Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: jacek, 19.7.2016

Panie Burmistrzu.... ja domyślam się ze po znajomości można wszystko załatwić ale to co powstało na "białym" placu na deptaku- chodzi mi o obeśny biały namiot jako strefa kibica ( wystawiony osir). Do strefy kibica chyba jest stadion a nie centrum miasta pod samym kosciolem, wkoło nie mieszkaja ludzie młodzi imprezowi czy kibicujący.... a miszkają starsi cześto chorzy ludzie ktorym wystarcza 12-14 h huk ruchu z ulicy sienkiewicza.... byłem w sobote i niedzielę w gosciach i niech mi pan wierzy meczu nie było sportu nie było ale była "lupanina" taka z basami że myśli się nie dało skupić o rozmawianiu nie wspomne i bas tak walil ze się kwiatki na parapecie przesuwały... Czy może zaminił by się Pan z tymi ludzmi na weekendy ?? godzina 14 pora obiadowa a huk impreza że okna sie pozamykało i tak mało to dało. Zajrzałem do tego pudła nikogo nie byló ale barman przy piwie i zrobił sobie dyskoteke. prosze coś z tym zrobic !!! dziekuje

Szanowny Panie,

Dziękuję za te uwagi. Strażnicy przeprowadzą z właścicielem odpowiednią rozmowę, aby zobowiązać personel do zachowania zgodnego z normami współżycia społecznego.

Uprzejmie także proszę w sytuacji zakłócenia bezpośrednio powiadamiać Policję pod bezpłatnym nr alarmowym 997 lub 112 lub dyżurnego Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim pod nr (22) 755-54-31 lub bezpłatnym numerem alarmowym 986 - funkcjonariusze zajmą się tym problemem.


Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Aneta, 13.7.2016

Dzień dobry, Panie Burmistrzu zwracam się do Pana, ponieważ przez 3 ostatnie lata nikt nie potrafi mi pomóc. Mieszkam w Adamowiźnie w pobliżu pięknego parku, ale też w sąsiedztwie nielegalnego schroniska dla psów, które mieści się przy ulicy Skowronkowej. Pani Renata K. ma na swojej działce około 80 psów. Nie muszę chyba opowiadać o smrodzie, który wisi nad okolicą. Nie mogę latem otwierać okien! Po drugie - hałas! Przez 24 h słyszę tylko wycie, szczekanie, ujadanie kilkudziesięciu psów! Przeprowadziłam się tu, bo marzyłam o ciszy i spokoju! A podobno Adamowizna to strefa ciszy?! Czy ważne jest to, że pani Renata nie płaci podatków, a jej fundacja zarejestrowana jest w Ciechanowie?! Poza tym boję się o swoje dzieci. Psy są agresywne i rzucają się, skaczą na ogrodzenie, kiedy dzieci idą do szkoły ( nie ma innej drogi). Panie Burmistrzu proszę o pomoc! Jeśli Pan nie pomoże, to już chyba tylko telewizja... Pozdrawiam, mieszkanka Adamowizny

Witam Pani Aneto,

Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale poruszony problem jest bardzo skomplikowany. Z poczynionych ustaleń wynika, że przetrzymywane są zwierzęta przez fundację, nad którą Burmistrz nie sprawuje nadzoru.

Podjęte zostały działania mające na celu weryfikację funkcjonowania tej placówki na naszym terenie.

Z poważaniem,

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska
Pytanie: Zatroskany, 5.7.2016

Witam, chciałbym zapytać jakie są przewidywane zmiany na skrzyżowaniu drogi prowadzącej z Kraśnicczej Woli przez Chlebnie w kierunku A2? Chodzi mi głównie o skrzyżowanie przy klubie LKS Chlebnia. W dniu 4.07. br. doszło do kolejnego groźnego wypadku. A zmian jak nie było, tak nie ma. Mam rozumieć, że na razie sprawdzamy ile takich zdarzeń będzie w ciągu roku, ilu rannych ilu śmiertelnych? Może warto zainwestować w progi zwalniające, bezpieczeństwo jest bezcenne, tak jak zdrowie i życie, które można tam stracić. A jeżeli to tak trudne dla gminy to może zmienić znak "ustąp pierwszeństwa" na znak "stop" oraz postawić tam radiowóz i zarobimy co nie co na tym jak na skrzyżowaniu Traugutta, Graniczna z Matejki. Pozdrawiam Zatroskany

Szanowny Panie,

W najbliższych dniach planowana jest zmiana/uzupełnienie organizacji ruchu na wspomnianym skrzyżowaniu. Mają pojawić się znaki "STOP" oraz stosowne oznakowanie poziome.

Projekt musi być zatwierdzony przez zarządzającego ruchem (wydział komunikacji Starostwa Powiatowego)

Będziemy również wnioskować do Policji o systematyczną kontrolę tego rejonu.

 

Z poważaniem

 

Leszek Szczepaniak

 

wydział zarządzania drogami gminnymi

Pytanie: Marcin, 26.6.2016

Chciałbym się dowiedzieć na jakiej podstawie przedszkole nr4 w Grodzisku w wakacje pracuje w trybie okrojonym? Przerwa wakacyjna-miesiąc bez przedszkola-jest olbrzymim problemem. Ale pogodziłem się z tym, udało się tak zorganizować urlopy, że muszę dać radę. Tymczasem okazuje się, że drugi "wakacyjny" miesiąc przedszkole będzie pracować półtorej godziny krócej!7-17! Razem z żoną pracujemy w Warszawie. Żyjemy i płacimy podatki w Grodzisku. Tymczasem okazuje się, że nasze dzieci nie będą miały zapewnionej wystarczającej opieki w okresie wakacyjnym! Nie udaje się, niestety, dojeżdżać w takich godzinach ludziom pracującym w trybie 8 godzinnym! Proszę spróbować wyjść z pracy o 16 i dojechać o 17.00 do przedszkola pociągiem. Panie Burmistrzu! jestem "elementem napływowym"- to Pan zachęcał do przeprowadzki,"to jest najlepsza gmina dla młodych". Uwierzyłem. I co z tego mam? Zaraz stracę pracę-muszę wyjść z pracy 15:30 żeby odebrać dziecko. To nie tak miało być

Panie Marcinie,

o odpowiedź na Pana pytanie poprosiłam dyrektora Przedszkola Nr 4:

"Dyżur wakacyjny w naszym przedszkolu został zaplanowany na lipiec 2016r. i informacja o tym została podana do wiadomości rodziców jeszcze w grudniu 2015r. za pośrednictwem strony internetowej. W niniejszej informacji zamieszczone zostały wnioski i zasady dyżuru do pobrania dla rodziców. Informacja ta była umieszczona na tablicach ogłoszeń w holu głównym i przed każdą salą.  Zapisy na dyżur trwały do 30 maja 2016r. i nikt z rodziców składających wniosek (rodzic/opiekun osobiście składał wniosek w sekretariacie) nie wnosił żadnych uwag dotyczących dyżuru w tym także zaplanowanych godzin dyżurowania. Gdyby takie uwagi, wnioski, czy prośby zostały do nas skierowane przed zakończeniem zapisów, oczywiście, że zostały by one uwzględnione. Obecnie w trakcie dyżuru nie jest to już możliwe, ponieważ wiąże się to z organizacją pracy w czasie dyżuru i harmonogramem urlopów wszystkich pracowników, który został zaakceptowany zaraz po zakończeniu zapisów na dyżur. Uwaga dotycząca niedogodnych godzin dyżuru została zgłoszona do nas pierwszego dnia dyżuru przez jednego Rodzica, który sam przyznał, że nie zapoznał się z dostępnymi zasadami dyżuru. Z poważaniem, Bożena Malczewska"

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Bartek, 20.6.2016

Szanowny Panie Burmistrzu, Szanowny Panie Leszku, mam ten sam problem, co Pan Marek w pytaniu z dnia 23.4.2016. Słyszałem na różnych spotkaniach z ust Pana Burmistrza, że w związku z tym, iż budowa Obwodnicy rozpocznie się nie wcześniej niż w 2017-tym roku, w roku bieżącym gmina dokona remontu małej obwodnicy. Czytam w odpowiedzi na pytanie Pana Marka, że Gmina szuka dofinansowania... a w związku z tym mniemam, że jest mało prawdopodobne, aby w tym roku cokolwiek się tam zadziało. Tymczasem, moim skromnym zdaniem, dla doprowadzenia małej obwodnicy do stanu akceptowalnego, należy wykonać po kilkaset metrów drogi po obu stronach autostrady - łącznie raptem zapewnie niewiele ponad kilometr... Za każdym razem, kiedy jadę małą obwodnicą... tracę rok życia... a niedługo "stracę" kilkanaście tysięcy zł na zawieszenie... Czy zdrowie setek mieszkańców gminy, ich gniew i irytacja oraz wydatki na naprawę aut rzeczywiście są mniej warte niż to dofinansowanie?

 

Szanowny Panie,

 

Uprzejmie informuję, że ubytki w nawierzchni „małej obwodnicy” są systematycznie naprawiane, natomiast kompleksowa przebudowa nawierzchni wymaga większych nakładów, które na obecną chwilę wymagają dofinansowania.

 

Z poważaniem

Leszek Szczepaniak

wydział zarządzania drogami gminnymi

Kategoria: Obwodnica

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

26.10.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Jakie jest Twoje ulubione miejsce w Grodzisku Mazowieckim

Deptak

głosuj głosy: 49 (11.45%)

Park Skarbków

głosuj głosy: 174 (40.65%)

Stawy Goliana

głosuj głosy: 93 (21.73%)

Willa Radogoszcz

głosuj głosy: 32 (7.48%)

Centrum Kultury

głosuj głosy: 45 (10.51%)

Galeria PKP

głosuj głosy: 35 (8.18%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie