Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

30listopada2017
Rowery miejskie – czas na zimową przerwę!

Rowery miejskie – czas na zimową przerwę!

W piątek mazowieckie systemy Nextbike zaczynają zimową przerwę. Grodziski Rower Miejski od dnia jutrzejszego zakończy sezon. Jedynie do czwartku 30.11.2017r. do północy będzie można wypożyczać rowery w Grodzisku Mazowieckim.

„Rowery Veturilo są z nami od początku marca, teraz czas na zimową przerwę. Wszyscy, którzy chcą jeszcze w tym roku skorzystać z miejskiego jednośladu, mogą to zrobić do czwartku do 23:59” – mówi Łukasz Puchalski, dyrektor warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich. – „Po północy będzie można rowery zwracać, nie będzie już jednak możliwości wypożyczania. Nasze ekipy rozpoczną za to zwożenie sprzętu do magazynu, gdzie przez zimowe miesiące rowery przejdą przeglądy, serwis, wymianę zniszczonych elementów. Dla rowerów to przerwa, a dla nas czas wytężonej pracy, by wszystko na wiosnę było jak należy” – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Veturilo.

Grodziski Rower Miejski

Ponad 19 tysięcy razy wypożyczono w tym roku 65 rowerów dostępnych w Grodzisku Mazowieckim. Tylko w lipcu użytkownicy skorzystali z rowerów ponad 3200 razy, co oznacza, że każdego dnia grodziskie rowery były wypożyczane średnio 103 razy. W grodziskim systemie zarejestrowało się 648 nowych użytkowników, a ich łączna liczba przekroczyła 3700.

„Zaletą Grodziskiego Roweru Miejskiego jest to, że można wypożyczać rowery wykorzystując konto Nextbike założone w Warszawie albo innym naszym systemie. To taki rowerowy >>wspólny bilet<<, który znacznie ułatwia życie użytkownikom” – mówi Tomasz Wojtkiewicz. „Wiele osób korzysta z tej możliwości podczas codziennych dojazdów do Warszawy – najpierw wypożyczają rower w Grodzisku, potem jadą pociągiem, a na koniec wypożyczają w Warszawie Veturilo. To wygodny sposób na codzienne dojazdy.”

Najpopularniejszymi stacjami Grodziskiego Roweru Miejskiego były w tym roku Hala Sportowa / ul. Westfala i PKP Deptak / ul. 1 Maja. Użytkownicy najchętniej jeździli między Halą Sportową a Parkiem im. Hr. Skarbków. Średni czas wypożyczenia jednego roweru w Grodzisku Mazowieckim to 22 minuty i 23 sekundy.

 

Veturilo – największy w Polsce system rowerowy

Veturilo to największy w Polsce i piąty co do wielkości system rowerowy w Europie. Jego nazwa wywodzi się z języka esperanto, w którym słowo „veturilo” oznacza pojazd, wehikuł. Veturilo to 5077 rowerów miejskich i 355 samoobsługowych stacji wypożyczeń. Poza stacjami finansowanymi przez Miasto na tę liczbę składają się stacje finansowane przez poszczególne dzielnice (Wilanów, Bemowo i Włochy) oraz stacje sponsorskie: Arkadia, Warsaw Spire, Galeria Mokotów, Blue City, Sadyba Best Mall, Wola Park, Spektrum Tower, EuroCentrum, Atrium Targówek, Galeria Bemowo, Proximo, Nestle House, T-Mobile, Cybernetyki „IRIS”, Poleczki Business Park, Central Park Ursynów, The Park Warsaw, New City, CH Marywilska 44 EMPARK, Citi, Factory Annopol oraz pięć stacji w Śródmieściu sponsorowanych przez bank Citi Handlowy. Podczas programu pilotażowego w Pruszkowie dwie stacje były też sponsorowane przez MLP Group, jednego z liderów branży parków logistycznych w Polsce. „Sponsorom należą się duże podziękowania. To dzięki nim systemy rowerów publicznych w polskich miastach funkcjonują w takiej skali. Korzystają na tym wszyscy użytkownicy” – podkreśla Tomasz Wojtkiewicz.

 

Informacja przekazana przez Nextbike.

Marek Pogorzelski

Rzecznik Prasowy

+ 48 696 003 711

m.pogorzelski@nextbike.pl

 


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00


Godziny otwarcia kasy:

pn.9:00 - 17:00
wt. śr. czw. 8:00 - 15:00
pt. 8:00 - 14:00

17.12.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy podoba się Państwu Centrum Informacji Turystycznej – Poczekalnia PKP po zmianie aranżacji?

Tak

głosy: 530 (68.92%)

Nie

głosy: 159 (20.68%)

Nie wiem

głosy: 80 (10.40%)

Wszystkie galerie