Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

4października2017
Zagłosuj na multimedialną świetlicę w Kozerkach!

Zagłosuj na multimedialną świetlicę w Kozerkach!

Od dzisiaj 4 października zachęcamy do codziennego oddawania głosu na stronie internetowej www.pracownieorange.wp.pl na Gminną Świetlicę w Kozerkach, która dzięki głosom internautów może stać się multimedialną Pracownią Orange. Głosowanie trwa do 20 października.

W naborze wniosków do 3. edycji programu Pracownie Orange wniosek Grupy Inicjatywnej Grodzisk zakwalifikował się do 2. etapu konkursu. Teraz spośród 64 zwycięskich pomysłów internauci wybiorą 25 miejsc, w których powstaną nowe świetlice. Teraz wyłącznie od Państwa głosów zależy czy PRACOWNIA ORANGE powstanie w naszej gminie. Głosować można codziennie raz dziennie za pośrednictwem strony internetowej: www.pracownieorange.wp.pl

 

Szczegóły w materiale nadesłanym od wnioskodawców:

 


GDZIE POWSTANIE PRACOWNIA?

Idealnym miejscem na multimedialną Pracownię Orange jest Gminna Świetlica w Kozerkach. Pod opieką Gminnego Ośrodka Kultury działa ona od listopada 2014 roku przy ul. Marsa 37. Pragniemy poszerzyć jej działalność i dać tym samym szansę na rozwój  dzieci i młodzieży.

 

Dzieli nas „cienka linia” od możliwości prowadzenia dla mieszkańców powiatu grodziskiego takiej właśnie pracowni.

 

CO TO ZA MIEJSCE?
Jak podaje Fundacja Orange - Pracownie Orange to multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Są miejscem, w którym poprzez twórcze inicjatywy, zachęcamy społeczności lokalne do zdobywania wiedzy, udziału w kulturze oraz budowania społeczności przy wykorzystaniu nowych technologii.


GŁOSUJEMY!

Udało się dojść do ostatniego etapu walki o Pracownię Orange w naszej gminie! Zrobiliśmy co w naszej mocy aby na ostatniej prostej zmierzyć się z innymi 63 miejscowościami - a teraz prosimy Was o pomoc! Dla Was to minutka i kilka kliknięć a dla naszej miejscowości wielka szansa na pozyskanie nowoczesnej pracowni multimedialnej w Gminnej Świetlicy w Kozerkach.

JAK?

W dniach 4 - 20 października na stronie PRACOWNIEORANGE.PL rusza głosowanie. Należy wybrać na mapce województwo mazowieckie a potem nasz projekt na Pracownie Orange w Gminnej Świetlicy w Kozerkach. Głosować można codziennie poprzez maila lub facebooka. Prosimy o głosy i udostępnianie głosowania znajomym. Im nas więcej, tym większa szansa na wejście do 25 miejscowości, które jeszcze w 2017 roku otrzymają nowoczesne pracownie. Każdy głos się liczy!KIM JESTEŚMY?
Spotkałyśmy się na polu grodziskich działań kulturalno-społecznych. Dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury oraz gminy wspólnie chcemy zawalczyć o Pracownię Orange w naszym powiecie.
Liderem naszej grupy jest Dominika Staniaszek, która opowiada o sobie tak: Od czasów studiów byłam niezwykle aktywna, w społeczności studenckiej sprawowałam funkcje przewodniczącej Samorządu Studenckiego UKSW. Niejednokrotnie organizowaliśmy dni otwarte czy zbiórki świąteczne dla potrzebujących. Wykazałam się pracą na rzecz Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW poprzez wieloletnie pełnienie funkcji starosty i przewodniczącej Wydziałowej Komisji Stypendialnej. Od dwóch lat koordynuje działania Gminnej Świetlicy w Kozerkach. Oprócz działań administracyjno-organizacyjnych samodzielnie regularnie prowadzę zajęcia animujące, warsztaty dla dzieci i młodzieży zamieszkujących pobliskie  tereny wiejskie. Angażuję się w aktywizację lokalnej społeczności poprzez współorganizację pikników sołeckich. O niedawna nawiązaliśmy owocną współpracę ze Stowarzyszeniem Dużych Rodzin 3Plus - m.in. organizowaliśmy wspólnie warsztaty dla mam z maluchami oraz rodzinne warsztatów bożonarodzeniowe.


Członkiem naszej grupy jest Mariola Goździkowska, jak sama pisze: Od kilku lat angażuję się w organizację życia społecznego, jako animator kultury wielokrotnie prowadziłam warsztaty plastyczne oraz rękodzielnicze. Zawsze lubiłam pracę z drugim człowiekiem i dla drugiego człowieka i warsztaty dają mi właśnie taką możliwość. Obcując z innymi poznaję ich wrażliwość i inne spojrzenie na świat. Niezależnie od wieku, doświadczenia czy zawodu, każde spotkanie to bogactwo doświadczeń. Dwa lata temu koordynowałam projekt dofinansowany przez Fundację Banku Zachodniego BK. Jako Nieformalna Grupa Animatorów - Kreatywny Grodzisk zostaliśmy wyłonieni w konkursie „Architekci naszej rzeczywistości” - prowadziliśmy działania społeczne oraz historyczne w zakresie popularyzacji pamięci o Feliksie Dzierżanowskim, związanym z Grodziskiem kompozytorem muzyki ludowej. W ubiegłym roku jako wolontariuszka grodziskiej telewizji internetowe GTV Twoja Okolica prowadziłam projekt społeczny w formie serialu telewizyjnego - „Poznaj siebie, czyli grodziskie metamorfozy”. W ramach projektu powstało 12 odcinków pokazujących przemianę 12 mieszkanek Grodziska Mazowieckiego. W marcu tego roku, udało się zrealizować akcję społeczną w formie - sesji fotograficznej dla kobiet zamieszkałych w Grodzisku. Stale poszukuję nowych wyzwań i bodźców do działania, mam nadzieję, że Pracownia Orange będzie dla nas wszystkich wyjątkowym miejscem.

Do naszej grupy należy również Aldona Józefowicz: Z wykształcenia jestem archeologiem oraz etnologiem. Wiedzę z obu tych dziedzin często wykorzystuję podczas prowadzonych przez siebie warsztatów. Poprzez moje zajęcia uczestnicy mogą na moment „przenieść się” w dawne czasy i dowiedzieć się, jak dawniej żyli ludzie – jak mieszkali, czym się zajmowali, jak radzili sobie bez dóbr cywilizacji, które my mamy na co dzień. Prowadzę zajęcia ceramiczne dla dzieci, które podczas zajęć lepią naczynia metodą z czasów, kiedy nie było jeszcze znane koło garncarskie. Na zajęciach o dawnym ubiorze dowiadują się jak ludzie wymyślili ubiór, jaka była jego ewolucja; w warsztatowej części zajęć samodzielnie wykonują mieszek. W Willi Radogoszcz pracuję cztery lata. Bardzo lubię tę pracę, ponieważ mogę w niej realizować swoje pasje. Dzięki niej rozwijam swoje umiejętności rękodzielnicze, co sprawia mi ogromną radość. Mam także satysfakcję z tego, że swoją wiedzę mogę przekazać innym. Cieszy mnie, kiedy widzę, że zajęcia podobały się, a tym bardziej kiedy uczestnicy wracają na kolejne warsztaty.


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00


Godziny otwarcia kasy:

pn.9:00 - 17:00
wt. śr. czw. 8:00 - 15:00
pt. 8:00 - 14:00

17.12.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy podoba się Państwu Centrum Informacji Turystycznej – Poczekalnia PKP po zmianie aranżacji?

Tak

głosy: 530 (68.92%)

Nie

głosy: 159 (20.68%)

Nie wiem

głosy: 80 (10.40%)

Wszystkie galerie