Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś


Kultura i sport

centrumkulturyW Grodzisku Mazowieckim nie można się nudzić. Oferta możliwości spędzania wolnego czasu jest bardzo bogata - każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Życie towarzyskie mieszkańców koncentruje się wokół licznych imprez organizowanych przez Centrum Kultury - koncertów i recitali odbywających się w sali widowiskowo-kinowej oraz festynów urządzanych w Parku Skarbków czy też na placu przed Ośrodkiem Kultury - dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe, coraz częściej zamiast spędzać czas przed komputerem, czy telewizorem przychodzą do Centrum Kultury.

Poza działającymi już wcześniej sekcjami, kółkami zainteresowań, zespołami, powstały nowe, ciekawe formy obcowania z kulturą, rozrywką i rekreacją – jest ich ponad 20. Realizowana jest szeroka oferta dydaktyczno - rozrywkowo - rekreacyjna. Sala widowiskowa bardzo często w godzinach przedpołudniowych zamienia się w salę koncertową lub teatralną dla dzieci i młodzieży - odbywają się tam zajęcia dla szkół z zakresu muzyki, teatru czy filmu.

orkiestraProponowane są zajęcia, podczas których można doskonalić swoje umiejętności taneczne (taniec nowoczesny, towarzyski, hip - hop, popping), muzyczne (Akademia Młodych Muzyków), teatralne, plastyczne, fotograficzne, można też pod okiem fachowców grać u nas w szachy. Sukcesy w Polsce i poza granicami naszego kraju odnoszą działające przy Centrum Kultury chóry – „Bogorya” i „Cantata”. Dynamicznie rozwija się działalność Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

 

Centrum Kultury, to również bogata oferta rekreacyjna - prowadzone są zajęcia z fitnessu, jogi, aikido, tai - chi. Na co dzień z różnego rodzaju zajęć korzysta obecnie ponad 700 dzieci, młodzieży i dorosłych i liczba ta stale rośnie. Ponadto kino proponuje ciekawe cykle filmowe – kino dla Seniora za złotówkę, kino z wrażliwą duszą, kino muzyczne, kino dla mam, kino dla najmłodszych. Raz w tygodniu odbywają się pokazy filmowe w ramach Grodziskiego Klubu Filmowego.

 

W Grodzisku Mazowieckim działa Galeria Instrumentów Folkowych, w której prezentowane są unikalne, na skalę europejską zbiory. W stałej ekspozycji można obejrzeć nietypowe instrumenty i zabawki muzyczne.

Miłośników kolejnictwa zapraszamy do zwiedzania Muzeum Elektrycznej Kolej Dojazdowej, które powstało z okazji 75-lecia uruchomienia kolejki popularnie zwanej "WuKaDką". W Muzeum można zobaczyć zdjęcia, dokumenty związane z działalnością EKD/WKD, bilety, akcesoria pojazdów szynowych, przedmioty wyposażenia technicznego, modele taboru czy makiety stacji i budynków.

Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego mają również wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Do ich dyspozycji jest:

basen- Pływalnia Miejska "Wodnik 2000". W 2001 r. został uznany przez Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu za najlepszą krytą pływalnię w Polsce. W jej skład, oprócz basenu sportowego o długości 25 m i głębokości od 1.3 do 1.8 m, wchodzą: basen rekreacyjny z biczami wodnymi, jacuzzi, zjeżdżalnia o wysokości 7 m i długości zjazdu 65 m, brodzik dla najmłodszych.

- Grodziska Hala Sportowa, również nagrodzona przez Prezesa UKFiS w 1998 r. Obiekt można podzielić na trzy sektory, co pozwala na prowadzenie niezależnie różnych zajęć sportowych.

- kryte i otwarte korty do gry w tenisa ziemnego

- szkółki jazdy konnej

- siłownie i zajęcia aerobiku

- stadion do gry w piłkę nożną

pogoń

 

Piłka nożna jest generalnie jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportu w gminie. Grodziski Klub Sportowy "Pogoń" w 2012 r. obchodził 90-lecie swojego istnienia.

 

Publicznymi obiektami sportowymi w Grodzisku Mazowieckim zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji, który jest organizatorem wielu imprez sportowo-rekreacyjnych, takich jak: turnieje halowej piłki nożnej, tenisa stołowego, siatkówki i koszykówki. Poza tym, na terenie miasta działa kilkanaście klubów sportowych, w których mieszkańcy Grodziska mogą realizować swoje sportowe pasje.

 

 

 

Ogromną popularnością w Grodzisku, za sprawą wielokrotnych mistrzów Polski, cieszy się również tenis stołowy.  Udział w meczach Bogorii Grodzisk Mazowiecki to duże przeżycie dla mieszkańców. Jest źródłem niesamowitych sportowych emocji, rozrywki i rekreacji. Na meczach Bogorii oprócz gry na najwyższym europejskim poziomie na kibiców czeka za każdym razem mnóstwo atrakcji m. in. konkursy z wyjątkowymi nagrodami, energetyzująca muzyka, pokazy czirliderek oraz poczęstunki.

Więcej informacji o klubie: www.bogoriagrodzisk.pl


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00


Godziny otwarcia kasy:

pn.9:00 - 17:00
wt. śr. czw. 8:00 - 15:00
pt. 8:00 - 14:00

18.02.2018 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy podoba się Państwu Centrum Informacji Turystycznej – Poczekalnia PKP po zmianie aranżacji?

Tak

głosy: 530 (68.92%)

Nie

głosy: 159 (20.68%)

Nie wiem

głosy: 80 (10.40%)

Wszystkie galerie