Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś
Informujemy, że od dnia 7 listopada br. zmienią się godziny pracy Urzędu Miejskiego w piątki. Urząd będzie czynny od 8:00 do 15:00. W pozostałe dni zapraszamy tak jak dotychczas, tj. w pn. od 10:00 do 19:00, wt, śr, czw. od 8:00 do 16.00

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Andrzej, 2.8.2014

W dniu 22-07-2014 r.zadałem pytanie w kategorii: INNE, dotyczące kategorii Ochrona środowiska.Podpisałem imieniem i nazwiskiem, a tak nie można, bo nie widać pytania i odpowiedzi na stronie. Niniejszym poprawiam swój błąd.Fragment mojego pytania: "Dostrzegam potrzebę postawienia toalety TOI TOI na końcu/początku ulicy W. Bartniaka w pobliżu parkingu (być może "dzikiego") w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Poczty Polskiej oraz peronu kolejowego.{...}" Dnia 1-08 2014 r. zauważyłem postawioną kabinę TOI TOI, co prawda nie na styku ulic W. Bartniaka i 1 Maja, ale w bezpośrednim sąsiedztwie postulowanej lokalizacji.To rozwiązuje problem m.in. mieszkańców ul. 3 Maja, P.Krupińskiego, W. Bartniaka, Kierlańczyków. Czy ustawienie kabiny w tej lokalizacji jest pokłosiem mojego pytania?

Witam Panie Andrzeju,

29 lipca 2014r. udzieliłem Panu odpowiedzi na zadane pytanie.

Jednakże w nawiązaniu do niniejszego pytania informuję, że ustawienie kabiny w tej lokalizacji jest wynikiem Pana sugestii.

Pozdrawiam serdecznie.

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska
Pytanie: Ewelina , 21.7.2014

Witam pana mam pytanie czy na zakończenie lata 2014 może przyjechać zespoł Akcent i Weekend do grodziska.

Pani Ewelino,  program Dni Miasta organizowanych w połowie września był ustalany z dużym wyprzedzeniem i teraz nie ma już możliwości zmiany zespołu występującego podczas tych uroczystości. Ośrodek Kultury stara się by zespoły występujące podczas imprez plenerowych reprezentowały różne nurty muzyczne, zespół Weekend już występował w Grodzisku w dniu 01.06.2014. Pragnę poinformować iż 05.10.2014 w Izdebnie Kościelnym  gościć będziemy zespół BOYS

 

Marta Kowalczyk

Impresariat

m.kowalczyk@centrumkultury.eu

kom. 601-572-439, 22 734-79-00

fax. 22 734-79-01

 

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Maz.

ul. Spółdzielcza 9

05-825 Grodzisk Mazowiecki

NIP 529-11-76-426

Kategoria: Inne
Pytanie: Aneta, 16.7.2014

Znalazłam swoje pytanie na stronie, aczkolwiek wydaje mi się, że odpowiedź jest do innego pytania. W związku z tym, że widzę, iż zdążyli się Państwo z pytaniem zapoznać, proszę o szybką odpowiedź. Pytanie: Aneta, 24.6.2014 Co powstanie w miejsce obecnego złomowiska przy stacji PKP? W związku z faktem, że po tej stronie miasta brakuje parku/skwerku to czy miasto planuje tak zagospodarować tą wielką przestrzeń? Szanowna Pani Aneto, informuję, że poszerzenie ul. Grunwaldzkiej na odcinku przy blokach nie jest możliwe ze względu na brak terenu i istniejące uzbrojenie techniczne, które nie może być lokalizowane w jezdni. Z poważaniem Stanisław Olkowski, Kierownik Obsługi Inwestycyjno-Technicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki

Szanowna Pani Aneto,

przepraszam za opóźnienie w udzieleniu odpowiedzi i błędnie udzieloną wcześniejszą odpowiedź. Informuję, że teren, gdzie jest złomowisko, jest przeznaczony pod budownictwo, więc skup złomu zniknie. Odnośnie planów miasta do zagospodarowania w/w terenu, to działki, na których znajduje się złomowisko, są własnością prywatną, więc Gmina nie może przeprowadzać tam inwestycji.

Z poważaniem

Stanisław Olkowski, Kierownik Obsługi Inwestycyjno-Technicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Daria, 14.7.2014

Witam, w nawiązaniu do artykułu na wpr24 dotyczącym Grodziskich Rowerów Miejskich i komentarzy pod nim chciałabym zasugerować powtórne przemyślenie rozmieszczenie stacji wypożyczania/ oddawania rowerów. Deptak, Centrum Kultury i Stawy Goliana to na prawdę co kilkaset metrów, a może warto by było przy szpitalu, żeby rowery miały jakąś wartość użytkową dla mieszkańców. Może warto zadbać o większe osiedla takie jak Bairda lub Teligi? pozdrawiam!

Witam serdecznie, Pani Dario,

 

Projekt „Rozbudowa bazy turystycznej w gminie Grodzisk Mazowiecki” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej,  więc podlega wymogom określonym w regulaminie konkursu ogłoszonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych i bezwzględnie musi spełniać wszystkie  kryteria przyjęte w tym dokumencie. Dodatkowo w konkursie została  ściśle określona maksymalna  wartość dofinansowania projektu (w wypadku projektów z działania 6.2 – Turystyka,  jest to kwota do 500 tysięcy złotych).

Zadanie w pełni realizuje wymagania konkursu RPO WM 2007-2013, Działanie 6.2 – Turystyka. Cel  projektu odzwierciedla jego nazwa -  nie jest to inwestycja bezpośrednio realizująca  ideę roweru miejskiego, poprawy  mobilności komunikacyjnej, czy uzupełnienia środków miejskiej komunikacji, ale zgodnie z założeniami konkursu,  inwestycja mająca na celu przede wszystkim zwiększanie atrakcyjności turystycznej Gminy.

 

Ilość stacji rowerowych realizowanych w ramach projektu i ich lokalizacja nie jest kwestią  przypadku, lecz ma ścisłe powiązanie  z rodzajem wyposażenia systemu (rowerów, stacji dokujących, terminali), obecnością monitoringu w okolicy stacji oraz własnością gruntu,  a tu wybór ograniczała wartość dofinansowania projektu. Ponadto, aby  osiągnąć wymagany w ramach konkursu wskaźnik  rezultatu projektu   - stacje powinny być rozmieszczone w miejscach o największym natężeniu ruchu turystycznego w gminie.

Lokalizacje stacji najbardziej korzystne - spójne z trasami turystycznymi audioprzewodnika oraz  spełniające wszystkie  wymogi  konkursowe i ograniczenia finansowe - wybrano na podstawie  przeprowadzonej  analizy możliwych wariantów. Jeśli jednak  w trakcie funkcjonowania systemu bezobsługowej wypożyczalni rowerów zaistnieje potrzeba zmiany lokalizacji którejś ze stacji, z pewnością zrobimy to.

Serdecznie pozdrawiam,

Magdalena Okrasa Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych.

Pytanie: Piotr, 11.7.2014

Ponownie witam serdecznie, Ze względu iż, ostatnie moje pytanie z dnia 09.06.2014 zostało przeoczone i odpowiedz nie została udzielona. Zadaję je ponownie. Treść poprzedniego pytania: Witam serdecznie, Panie Burmistrzu mam do Pana pytania. Co mają zrobić rodzice 4-latków z pierwszej połowy roku których dzieci nie dostały się do przedszkola? Podkreślam słowo przedszkola ponieważ rekrutację 4-latków prowadzi tylko jedno przedszkole w Grodzisku Mazowieckim (Przedszkole Nr 5). Czy w Naszej Gminie 4-latek z pierwszej połowy roku ma za rok iść do zerówki bez przygotowania przedszkolnego? Dlaczego tylko jedno przedszkole rekrutuje 4-latków? Pozdrawiam Piotr

Panie Piotrze,

dzieci 4-letnie nie są objęte obowiązkiem przedszkolnym i gmina nie jest zobowiązana do zapewnienia im miejsca w przedszkolu. Do tzw. "zerówki" dziecko może iść bez przygotowania przedszkolnego. Dopiero dzieci 5-letnie mają taki obowiązek i im w pierwszej kolejności gmina zapewnia miejsca. Następne miejsca zajmują dzieci młodsze kontynuujące edukację przedszkolną. Rekrutacja odbywa się na pozostałe wolne miejsca. Łącznie na nowy rok szkolny do grodziskich placówek i oddziałów przedszkolnych przyjętych zostało 245 dzieci 4-letnich.

 

Pozdrawiam,

Ewa Burzyk

Dyrektor Biura Oświaty

Kategoria: Oświata

Rok z Chełmońskim
Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27

fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny Otwarcia

pn.10:00 - 19:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 7:00 - 14:00

25.10.2014 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna
Wszystkie galerie