Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Oferta mieszkaniowa

Gmina Grodzisk Mazowiecki jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do osiedlania się w Polsce - co potwierdza ranking przygotowany przez magazyn "Wprost" (nr 37 z 12 września 2004 r.). W artykule pt. "Adres marzeń" Grodzisk zaliczony został do grona 100 najlepszych miejsc do zamieszkania w kraju. Warto zaznaczyć, że w okolicach Warszawy, oprócz Grodziska, wskazano jeszcze tylko 8 miast.

Wzrost zainteresowania naszą gminą potwierdzają dane statystyczne z ostatnich lat. Stale rosnąca liczba napływowych mieszkańców i liczba wydawanych pozwoleń na budowę mówią same za siebie. Nowych mieszkańców przekonuje cisza i spokój, rozbudowana infrastruktura techniczna oraz dobre połączenia komunikacyjne z Warszawą. Kolejnym atutem Grodziska są umiarkowane ceny, w porównaniu z warszawskim rynkiem nieruchomości.

Zapraszamy do zapoznania się z grodziską ofertą mieszkaniową!

Nasze mocne strony to:

fotoDobra lokalizacja.

Gmina leży 30 km na południowy zachód od Warszawy, do której można dostać się: drogą wojewódzką nr 719, trasą katowicką lub trasą poznańską, pociągiem PKP lub kolejką WKD.

Najistotniejsze znaczenie dla rozwoju miasta ma poprowadzenie przez teren gminy przebiegu autostrady A2 Berlin - Moskwa. 4 km na północ od centrum Grodziska zaprojektowano węzeł zjazdowy. Uruchomienie autostrady A2 z pewnością wpłynie na poprawę atrakcyjności komunikacyjnej gminy i jej terenów inwestycyjnych.

Planowana jest również budowa dwóch obwodnic miasta:
- Obwodnica południowa odbija od trasy Żyrardów - Warszawa (nr 719) we wsi Kozerki. Następnie biegnie blisko południowej granicy miasta, aby potem z powrotem połączyć się z drogą krajową nr 719 za Milanówkiem.
- Obwodnica zachodnia biegnie wzdłuż zachodniej granicy miasta i ma połączyć autostradę A-2 z trasą katowicką (E-67). Więcej informacji na temat budowy obwodnicy pod hasłem Obwodnica miasta.


Więcej informacji pod hasłem Położenie w rubryce "Prezentacja Gminy".


fotoCzytelny układ przestrzenny.

Atutem Grodziska, ułatwiającym planowanie rozwoju inwestycyjnego, jest czytelny układ przestrzenny. Linia kolejowa dzieli miasto i gminę na dwie strefy różniące się typem zabudowy i przeznaczeniem gruntów.

Po północnej stronie torów w granicach miasta znajduje się dzielnica przemysłowa. Dalej na północ, na terenach gminy, przeważają grunty rolne. Na terenach wsi Natolin powstanie nowa strefa przemysłowa, o powierzchni około 150 ha.

Południowa część miasta i gminy przeznaczona jest pod rozwój budownictwa mieszkaniowego. Tereny wiejskie na tych obszarach będą przekształcane stopniowo w enklawy budownictwa jednorodzinnego. W celu zachowania tego malowniczego, typowo mazowieckiego krajobrazu, 1506 ha południowej części gminy zostało włączone w skład Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.


Pełne uzbrojenie działek.

Co roku około 30% budżetu gminy przeznaczane jest na sukcesywne uzbrajanie terenów inwestycyjnych i poprawę stanu lokalnych dróg, co zaowocowało wysoką pozycją Grodziska w "Wielkim Rankingu Miast" ogłoszonym przez Centrum Badań Regionalnych w listopadzie 2003 r. Grodzisk zajął 10 miejsce w Polsce w grupie powiatów ziemskich i zakwalifikował się do tzw. "ekstraklasy", czyli grupy miast o najwyższym potencjale rozwojowym w kraju.

Obecnie już 75% mieszkańców gminy korzysta z sieci wodociągowej, a prawie 60% z sieci kanalizacyjnej. W 2006 roku w gminie rozpoczęła się ogromna inwestycja, dofinansowana z unijnego Funduszu Spójności kwotą 14,5 mln EURO, w efekcie której wszystkie miejscowości w południowej części gminy zostaną podłączone do wodociągu i kanalizacji.


foto
Enklawy budownictwa jednorodzinnego
w południowej części gminy

fot. K. Skurzyński

W skład przedsięwzięcia pn. "Gospodarka wodno-ściekowa na terenie Miasta i południowych terenów Gminy Grodzisk Mazowiecki" będą wchodzić następujące projekty inwestycyjne:
- Modernizacja oczyszczalni ścieków
- Rozbudowa i modernizacja ujęć wody oraz stacji uzdatniania wody
- Rozbudowa i modernizacja sieci wodociągowej
- Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej
 

 

 

Szeroka oferta lokalnych deweloperów.

1.

 

Agri-Rol S.A. - tel.22 734 32 86, 668 815 170 www.osiedleksiazenice.pl

Inwestor Osiedla Książenice - unikalnego projektu urbanistycznego - budowy miasta – ogrodu. Osiedle Książenice pozwala zamieszkać w otoczeniu ciszy i zieleni bez rezygnacji z wygód życia miejskiego. Mieszkańcy mogą korzystać z pełnej infrastruktury handlowo usługowej – sklepów spożywczych, apteki, oddziału bankowego, salonów urody, usług stomatologa, weterynarza i wielu innych. Na Osiedlu Książenice znajduje się nowoczesna Samorządowa Szkoła Podstawowa z placem zabaw i dwa przedszkola.

Osiedle Książenice jest doskonale skomunikowane z Warszawą – szybki dojazd do stolicy zapewniają autostrada A2 i Trasa S8 (Katowicka). Do stolicy można dojechać również pociągami WKD i PKP.

Książenice to idealne miejsce dla Ciebie i Twojej rodziny!

MTG Agri-Rol S.A. oferuje

- domy objęte programem Mieszkanie Dla Młodych (MDM)
- Domy szeregowe
- Domy bliźniacze
- Uzbrojone działki budowlane
- Lokale usługowe w świetnej lokalizacji

Na Osiedlu Książenice każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla Siebie i Swojej Rodziny.

Przyjedź! Zobacz! Zamieszkaj!
Mapa Osiedla Agri-Rol S.A.
Więcej na temat Książenic przeczytasz na stronie www.ksiazenice.info oraz www.fundacjaksiazenice.org

 


2.

BMR Baćko Sp.Jawna Kontakt: 600-282-350,  http://www.bmrdom.pl

„Inwestycja Żwirowa” to inwestycja nowoczesna z lokalami o pow. od 85 do 102 m.kw, skierowana do osób, które pragną niezależności i jednocześnie cenią sobie kameralność, bliskość natury i komfort mieszkania.

Szesnaście kameralnych segmentów zlokalizowanych będzie w spokojnej, mieszkalnej
dzielnicy Grodziska Maz., przy ulicy Żwirowej 1. Każdy lokal składać się będzie z dwóch kondygnacji z poddaszem nieużytkowym. Wokół znajduję się teren zielony oraz niskie budownictwo jednorodzinne i szeregowe.

Na każdy lokal przypadać będzie miejsce postojowe. Elegancka przestrzeń wspólna składać się będzie z zadbanego terenu zielonego oraz podjazdów i chodników wykonanych z kostki brukowej. Teren inwestycji jest zamknięty, brama wjazdowa zlokalizowana jest od strony ulicy dojazdowej do posesji. Termin realizacji inwestycji I kw. 2016r.

Foto

Wizualizacja „Inwestycja Żwirowa”
3. Key Developments Sp. z o.o. - tel. 0-22 734-46-00, www.czarny-las.pl
Oferuje do sprzedaży w pełni uzbrojone działki budowlane o średniej powierzchni 1500 m2 położone we wsi Czarny Las - 10 km na południe od centrum miasta, na osiedlu domów wybudowanych w unikalnym angielskim stylu. Można również od zaraz wynająć segment wykończony o powierzchni 116 m2 oraz 119,5 m2, usytuowanych na działkach około 450 m2.
Foto

Osiedle segmentów
we wsi Czarny Las
fot. N. Evans
4. Grodziska Spółdzielnia Mieszkaniowa - tel. 0-22 755-54-08,
www.gsm-grodzisk.pl
Od roku 1959 r. wybudowała w Grodzisku i Milanówku około 5000 mieszkań, około 450 garaży i około 50 lokali użytkowych. Obecnie oferuje lokale o powierzchni od 33 do 70 m2 w budynkach czterokondygnacyjnych położonych wśród zieleni we wschodniej części miasta oraz lokale usługowe.
Foto

Nowa część osiedla Kopernik
fot. A. Kucharski
5.

MAKBUD s.c.
www.makbud.pl – Telefon: 695-702-802

Firma Makbud od wielu lat zajmuje się budową osiedli segmentów i bliźniaków na terenie Grodziska Mazowieckiego. Lokalizacje wszystkich inwestycji są dobierane pod kątem dostępności mediów (woda, prąd, gaz), szkół, przedszkoli, sklepów oraz dojazdu do pracy, szkoły lub Warszawy. Do 2012 roku firma zrealizowała budowę prawie 200 segmentów mieszkalnych i jest w trakcie budowy kolejnych osiedli. Aktualnie realizujemy drugi etap osiedla Sportowa II w Grodzisku Mazowieckim. Zamknięte osiedle segmentów jednorodzinnych jest zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta oraz Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim. Ceny segmentów rozpoczynają się już od 330 tys zł za stan developerski. Każdy segment posiada własny ogródek oraz miejsce parkingowe. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.makbud.pl lub w naszym biurze sprzedaży przy ul. Nadarzyńskiej 77.

Foto
Wizualizacja osiedla "Sportowa II" 6.

FIB - J.Murawski Sp.j. Telefon: 605-210-162  http://www.fib.com.pl

Kamienica "Sienkiewicza"

Lokale na sprzedaż i wynajem w całkowicie nowej kamienicy znajdującej się w samym sercu Grodziska Mazowieckiego, przy ul. Sienkiewicza, tuż przy drodze przelotowej Pruszkow - Żyrardów, w bliskim sąsiedztwie deptaka, stacji PKP, WKD i Centrum Kultury. Budynek posiada 3 kondygnacje, windę i parking samochodowy od strony podwórka. Lokale nadają się praktycznie na każdy rodzaj działalnosci: sklep, gastronomia, biuro, przychodnia, kancelaria itp.

Foto

Kamienica "Sienkiewicza"

 


7.

AS BUD-PROF Sp z o.o. Kontakt: 22 736 55 34, biuro@asbp.pl http://www.osiedleplatinum.pl
Osiedle "PLATINUM" to nowoczesny kompleks mieszkaniowy zaprojektowny w oparciu o najnowsze rozwiązania architektoniczne. W skład osiedla wchodzą dwa pięciokondygnacyjne budynki z garażami podziemnymi, przestronnymi windami oraz centralnie zaprojektowanymi dziedzińcami. Projektując osiedle, nasi projektanci zadbali o maksimum bezpieczeństwa i komfort zamieszkania przyszłych mieszkańców. Na dziedziniec prowadzi jedno wejście zlokalizowane bezpośrednio przy pomieszczeniu ochrony. Dwanaście kameralnych klatek schodowych (3 - 4 mieszkania na piętrze), do których przylega przestronna winda obsługująca wszystkie kondygnacje budynku, zapewnia komfort, bezpieczeństwo oraz ponadprzeciętną jakość zamieszkania.

Foto
Zainwestuj w przyszłość!

Wizualizacja  „Osiedla Platinum”

 


8.

"Słoneczne Mieszkania"
ALT Sp. z o.o.
telefon: 600-460-930, 600-352-582, 601-306-221,
www.sloneczne-mieszkania.pl
Proponujemy Państwu przytulne mieszkania za atrakcyjną cenę.
Nasza inwestycja jest zlokalizowana w Chrzanowie Małym, około 3 km od Grodziska Mazowieckiego.
Powierzchnia mieszkań od 28 do 55 m2. Termin oddania pierwszego z czterech budynków zaplanowany jest na grudzień 2010r.
Zapraszamy Państwa do Słonecznych Mieszkanń, które są wkomponowane w sielski i malowniczy krajobraz jezior i drzew.

"Słoneczne Mieszkania"

 


9.

„KASZMIR” Hubert Gradus Telefon: 601 327 201,
22 731 97 88 http://osiedleszczesne.pl/

„Osiedle SZCZĘSNE” to 15 nowoczesnych domów w zabudowie szeregowej. Inwestycja usytuowana jest w miejscowości Szczęsne przy ulicach Puchacza i Czajki (boczne od Orlej i Drozda) w bliskiej odległości od centrum Grodziska Maz.

Obecnie realizowany jest etap pierwszy (5 segmentów), którego zakończenie planowane jest na połowę 2014 roku.

Projekt architektoniczny sporządzony jest według własnych doświadczeń, koncepcji oraz konsultacji z potencjalnymi klientami, przez co jest niepowtarzalny i jednocześnie bardzo funkcjonalny. Domy składają się z części dziennej na parterze (salon, kuchnia, łazienka z prysznicem, dodatkowy pokój) oraz części nocnej na piętrze (3 lub 4 pokoje, salon kąpielowy, garderoby). W bryle budynku usytuowane są garaże. Możliwa jest adaptacja poddasza. Przewidziane jest też miejsce na kominek. Konstrukcja budynku umożliwia indywidualną aranżacje wnętrza (położenie ścianek działowych oraz wielkość pokoi). Wykonane będą podjazdy oraz tarasy z kostki brukowej. Budynki będą wyposażone we wszystkie media i będą ogrodzone.

Finalnie klient otrzyma dom wykończony w standardzie deweloperskim.

 


Osiedle "SCZĘSNE"

 


10.

Grande Developer BAU GL Sp.z o.o. Sp. k.
Tel. 505 318 621
www.grandedeveloper.pl

Grande Developer to dynamiczny, profesjonalny zespół, działający w segmencie budownictwa mieszkaniowego na terenie Grodziska Mazowieckiego.
Aktualnie prowadzimy ETAP I INWESTYCJI (8 lokali)– czas realizacji III kwartał 2016r.
ETAP II INWESTYCJI – czas realizacji I kwartał 2017r.
OSIEDLE NA LASKI – 20 lokali
Na Laski róg Grzybowa – to kameralne osiedle w Grodzisku Mazowieckim – najbardziej zielonej części miasta.
Nasza inwestycja to zabudowa w układzie bliźniaczym z wyodrębnionymi lokalami (segmenty).
Osiedle budowane jest w oparciu o technologię tradycyjną w stylu nowoczesnym oraz z najwyższej jakości materiałów.
Każdy lokal posiada niezależne wyjście do swojego ogrodu.
Każdy segment w etapie I posiada salon i trzy sypialnie, dwie łazienki , garaż oraz indywidualne miejsce parkingowe przed budynkiem.
Cena obejmuje pełny stan deweloperski wraz z piecem i grzejnikami.
Kolejne inwestycje już za rok.
Serdecznie zapraszam na stronę www.grandedeveloper.pl i do kontaktu pod nr tel. 505 318 621.
Zespół Grande Developer


Wizualizacja osiedla

 


11.

City Living Polska Development Sp. z o.o. s.k.a
Tel. 504 879 627
www.osiedlebairda.pl

Inwestycja „Osiedle Bairda” zlokalizowana jest w Grodzisku Mazowieckim przy ulicy Tadeusza Bairda 38A, jest to osiedle z bardzo dobrą infrastrukturą miejską zapewniającą wygodne i komfortowe mieszkanie, a także infrastrukturą sportowo-rekreacyjną podnoszącą jakość życia. Nowo powstający budynek będzie posiadał V kondygnacji nadziemnych oraz I kondygnacje podziemną. Znajdować się będą w nim 64 mieszkania o zróżnicowanym metrażu i rozkładzie, 65 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz 3 lokale usługowe. W realizowanej inwestycji dostępne będą mieszkania jedno, dwu, trzy i cztero pokojowe o metrażach od 31m² do 94m² posiadające balkony lub tarasy. Część mieszkań posiadać będzie dodatkową antresolę i dwa balkony. Komfort i wygodę przyszłym mieszkańcom zapewnią także przestronne klatki schodowe z windami, miejsca postojowe w garażu podziemnym oraz lokale usługowe zlokalizowane na parterze budynku. Bardzo dużym atutem inwestycji jest jej lokalizacja.


Wizualizacja osiedla
Wysoki poziom nauczania w grodziskich szkołach.

Ogromne nakłady inwestycyjne poprawiły warunki funkcjonowania szkół i ściągnęły do gminy wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycielską. Uczniowie grodziskich szkół podstawowych i gimnazjów w testach końcowych od kilku lat osiągają jedne z najlepszych wyników w kraju.

Zobacz jeszcze hasło Edukacja w rubryce "Prezentacja Gminy".
fotoRóżnorodne możliwości spędzania wolnego czasu.

W przeciwieństwie do wielu podwarszawskich miast, Grodzisk Maz. jest nie tylko sypialnią stolicy, ale tętniącym życiem, niezależnym ośrodkiem miejskim z własnym rynkiem pracy oraz zapleczem handlowo-usługowym i rekreacyjnym. Do dyspozycji mieszkańców jest nowoczesna hala sportowa, basen, stadion piłkarski i korty tenisowe. Pod koniec 2008r. zostało oddane do użytku nowe Centrum Kultury.

Osiedle 3-go Maja to inwestycja składająca się z kompleksu budynków wielorodzinnych w świetnej lokalizacji.

Niska, kameralna zabudowa, zatopiona w zieleni, ma dać poczucie zamieszkania w Grodzisku Mazowieckim w wyjątkowym otoczeniu.

Ciekawa architektura 4 budynków, w każdym po 14 mieszkań.

 

Dla wygody mieszkańców miejsca parkingowe znajdują się w garażu podziemnym.

Inwestycja jest zamknięta i chroniona. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum grodziska i innych okolicznych miejscowości .


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00


Godziny otwarcia kasy:

pn.9:00 - 17:00
wt. śr. czw. 8:00 - 15:00
pt. 8:00 - 14:00

18.01.2018 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy podoba się Państwu Centrum Informacji Turystycznej – Poczekalnia PKP po zmianie aranżacji?

Tak

głosy: 530 (68.92%)

Nie

głosy: 159 (20.68%)

Nie wiem

głosy: 80 (10.40%)

Wszystkie galerie