Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Anna, 4.4.2016

Witam, Kiedy parking przy ul. Kilińskiego zostanie wyrównany? Aktualnie parking ma wiele dziur,nierówności,że samochód można popsuć. Dzisiaj tj. 04.04.2016 na parking dla pracowników Urzędu Miasta przy ul. Kilińskiego nawieziono tłuczeń i parking został wyrównany. A dlaczego drugi parking z którego korzystają ludzie jadący do pracy pociągiem nie został wyrównany? Dlaczego ciągle jest pomijany??? Powinni Państwo uwzględnić ten parking w swoich planach.Skoro nie została położona tam kostka, przydałoby się co jakiś czas wyrównać ziemię na tym parkingu i nanieść tłuczeń i wyrównać. Kiedy zostanie to zrobione?

Szanowna Pani,

 

dnia 04.05 bieżącego roku odbył się przetarg nieograniczony na zadanie pn. "Budowa parkingów na terenie Grodziska Mazowieckiego". W najbliższych dniach nastąpi jego rozstrzygnięcie. Bieżące informacje na ten temat będą zamieszczone na Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu.

 

Z poważaniem,

Stanisław Olkowski

Kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Agnieszka, 3.4.2016

Witam, Zwracam się z prośbą o wskazanie; - uwarunkowań sanitarnych lokalu w którym miałby być prowadzony żłobek; - uwarunkowań w ramach zagospodarowania przestrzennego, gdzie miałby być prowadzony żłobek; - czy są prowadzone dofinansowania/ dopałaty do prowadzenia/ otwarcia żłobka w mieście Grodzisk Maz. Bądź wsi będącej częścią gminy Grodzisk Maz. - jakie wymogi muszą być spełnione przez placówkę-żłobek by otrzymała dopłate w wysokości 400 pln na dziecko. Dziękuję

Szanowna Pani,

uwarunkowania sanitarne zawarte są w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 lipca 2014 r. w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych jakie musi spełniać lokal, w którym ma być prowadzony żłobek lub klub dziecięcy (Dz. U. poz. 925). Dodatkowe informacje na temat zasad zakładania, prowadzenia i dofinansowania żłobków zawarte są w ustawie z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2016 r. poz. 157). W Gminie Grodzisk Mazowiecki przekazywana jest dotacja celowa dla żłobków, po uzyskaniu wpisu do rejestru żłobków i klubów dziecięcych w gminie, na podstawie Uchwały Nr 300/2012 Rady Miejskiej w Grodzisku Maz. z dnia 29 lutego 2012 roku.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Paulina , 3.4.2016

Dzień dobry panie Burmistrzu. Razem z mieszkańcami ulicy Różanej kierujemy do pana zapytanie czy nie można coś zrobić(POSTAWIĆ ZNAKÓW ZAKAZU PARKOWANIA ) z samochodami (jest ich około 20-25 szt) parkującymi na ulicy Różanej w Grodzisku Mazowiecki. Są to samochody osób mieszkających w blokach na ulicy Storczykowej .Osoby te maja miejsca parkingowe na terenie ogrodzonego bloku. Samochody te blokują i utrudniają przejazd samochodom ciężarowym które zajmują się wywozem nieczystości i karetek pogotowia gdzie ostatnio sanitariusz szukał właściciela samochodu aby odjechały bo karetka nie mogła dojechać do chorego. Przepisy jasno mówią ze nie można parkować na skrzyżowaniach ulic.Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu: - na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania; Gdzie zaczyna się skrzyżowanie? Prosimy o interwencje i odpowiedz .Dziękuje .

Szanowna  Pani

Strażnicy  miejscy  kontrolują ten  problem,  do  chwili  obecnej  nie stwierdzili  nieprawidłowości w parkowaniu  pojazdów  przy ulicy Różanej.

 

Pozdrawiam,

Jan Stachurski, Komendant Straży Miejskiej

Pytanie: Agnieszka, 1.4.2016

Witam, W dniu wczorajszym zakończyła się rekrutacja do przedszkola. Niestety z przyczyn rodzinnych nie zdążyłam dostarczyć papierów do przedszkola pierwszego wyboru (wniosek wypełniony jest przez internet). Próbowałam dostarczyć go dzisiaj, ale niestety nikt już nie chciał nawet ze mną rozmawiać :-( Co mogę teraz zrobić aby moja 4- latka dostała się do państwowego przedszkola iż nie stać mnie na prywatne? Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie. Agnieszka

Pani Agnieszko,

zasady rekrutacji określają termin złożenia wniosku, również w wersji papierowej, do godz. 14.00 w dniu 31 marca br. Po tym terminie nie jest możliwe przyjęcie wniosku przez przedszkole. Natomiast będzie Pani mogła wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej w dniach 4-6 maja 2016 r.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Mikołaj, 31.3.2016

Mając na uwadze dyskusję dotyczącą planowanego remontu torów na trasie Grodzisk - Warszawa, oraz częste powoływanie się przez Państwa na sondaże, w których mieszkańcy się za czymś opowiadają, informuję, że większość pasażerów nic o takim sondażu nie wie. Większość jest przeciw całkowitemu zamknięci linii. Czy w związku z planowanym zatrzymywaniem się pociągów różnych przewoźników na stacji w Grodzku planowane jest wspólne honorowanie biletów w okresie remontu? Czy miasto planuje uruchomienie oddzielnej zakładki na stronie www (np. tak jak w sprawie obwodnicy) związanej z remontem? Mając na uwadze ilość mieszkańców dojeżdżających do pracy KM taka opcja jest wskazana. Brak konkretnej informacji w przedmiotowej sprawie jest dużym problemy. Jeżeli linia zostanie zamknięta na okres 24-15 m-cy będzie to katastrofa dla osób dojeżdżających do pracy. Inna komunikacja nie da rady. To będzie gehenna dla podróżnych.

Szanowny Panie

 

W związku z Pana pytaniem i opiniami  dotyczącymi dostępu do informacji i proponowanymi przez inwestora wariantami rozwiązań komunikacji zastępczej na  czas  modernizacji linii kolejowej nr 447 (Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki) wyjaśniam:

  1. Jeszcze nie ma ostatecznie przesądzonego sposobu prowadzenia prac budowlanych tzn. czy będą one etapowane przy częściowym zachowaniu ruchu po jednym torze na odcinku od Warszawy do Pruszkowa i autobusowej komunikacji zastępczej od Pruszkowa do Grodziska, czy też wykonywane jednocześnie na całej linii przy całkowitym zamknięciu ruchu  pociągów.
  2. W  sprawie tej poprosiliśmy o opinię mieszkańców wyrażoną w postaci sondy na stronie internetowej Gminy. Otrzymaliśmy 1047 głosów z czego ponad 75% jest za całkowitym zamknięciem ruchu. Zdaję sobie sprawę że sonda przeprowadzona przez internet nie jest w pełni reprezentatywna, jednakże  odzwierciedla pewną tendencję. Na pewno nie będą podejmowane decyzje wyłącznie na podstawie tej sondy. Równie ważne a może istotniejsze będą warunki techniczne i minimalizacja uciążliwości dotykających użytkowników transportu kolejowego. Nie wiem na czym opiera Pan swoje przekonanie o powszechności odmiennej opinii, jeśli ma Pan jakąś dokumentację w tej sprawie proszę o jej udostępnienie na pewno będzie przydatna.
  3. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zastępcza komunikacja autobusowa nie jest w stanie zrekompensować pod względem wydajności przewozowej transportu kolejowego, dlatego też Burmistrz Grodziska domaga się zachowania części połączeń naszego miasta z Warszawą po linii dalekobieżnej. Z dotychczasowych rozmów wynika że wariant ten może być przyjęty przez PKP. Jednakże częściowo utrzymywana komunikacja kolejowa po linii dalekobieżnej nie zabezpieczy pełnych potrzeb przewozowych, zwłaszcza w godzinach porannego szczytu,  dlatego też prawdopodobnie będzie musiała być wspierana zastępczą     komunikacją autobusową oraz zintensyfikowaną komunikacją WKD.
  4. Sprawa wzajemnego respektowania biletów przez różnych przewoźników jest autonomiczną decyzją władz spółek przewozowych. Dotychczasowa praktyka wskazuje że najczęściej są wzajemnie respektowane bilety trasowane na te same odcinki linii, zapewne tak będzie i tym razem.

Rozpoczęcie prac na linii nr 447 przewidywane jest wiosną 2017r., w miarę pojawiania się nowych informacji  będą one przekazywane mieszkańcom, a ustalenia dotyczące komunikacji zastępczej we wszystkich szczegółach zwłaszcza tras i rozkładów jazdy będą publikowane na stronie internetowej miasta.

 

z poważaniem

Grzegorz Benedykciński

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego

 

Kategoria: Inne

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

25.05.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy uważacie, że gmina powinna wprowadzić zakaz organizowania występów cyrkowych z udziałem zwierząt?

Tak

głosy: 1893 (49.70%)

Nie

głosy: 1801 (47.28%)

Nie mam zdania

głosy: 115 (3.02%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie