Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Anna, 21.4.2016

Dzień dobry, mam dziecko w wieku 4 lat, które niestety nie dostało się do żadnego z miejskich przedszkoli. Obydwoje z mężem pracujemy w godzinach 8-16 i 9-17 od poniedziałku do piątku, niestety nie stać nas przedszkole prywatne. Ustawowo wszystkie chętne 4-latki powinny mieć zapewnione miejsce w przedszkolu, proszę więc o informację jakie rozwiązania Pan przewiduje. Dodam, że punkty przedszkolne, które oferują opiekę tylko w godzinach 8-13 lub 9-14 nie wchodzą w grę ze względu na brak możliwości odbierania dziecka. Sądzę, że ten problem dotyczy wielu rodziców, mają już Państwo informację na temat ilości nie przyjętych 4-latków do miejskich przedszkoli proszę o informację jakie korki zostaną w gminie podjęte żeby ten problem rozwiązać.

Szanowna Pani,

rekrutacja do przedszkoli na kolejny rok szkolny nadal trwa. Po I etapie opublikowane zostały listy dzieci zakwalifikowanych i rodzice mają czas do 26 kwietnia na potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do placówki. Następnego dnia opublikowane zostaną listy dzieci przyjętych. Znając liczbę dzieci nieprzyjętych, a także liczbę wolnych miejsc, przygotujemy ofertę do naboru uzupełniającego zaplanowanego w dniach 4-6 maja 2016 r. Tak jak Pani napisała - gmina ma obowiązek wskazać każdemu chętnemu 4-latkowi miejsce w placówce przedszkolnej na swoim terenie i z tego musimy się wywiązać.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata
Pytanie: Joanna, 18.4.2016

Mieszkam na osiedlu Bairda. Niepokoi mnie fakt, iż od czasu ocieplenia po osiedlu kręci się wiele bezpańskich psów. Niejednokrotnie widziałam dziwnie zachowujące się osobniki lub walczące ze sobą. W zeszłym tygodniu w nocy z 13/14 kwietnia obudziły mnie przeraźliwe wrzaski - na moich oczach trzy rosłe psy rozszarpały kota. Jednemu z nich całymi płatami odpadała od pyska piana, sądzę, że mógł mieć wściekliznę. Dziś w nocy sytuacja się powtórzyła. Zaznaczę, iż po obu stronach mojego bloku znajdują się place zabaw, a niedaleko mieści się szkoła nr.2. Co burmistrz zamierza w sprawie niebezpieczeństwa, jakie sprawiają bezpańskie, być może chore, zwierzęta na osiedlu Bairda i w obrębie Grodziska? Czy zamierza zlecić ich odłowienie? Co gmina zrobi, by zmniejszyć zagrożenie?

 

Szanowna Pani,

Dziękuję za przekazany sygnał dotyczący bezpieczeństwa. Proszę w sytuacji takiego zagrożenia bezpośrednio powiadamiać dyżurnego Straży  Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim pod nr (22) 755-54-31 lub bezpłatnym numerem alarmowym 986.

W strukturach Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim funkcjonuje już EKO-PATROL, którego funkcjonariusze posiadają odpowiedni sprzęt  i przeszkolenie w tym zakresie.

 

W imieniu Pana Burmistrza,

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Andrzej, 15.4.2016

1) Komunikacja publiczna w Grodzisku Maz. jest niedogodna. Co Pan Burmistrz zrobi żeby była "dogodna komunikacja" i czy po wyjeździe gości komunikacja z powrotem stanie się niedogodna? 2) Możliwość jak najlepszego poznania Grodziska jest bardzo utrudniona bo nie ma internetowej Gminnej Ewidencji Zabytków. Co Pan Burmistrz zrobi żeby była realna "możliwość jak najlepszego poznania" Grodziska i czy po wyjeździe gości "możliwość jak najlepszego poznania Grodziska" przez turystów wróci do stanu sprzed ŚDM? 3) Są takie języki, których w Grodzisku Maz. nie można się nauczyć. Co Pan zrobi żeby można było wolontariuszy nauczyć 300 słów z każdego z 20 najbardziej powszechnie używanych języków na świecie i czy po zakończeniu ŚDM skończy się przyśpieszone nauczanie języków obcych w naszym mieście? 4) Kiedy wystartują właściwe programy i kiedy się skończą? 5) Proszę podać koszt sumaryczny i w rozbiciu na każdy z trzech programów.

Szanowny Panie,

Zgodnie z regulaminem pytań, pytanie może dotyczyć tylko 1 kategorii. W celu zadania kolejnego pytania, należy ponownie skorzystać z panelu "Pytanie do Burmistrza". W związku z powyższym proszę o stosowanie się do regulaminu.

z poważaniem,

Aneta Caban, Naczelnik Wydziału Promocji

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Andrzej, 10.4.2016

W dniu wczorajszym w TVP INFO usłyszałem zapowiedź rozpoczęcia inwestycji na Mazowszu polegającej na budowie nitki gazociągu od Świnoujścia w kierunku Ukrainy. Gazociąg o bardzo dużej średnicy i płynący nim gaz pod olbrzymim ciśnieniem zyskał aprobatę Władz Gminy i w roku 2014 został wpisany razem z podwójną linią 400 kV do Mazowieckiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Wszystko to działo się w momencie trwania większości koalicyjnej PSL - PO w Sejmie i Sejmiku Mazowieckim. Marszałek Sejmiku podobnie jak Pan Burmistrz jest członkiem partii PSL. Czy napisał już Pan Burmistrz list protestacyjny do pana Piotra Naimskiego pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej albowiem gazociąg ma być zakopany pod "Ziemią Grodziską"? Czy chce Pan żeby ten problem był oprotestowany jak Pan będzie już na emeryturze?

Szanowny Panie,

Gazociąg wysokiego ciśnienia  DN 700 MOP 8,4 MPa  „Rembelszczyzna- Wola Karczewska”  realizowany jest  w trybie ustawy z dnia 24 kwietnia 2009r o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego  w Świnoujściu (tj. Dz. U. 2004 poz. 1501 z późn. zm,.

Projektowany gazociąg nie przebiega przez teren gm. Grodzisk Mazowiecki. Przebiega przez Gminy Stare Babice, Ożarów Mazowiecki, m. Piastów, m. Pruszków, gm. Brwinów, gm.  Nadarzyn, gm.  Raszyn, gm. Lesznowola, m. gm. Piaseczno, gm.. Góra Kalwaria, gm. Karczew. gm. Celestynów. M. Otwock, gm. Wiązowna.

Przez teren Gminy  Grodzisk Mazowiecki przebiega istniejący gazociąg wysokiego ciśnienia Ø 400 ze strefami po 15 m od osi gazociągu.

z poważaniem,

Paweł Dąbrowski, Naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego

Pytanie: Michał, 9.4.2016

Witam, Piszę w związku z nagminnym parkowaniem w miejscach nieprawidłowych na całej długości ulicy Bairda. Czy gmina planuje zrobić z tym porządek? Wielokrotnie zaparkowane na chodniku auta blokują przejazd wózkiem dziecięcym i trzeba chodzić z nim na około. Specjalnie sprawdziłem w kodeksie drogowym i wynika z niego, że auta w strefie zamieszkania (znak D-40) mogą parkować tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych, a każde inne jest zabronione (no chyba, że środek chodnika, to miejsce "wyznaczone")! Powyższy warunek oczywiście nie jest spełniony. Auta parkują wszędzie(również bezpośrednio na skrzyżowaniach z innymi ulicami(ulica jednokierunkowa odbiegająca od Bairda przy McDonaldzie). Miejsc parkingowych nie brakuje, jednakże lenistwo niektórych ludzi jest porażające, poza niedzielami (poniedziałek rano są wybierane śmieci) niektórzy parkują bezpośrednio pod samą klatką nawet zastawiając śmietniki! Dziękuję za podjęcie akcji i pozdrawiam.

Szanowny  Panie

Po  otrzymaniu  od Pana informacji  w  sprawie  parkowania  na  ciągu  ulicy  Bairda,  Strażnicy Miejscy  kontrolują  tą  ulicę  i  do tej pory nie  stwierdzili  parkowania  pojazdów  poza  miejscami  postojowymi.

Pozdrawiam,

Jan Stachurski, Komendant Straży Miejskiej


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00

25.06.2016 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy uważacie, że gmina powinna wprowadzić zakaz organizowania występów cyrkowych z udziałem zwierząt?

Tak

głosy: 1893 (49.70%)

Nie

głosy: 1801 (47.28%)

Nie mam zdania

głosy: 115 (3.02%)

Pogoda w Grodzisku:

Wszystkie galerie