Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

10lutego2012
E-PODATKI Informacje podatkowe przez Internet

E-PODATKI Informacje podatkowe przez Internete-podatki

Usługa e-Podatki umożliwia całodobowy, bezpłatny dostęp do aktualnych informacji o wszystkich  posiadanych wobec gminy zobowiązaniach wynikających z podatków lokalnych. Użytkownik posiadający nieruchomości opodatkowane podatkiem od nieruchomości w gminie Grodzisk Mazowiecki, może przeglądać i weryfikować na swoim indywidualnym koncie wymiar podatków i opłat za pośrednictwem Internetu. Informacje są identyczne z tymi posiadanymi przez urzędników, a przeglądanie konta jest możliwe 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.

Aby skorzystać z usługi trzeba tylko wypełnić elektroniczny formularz, a po otrzymaniu zaproszenia na podany adres mailowy udać się do urzędu celem zweryfikowania tożsamości. W systemie można sprawdzić należności pozostałe do opłacenia i terminy płatności oraz w nieskrępowany sposób można przejrzeć i zweryfikować informacje, na podstawie których naliczane są podatki.

Korzyści:

-bezpośredni nieograniczony czasem dostęp do bieżącej, indywidualnej informacji o wszystkich należnościach i terminach

-oszczędność czasu, papieru i kosztów korespondencji pocztowej

-czytelny i przejrzysty sposób prezentacji danych, logiczna struktura

-łatwy dostęp do informacji o sposobie naliczenia podatków i opłat - możliwość szybkiego zgłoszenia i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości bez konieczności licznych wizyt w urzędzie

-prosty i tani sposób aktywacji konta - formularz elektroniczny i tylko jedna wizyta w urzędzie (podpisanie dokumentów)

-wszystkie informacje na jednym koncie - teraz nie zginie żaden "kwitek"

Krok 1 - rejestracja

Wypełnij formularz na stronie internetowej Urzędu Gminy Grodzisk Mazowiecki. Potwierdzeniem otrzymania przez urząd poprawnie wypełnionego formularza będzie otrzymanie na podany adres mailowy zaproszenia do odwiedzenia urzędu celem weryfikacji tożsamości.

Krok 2 - wizyta w Urzędzie Gminy Grodzisk Mazowiecki

Do urzędu przyjdziesz tylko raz w dogodnym dla Ciebie terminie. Podczas wizyty podpiszesz niezbędne dokumenty. Dzięki temu Twoje dane będą bezpieczne - my potwierdzimy Twoją tożsamość. Pamiętaj o tym, żeby zabezpieczyć hasła, aby zachować poufność danych. My ze swej strony gwarantujemy bezpieczeństwo i poufność przesyłania danych (algorytm szyfrujący RSA), gdy będą one wywoływane za pośrednictwem poufnej listy haseł.

Krok 3 - korzystanie z systemu

Bez wychodzenia z domu, z kawiarenki internetowej, albo z innego miejsca na świecie - o każdej porze dnia, czy w święto - za pośrednictwem Internetu przeglądaj wszystkie informacje o Twoich podatkach i opłatach, którymi urzędnicy dysponują tylko w godzinach pracy urzędu. Nie ma już konieczności odwiedzania urzędu, bo terminy płatności i bieżące naliczenia są przystępnie i czytelnie objaśnione oraz w przejrzysty sposób zaprezentowane. A płatności dokonasz również bez wychodzenia z domu - w wygodnej, elektronicznej formie - wtedy kiedy chcesz.


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00


Godziny otwarcia kasy:

pn.9:00 - 17:00
wt. śr. czw. 8:00 - 15:00
pt. 8:00 - 14:00

23.10.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy podoba się Państwu Centrum Informacji Turystycznej – Poczekalnia PKP po zmianie aranżacji?

Tak

głosuj głosy: 59 (66.29%)

Nie

głosuj głosy: 21 (23.60%)

Nie wiem

głosuj głosy: 9 (10.11%)

Wszystkie galerie