Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Centrum Kultury

www.centrumkultury.eu

Centrum Kultury- wizytówką miasta

Podsumowując dotychczasową działalność Centrum, już w tej chwili można powiedzieć jedno – dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe, coraz częściej zamiast siedzieć w domu przed komputerem, czy telewizorem przychodzą tu do nas – do Centrum Kultury. Osoby, które w poszukiwaniu atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego jeździły do innych miast, coraz częściej doceniają nasze propozycje. To właśnie między innymi dzięki wejściu w posiadanie nowoczesnej bazy, mogliśmy w znacznym stopniu uatrakcyjnić ofertę kulturalną rozrywkową i rekreacyjną w naszym mieście i regionie.
Poza działającymi już wcześniej sekcjami, kółkami zainteresowań, zespołami, powstały nowe, ciekawe formy obcowania z kulturą, rozrywką i rekreacją. Realizowana jest szeroka oferta dydaktyczno – rozrywkowo - rekreacyjna. Nasza Sala Widowiskowa bardzo często w godzinach dopołudniowych zamienia się w salę koncertową lub teatralną – odbywają się tam bowiem zajęcia dydaktyczne dla szkół z zakresu muzyki klasycznej czy teatru.
Ponadto oferujemy zajęcia podczas których można szlifować swoje umiejętności taneczne, muzyczne, teatralne, plastyczne, fotograficzne, można też pod okiem fachowców grać u nas w szachy.
Posiadamy również bogatą ofertę rekreacyjną – prowadzone są zajęcia fitness, jogi, aikido, tai-chi. Na co dzień
z różnego rodzaju zajęć korzysta obecnie ponad 600 dzieci, młodzieży i dorosłych i liczba ta stale rośnie.
Nasze kino funkcjonuje siedem dni w tygodniu i mimo, że nie współpracuje z żadną siecią komercyjną, oferuje nowości kina światowego z premierami włącznie i osiąga coraz lepsze wyniki ekonomiczne.

Oferta nowego Centrum Kultury już w tej chwili wykracza poza ramy gminy, czy powiatu. Na scenie naszego Centrum mieliśmy zaszczyt gościć uznane gwiazdy reprezentujące przeróżne gałęzie sztuki – teatr, kabaret, muzykę klasyczną, jazz: Wiesław Komasa, Justyna Sieńczłło, Andrzej Grabowski, Marek Majewski, Henryk Miśkiewicz, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Tim Mitchell, Andrzej Jagodziński, Andrzej Fedorowicz, Grupa MoCarta, Edyta Geppert, Artur Barciś, kabaret Neo-Nówka, Marcin Daniec, Ryszard Rynkowski, Melvin Taylor, Felton Crews. Odbywają się tu wystawy niekwestionowanych autorytetów w dziedzinie fotografii, grafiki, rzezby, czy malarstwa – jedna z nich, zatytułowana „Paryż-Tokyo-Grodzisk”, była wystawą o randze międzynarodowej, gdzie swoją twórczość zaprezentowały artystki z Francji i Japonii - Anna Pabis Guilaume i Tomoko Ober.
Od początku działalności, czyli od 28 czerwca 2008 roku odbyło się tu ponad sto znaczących imprez, od kameralnych koncertów zróżnicowanych stylistycznie począwszy, poprzez wernisaże, na międzynarodowych konferencjach kończąc.


Jeśli chodzi o najbliższą przyszłość, to mamy w planach rozszerzenie oferty programowej zgodnie z oczekiwaniami odbiorców. Włączenie się w naszą działalność firm powoduje, że nasza oferta programowa staje się pełniejsza i jeszcze bardziej atrakcyjna. Zapoczątkowaliśmy cykle koncertów muzyki klasycznej, małe formy teatralne, wieczory kabaretowe, cykl koncertów jazzowych.

Centrum Kultury stało się swoistą wizytówką naszego miasta. Jako niezwykle reprezentacyjne miejsce stanowi ośrodek oficjalnych spotkań środowisk dyplomatycznych i business’owych na wysokim szczeblu. Jeśli chodzi o gości z zagranicy, to odwiedzili nas m.in. Gubernator stanu Santa Catarina
w Brazylii, premier Landu Brandenburgia, Ambasador Wlk. Brytanii.

Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim ma szanse w niedalekiej przyszłości stać się swoistą osią kulturalną, integrującą szeroko pojęte środowiska twórcze całego Mazowsza Zachodniego. A wtedy z pewnością skorzystają na tym wszyscy mieszkańcy naszego regionu.

Zapraszamy serdecznie,

Paweł Twardoch

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.centrumkultury.eu

tel.(0-22) 734-79-00


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00


Godziny otwarcia kasy:

pn.9:00 - 17:00
wt. śr. czw. 8:00 - 15:00
pt. 8:00 - 14:00

23.10.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy podoba się Państwu Centrum Informacji Turystycznej – Poczekalnia PKP po zmianie aranżacji?

Tak

głosuj głosy: 59 (66.29%)

Nie

głosuj głosy: 21 (23.60%)

Nie wiem

głosuj głosy: 9 (10.11%)

Wszystkie galerie