tam prac wyprzedzających pozostałe odcinki. Za każdym razem stacja Pruszków musi być wyłączana i włączana do ruchu razem z odcinkiem Warszawa Włochy – Pruszków lub Grodzisk – Pruszków. Ponadto od maja do września br. będą trwały prace adaptacyjne na linii nr 1, niezbędne dla prowadzenia przyszłych robót na linii nr 447,  spowodują one zamknięcia ruchu na dwa miesiące kolejno po każdym z torów linii dalekobieżnej. Samorządy zaakceptowały możliwość zamknięcia dla ruchu linii nr 447 pod warunkiem że funkcjonowanie tej linii zostanie przywrócone w IV kwartale 2018r.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP PLK S.A. wszyscy uczestniczący w przetargu oferenci zadeklarowali realizację prac w cyklu, który zapewni skrócenie zamknięcia ruchu do 12 miesięcy. Taki też termin przewidziany jest w umowie między inwestorem a przyszłym wykonawcą. Całkowity czas trwania inwestycji, w ramach której zostanie wykonany nowy przystanek Parzniew oraz wiele obiektów inżynierskich będzie dłuższy, lecz ruch pociągów zostanie przywrócony po roku.

Komunikację zastępczą w  okresie trwania prac zapewnią: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie i Koleje Mazowieckie. Mieszkańcy Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Piastowa, Pruszkowa i Brwinowa będą obsługiwani autobusową komunikacją zastępczą tak przez linie dedykowane każdemu z miast jak również przez linię zbiorczą dla całej trasy Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki. Podstawowym środkiem komunikacji dla mieszkańców Grodziska i Milanówka będą pociągi Kolei Mazowieckich poruszające się na odcinku od Grodziska do Warszawy Zachodniej po torach linii nr 1. Nie będzie to ruch wahadłowy raz na godzinę lecz rozkładowe kursy pociągów ze Skierniewic, Żyrardowa i miejscowych z Grodziska Mazowieckiego. Oczywiście nie będzie to częstotliwość ruchu taka jak obecnie, gdyż linia nr1 musi zapewnić koegzystencję pociągów podmiejskich i dalekobieżnych, ale z pewnością nie będzie to jeden pociąg na godzinę. Ponadto, w celu zwiększenia pojemności pociągi będą miały powiększone składy bądź piętrowe typu push-pull. Między Grodziskiem a Milanówkiem będzie uruchomiona linia autobusowa dowożąca mieszkańców Milanówka do pociągu. Autobusowa linia zastępcza relacji Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Zachodnia będzie uzupełniała transport kolejowy i zabezpieczała potrzeby podróżnych udających się do miejscowości pośrednich.

 

 

z poważaniem

Grzegorz Benedykciński

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego

 

Kategoria: Inne
Pytanie: Jacek, 14.12.2016

Witam Pana Komendanta. Jakiś czas temu głośno było o "dzielnicowych" ze straży miejskiej - podane były nazwiska Panów Strażników i załączona "mapeczka" czy można by było za pośrednictwem tej strony ew zakładki straż na mape z zaznaczonymi ulicami "rejonami" z dopiskiem który Pan działa w jakim rejonie??? ew nr telefonu??? Bo kogo nie spytam nie ma o tym zielonego pojęcia a czasami by się przydało wiedzieć. Pozdrawiam i Zdrowych pogodnych radosnych Świąt Bożego Narodzenia... 14.12.2016

Witam Szanownego Pana,


Podział na rewiry cały czas obowiązuje jednak funkcjonariusze są kierowani w sprawach problemów Naszych obywateli za pośrednictwem dyżurnego Straży Miejskiej. Proponuje zawsze kontakt z dyżurnym Straży Miejskiej pod nr (22)755-54-31 lub w sprawach pilnych pod bezpłatnym numerem alarmowym 986.

W zakładce kontakt na Naszej podstronie o nazwie Straż Miejska znajdującej się na stronie Urzędu: www.grodzisk.pl pod adresem: http://www.grodzisk.pl/kontakt.html znajduje się bezpośredni link do tej mapki. Dziękuję za życzenia.

Życzę Panu spełnienia marzeń Świątecznych oraz przede wszystkim Bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Pozdrawiam,

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Jacek, 14.12.2016

Wiatm Panie Burmistrzu. Stawy "walczewskiego" już widać i nawet można się przejść nad woda wyglada to bardzo ladnie i schludnie - nowa nasada drzew. Mam pytanie podczas I etapu przebudowy Wszyscy mogliśmy zobaczyć plan przebudowy. Firma wykonująca już się dawno spakowała i zakończyła. Czy istnieje możliwość abyśmy zobaczyli plany jak to będzie wyglądało po wykonaniu przez drugą firmę?? Bo są też pytania o monitoring ławki czy latarnie... myślę że to logiczne że będzie... ja mam inne pytanie- dookoła "starego" można przejść natomiast kolo nowego stawu prowadzi alejka do czyjejś posesji i koniec.. tak samo jak brak mostku czy kładki nad rzeczką od str ul Warszawskiej... prosił bym o udzielenie konkretnej odp a nie w 3 do 5 słowach jak to jeden pan O robi najczęsciej dziekuje Wesołych Swiąt i Szczęsliwego Nowego Roku 2017 :):) 14.12.2016

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pańskie pytanie informuję, że wszystkie wymienione przez Pana elementy zagospodarowania terenu wokół Stawów Walczewskiego zostały uwzględnione we właśnie realizowanym projekcie. Zgodnie z naszymi planami projekt będzie gotowy w lutym 2017 r.

 

Z poważaniem,

Stanisław Olkowski,

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Mateusz, 6.12.2016

Szanowny burmistrzu mam jeszcze jedno pytanie kiedy ludzie z 11-go listopada 40 i 42 będą sie wyprowadzali do bloków przy ulicy traugutta bliżej biedronki ??

Szanowny Panie,

 

Oddanie do użytku budynku przy ul. Traugutta 24 planowane jest na jesieni br.

Po uzyskaniu wszelkich odbiorów i pozwolenia na użytkowanie budynku Dyrekcja Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przedstawi Burmistrzowi do zatwierdzenia listę przyszłych najemców.

 

 

 

Z poważaniem,

 

 

Katarzyna Wysocka

Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami

Pytanie: Małgorzata, 4.12.2016

Witam, W sobotę 3 grudnia byłam z dziećmi pod centrum kultury na powitaniu mikołaja. To co tam się wydarzyło to była jakaś totalna porażka! Tym beznadziejnym pokazem zburzyliscie w dzieciach wiarę w istnienie świętego Mikołaja! !! Przebierańców na linie trzech pajacow to jakaś masakra była! Ktoś kto organizował ten cyrk powinien stracić stanowisko! Tak beznadziejnej imprezy jeszcze nie widziałam! Chwile nie ma Burmistrza na miejscu i robi sie taki balagan? 4 letnie dziecko wraca do domu z placzem!!!! Porazka totalna. Prosze o wyjasnienie czy to byl jakis niewypal czy zamierzone dzialanie.

Szanowna Pani,

Jako organizatorzy imprezy mikołajkowej w pełni podzielamy Pani oburzenie dotyczące nieudolności i skrajnej nieodpowiedzialności osób, które realizowały scenariusz związany z samym pojawieniem się postaci św. Mikołaja. Mam tu na myśli wynajęte przez CK trzy osoby z odpowiednimi uprawnieniami, których zadaniem było wcielenie się w postać św. Mikołaja. Mięli oni pojawić się punktualnie o godz. 17:00 na dachu zjeżdżając z niego po linach. Mikołaj z dwoma pomocnikami miał po chwili wręczać dzieciom cukierki, i.t.d. Pragnę Panią poinformować, że wszystkie szczegóły tej części programu były dokładnie omówione, została odpowiednio wcześniej przeprowadzona wizja lokalna z udziałem wszystkich osób biorących udział w przedsięwzięciu. Panowie stawili się nawet odpowiednio wcześnie, bo od godz. 13:00 przygotowywali swoje stanowiska. Niestety, w kluczowym momencie, czyli o 17:00 ich zabrakło - spóźnili się, zmieniając w dodatku cały wcześniejszy scenariusz. Bardzo ubolewamy z powodu rozczarowania dzieci. Zamierzamy wyciągnąć konsekwencje w stosunku do winnych tej sytuacji, zwłaszcza, że dołożyliśmy wszelkich starań z naszej strony, żeby pozytywnie zaskoczyć zgromadzone tego wieczoru dzieci i ich rodziców - pojawienie się Mikołaja miało być oryginalne i niecodzienne i miało na długo zapaść w pamięć. Było, ale niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu za sprawą skrajnej nieodpowiedzialności zaproszonych przez nas do realizacji tego przedsięwzięcia osób. Za nie wywiązanie się z umowy z pewnością nie zapłacimy winnym honorarium, jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że marna to pociecha. Postaramy się naszym działaniem w przyszłości tej najbliższej i tej dalszej zrekompensować dzieciom ten przykry fakt. Mam nadzieję, że ten incydent nie wpłynie negatywnie na całość Pani opinii o szerokiej działalności Centrum Kultury. W razie pytań i sugestii zapraszam serdecznie.

Z wyrazami szacunku,

Paweł Twardoch

Dyrektor

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

(22) 734 79 00

p.twardoch@centrumkultury.eu

www.centrumkultury.eu

Kategoria: Kultura i rozrywka

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

21.02.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej rozwoju bazy sportowej w gminie Grodzisk Mazowiecki w celu zidentyfikowania potrzeb mieszkańców z zakresu sportu i rekreacji.
Ankieta: https://goo.gl/forms/ElhrgUjPCCU0BOSJ2

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie