Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

16marca2017
Przedsiębiorczy Grodzisk za nami szkolenie „Pierwsza pomoc w miejscu pracy”

Przedsiębiorczy Grodzisk za nami szkolenie „Pierwsza pomoc w miejscu pracy”

W poniedziałek 13 marca br. w godz.16:00 – 20:00 w grodziskim Centrum Kultury odbyło się szkolenie z udzielenia pomocy przedmedycznej dedykowane przedsiębiorcom. Warsztaty prowadził specjalista ds. BHP Kamil Rytel.

Kamil Rytel – Menedżer Jakości, Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska, Inspektor Ochrony PPOŻ., Doradca DGSA – Członek Stowarzyszenia Doradców ds. transportu towarów niebezpiecznych, Audytor, Wykładowca, Instruktor Pierwszej Pomocy, Ratownik w myśl ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Z wykształcenia magister Administracji. Absolwent studiów podyplomowych „BHP” prowadzonych wspólnie przez Politechnikę Warszawską z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy, studiów podyplomowych „Ochrona Środowiska” na Uniwersytecie Warszawskim oraz „Zarządzania Jakością” na Uczelni Heleny Chodkowskiej.

Celem szkolenia pierwszej pomocy było zapoznanie uczestników zajęć z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, wykształcenie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, a przede wszystkim zaszczepienie idei niesienia bezinteresownej pomocy. Została poszerzona wiedza i umiejętności kursantów na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osoby poszkodowanej.

Podczas zajęć zebrani poznali podstawowe pojęcia związane z pierwszą pomocą w miejscu pracy. Dowiedzieli się o odpowiedzialności prawnej nałożonej na pracodawców oraz każdą osobę będącą świadkiem wypadku. Poznali ogólne zasady postępowania na miejscu zdarzenia, jak oceniać zagrożenie, kiedy i jak wezwać pomoc oraz ocenić, czy osoba poszkodowana oddycha. Ćwiczyli na fantomie uciskanie klatki piersiowej i wdechy ratownicze, a także tzw. pozycję ustaloną boczną.

Zademonstrowane zostało działanie Defibrylatora AED, który to staje się coraz powszechniej dostępnym sprzętem, będącym na wyposażeniu obiektów użyteczności publicznej i firm.

Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenia zdobyte przez Państwa w czasie szkolenia okażą się cenne i pożyteczne.

Ze swojej strony chcielibyśmy serdecznie podziękować prelegentowi i wszystkim uczestnikom za przybycie oraz aktywne uczestnictwo w trakcie całych warsztatów.

 

Grażyna Jasińska Wydział Centrum Obsługi Przedsiębiorcy


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00


Godziny otwarcia kasy:

pn.9:00 - 17:00
wt. śr. czw. 8:00 - 15:00
pt. 8:00 - 14:00

23.10.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy podoba się Państwu Centrum Informacji Turystycznej – Poczekalnia PKP po zmianie aranżacji?

Tak

głosuj głosy: 59 (66.29%)

Nie

głosuj głosy: 21 (23.60%)

Nie wiem

głosuj głosy: 9 (10.11%)

Wszystkie galerie