Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Tomasz, 13.2.2018

Dzień dobry, uprzejmie proszę o wyjaśnienie dlaczego Straż Miejska nie wywiązuje się z zadań w zakresie ochrony porządku publicznego wynikające z ustaw i aktów prawa miejscowego, a w szczególności: 1. czuwania nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego - w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, 2. nakładania grzywien w postępowaniu mandatowym za wykroczenia określone w trybie przewidzianym przepisami o postępowaniu w sprawach o wykroczenia, 3. usuwania pojazdów i ich unieruchamiania przez blokowanie kół w przypadkach, zakresie i trybie określonych w przepisach o ruchu drogowym,

Szanowny Panie,

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim w toku codziennej służby wywiązują się z zadań w zakresie szeroko pojętej ochrony porządku publicznego. W przypadku jakichkolwiek dalszych wątpliwości proponuję skonkretyzować pytanie, aby umożliwić udzielenie na nie odpowiedzi.

 

Z poważaniem,

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: mirka, 10.2.2018

Dziendobry, kiedy pijalnia czekolady w Grodzisku? Moze taka jak na rogu Nowego Swiatu i Swiietokrzyskiej w Warszawie Karmeello-polecam!

Dzień dobry,

 

i dziękujemy za pomysł, który uważamy za znakomity. Tak dobre pomysły zwykle nie czekają długo na wykonawców, którzy gotowi są je realizować angażując swoje środki i pasję. Tak właśnie powstają w Grodzisku Mazowieckim nowe miejsca i firmy, a ich olbrzymia większość odnosi sukces. A może ta pijalnia czeka właśnie na Panią?

 

Pozdrawiam,

Jan Pazio, Naczelnik Wydziału Centrum Obsługi Przedsiębiorcy

Kategoria: Inne
Pytanie: Milena, 6.2.2018

Drogi Burmistrzu. Chciałabym się zapytać czy byłaby możliwość wystąpienia Sylwi Przybysz w lato w Grodzisku.Sylwia ma bardzo dużo fanów którzy ją uwielbiają,nawet niektórzy mieszkają w Grodzisku na przykład tak jak ja:)

Szanowna Pani,

dziękujemy za sugestie, są one istotne dla nas w kontekście opracowywania kalendarza imprez w przyszłości.

Z wyrazami szacunku,

 

Paweł Twardoch

Dyrektor

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

(22) 734 79 00

p.twardoch@centrumkultury.eu

www.centrumkultury.eu

Kategoria: Kultura i rozrywka
Pytanie: Piotr, 6.2.2018

Szanowni Państwo.Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na temat opłaty za parkowanie. Coraz więcej osób korzysta z elektronicznej formy płatności za parkowanie. Wynika to z wygody/przyzwyczajeń oraz braku konieczności posiadania bilonu. Te działania wpisuje się w globalną politykę obrotu bezgotówkowego oraz startującego programu "Polska bezgotówkowa". Niestety zderzam się systematycznie z podobnym problemem co inni kierowcy tj. po zajęciu miejsca parkingowego okazuje się, że nie posiadam ani bilonu, ani banknotu do rozmieniania u sprzedawcy. Jeśli problem parkowania urasta do problemu podjęcia gotówki z bankomatu, a potem poszukiwania sprzedawcy, który z dobroci serca rozmieni banknot na bilon to znaczy, że coś działa nie tak jak powinno. Efekt jest taki, że rzadko spotykam bilety za szybami samochodów, a to z kolei przekłada się na uszczuplenie budżetu z tego tytułu. Sam z powodzeniem korzystam od lat z popularnej aplikacji SkyCash. Zachęcam do zainteresowania się tematem.

Szanowny Panie,

Znane nam są doskonale takie rozwiązania, o które już wnioskowaliśmy, ale niestety wysłużone parkometry, które posiadamy nie mają takich możliwości technicznych. W tym roku jednak udało się już wyasygnować w budżecie odpowiednią kwotę do zakupu, instalacji oraz częściowej modernizacji  parkometrów, celem utrzymania ich w należytej sprawności oraz dostosowania ich także do płatności bezgotówkowych. Dziękuję uprzejmie za zwrócenie uwagi i praktyczne wskazanie tej problematyki dot. obrotu bezgotówkowego.

 

Z poważaniem,

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Krzysztof, 6.2.2018

Na zebraniu wiejskim w Adamowiźnie latem 2017 roku mówił Pan Burmistrz, że jeszcze w tym roku na ulicy Słodkiej w Odrano Woli będzie położony destrukt. Chciałbym dowiedzieć się czy inwestycja ta jest nadal aktualna, ewentualnie skąd wynika opóźnienie?

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na zadane pytanie informuję, że wymieniona ulica jest ujęta w planie prac realizowanych przez gminę na odcinku od ul. Lazurowej do Barwnej.

z poważaniem,

Krzysztof Olkowski, Główny Specjalista w wydziale  Zarządzania Drogami Gminnymi


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00


Godziny otwarcia kasy:

pn.9:00 - 17:00
wt. śr. czw. 8:00 - 15:00
pt. 8:00 - 14:00

18.02.2018 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy podoba się Państwu Centrum Informacji Turystycznej – Poczekalnia PKP po zmianie aranżacji?

Tak

głosy: 530 (68.92%)

Nie

głosy: 159 (20.68%)

Nie wiem

głosy: 80 (10.40%)

Wszystkie galerie