Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

10lipca2013
Lokalna telewizja internetowa w Grodzisku Mazowieckim

Lokalna telewizja internetowa w Grodzisku Mazowieckim

W Grodzisku Mazowieckim powstała lokalna telewizja internetowa. GTV Twoja okolica to medium tworzone przez i dla mieszkańców powiatu grodziskiego w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW.

Po kilku miesiącach przygotowań, podczas których przeprowadzono szkolenia oraz zakupiono niezbędny sprzęt, GTV rozpoczęła emisję własnych materiałów. Póki co są to głównie relacje z wydarzeń sportowych i kulturalnych. Redakcja pracuje już jednak nad programami cyklicznymi a także wprowadzeniem serwisu informacyjnego.

Projekt idący w kierunku integracji mieszkańców przy wykorzystaniu nowych technologii został wypracowany wspólnie przez przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych. Realizatorzy GTV Twoja okolica za jej pośrednictwem chcą pokazywać ciekawe miejsca, ludzi czy wydarzenia. – Powiat grodziski jest obszarem, gdzie sprowadza się bardzo dużo nowych ludzi, którzy potrzebują integracji, nie znają siebie wzajemnie, nie znają miejsca, w którym zaczynają mieszkać – tłumaczy genezę powstania telewizji jej koordynator – Daniel Prędkopowicz ze Stowarzyszenia Europa i My. – Uznaliśmy, zresztą w oparciu o nasze doświadczenia, że dobrym sposobem na przybliżenie im okolicy będzie lokalna telewizja obywatelska tworzona przez i dla mieszkańców – dodaje.

Głównym wydawcą, jako lider projektu, jest Stowarzyszenie Europa i My. Telewizja działa w oparciu o wolontariuszy, którzy uczestniczyli w warsztatach i mocno zaangażowali się w pracę redakcji. To grupa ok. 20-30 osób, często z dużym doświadczeniem telewizyjnym bądź dziennikarskim, jak również studenci dziennikarstwa czy osoby, które amatorsko zajmowały się kręceniem filmów. Są też tacy, którzy z dziennikarstwem czy filmem wcześniej nie mieli nic wspólnego, ale odkryli w sobie taką pasję.

Głównym medium prezentującym treści z regionu jest portal GTV.info.pl. – Poza tym jesteśmy na portalach społecznościowych: filmy umieszczane są na kanale Youtube, działa strona na Facebooku, której z każdym tygodniem przybywa fanów. Chcemy też być na Tweeterze – tłumaczą z zaangażowaniem realizatorzy projektu.

Twórcy telewizji starają się być obecni na wszystkich ważniejszych dla społeczności lokalnej wydarzeniach. Wśród opublikowanych już materiałów są zatem m.in. relację z biegów ulicznych, pikników czy wydarzeń kulturalnych. Powstały także sondy uliczne. W ciągu pierwszego miesiąca działalności produkcje GTV Twoja okolica obejrzało ponad 2,5 tys. osób.

Partnerzy projektu „Tvoja okolica – poznaj ją” zapraszają do współpracy. Masz ważną informację, chcesz zaprosić redakcję na organizowane przez siebie wydarzenie lub po prostu przyłączyć się do zespołu tworzącego nowe medium – napisz na adres redakcja@gtv.info.pl

GTV Twoja okolica powstała w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Lokalne Partnerstwa PAFW.

 


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00


Godziny otwarcia kasy:

pn.9:00 - 17:00
wt. śr. czw. 8:00 - 15:00
pt. 8:00 - 14:00

22.10.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy podoba się Państwu Centrum Informacji Turystycznej – Poczekalnia PKP po zmianie aranżacji?

Tak

głosuj głosy: 59 (66.29%)

Nie

głosuj głosy: 21 (23.60%)

Nie wiem

głosuj głosy: 9 (10.11%)

Wszystkie galerie