Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

Pytania do Burmistrza:

Wybierz kategorię lub wpisz poszukiwaną frazę:
Kategoria: Szukaj:
Pytanie: Bartosz, 29.8.2017

Witam, Zgodnie z art. 64 § 1 Kodeksu wykroczeń, proszę o zobligowanie mieszkańców ul. Reymonta w Grodzisku Mazowieckim do zaniechania naruszania tego artykułu. Wiele nieruchomości przy tej ulicy nie jest opatrzona numerem nieruchomości co stanowi problem m.in. dla służb porządkowych, poczty polskiej itd.

Szanowny Panie,

Dziękuję za przekazany sygnał przypomnimy zarządcom i właścicielom budynków o tym obowiązku.

 

Z poważaniem,

 

Dariusz Zalesiński

Komendant Straży Miejskiej

w Grodzisku Mazowieckim

Pytanie: Krzysztof, 29.8.2017

Szanowny Panie Burmistrzu, Przeczytałem na stronie grodzisk.pl informacje że Starosta, Burmistrz, Rada miejska zapraszają na "Uroczyste obchody 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej"- http://www.grodzisk.pl/zaproszenia/pokaz/4314.html Uroczyście to można obchodzić rocznice pozytywną dla wspomnień np datę zakończenia wojny lub wyzwolenia obozu koncentracyjnego lub narodzin bohatera narodowego. Wybuch II wojny jest datą raczej negatywną w historii naszego narodu!!! Tutaj trzeba by było użyć innej nazwy....np "Obchody pamięci ofiar II wojny..." oczywiście jest to temat do dyskusji ale nie czcijmy jako społeczeństwo dat jakże negatywnych dla nas (bo to tak jakbyśmy byli zadowoleni że Niemcy Hitlerowskie i ZSRR na nas napadli!) Z Wyrazami Szacunku Krzysztof

Szanowny Panie,

użycie formy „uroczyste obchody” jest jak najbardziej na miejscu. Uroczyście można obchodzić zarówno święta, jak i wydarzenia. I nie ma tu znaczenia, czy są to wydarzenia wesołe (np. 50 rocznica ślubu), czy smutne (rocznica wybuchu wojny). O tym, czy wydarzenie jest obchodzone uroczyście, czy nie, decyduje odpowiednia oprawa. Ta, w przypadku obchodów kolejnych rocznic wybuchu II wojny światowej w Grodzisku Mazowieckim jest zawsze oficjalna i uroczysta.

Słowo „uroczysty”, to przymiotnik oznaczający obchodzenie jakiegoś wydarzenia  w sposób podniosły, odznaczający się okazałością, a także będący wyrazem dostojeństwa i powagi.

Z wyrazami szacunku,

 

Paweł Twardoch

Dyrektor

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

(22) 734 79 00

p.twardoch@centrumkultury.eu

www.centrumkultury.eu

Kategoria: Inne
Pytanie: Hanna, 11.8.2017

Witam Panie Burmistrzu, chciałabym w imieniu mieszkańców ulicy Wyspiańskiego(osiedle Kopernik)zapytać, czy wielokrotnie wysyłane(od roku 2014)do Pana Burmistrza prośby o zainstalowanie oświetlenia na w/w ulicy będzie zrealizowane przy okazji wymiany oświetlenia na ul. Armii Krajowej? Zaniepokoiła nas informacja, która pojawiła się w dniu 08.08.2017 na stronie internetowej Grodzisk News,a która dotyczyła właśnie instalacji oświetlenia i nowoczesnych lamp na 13 gminnych ulicach w tym m.in. w Grodzisku Maz. Niestety, wśród ulic wymienionych do instalacji czy wymiany oświetlenia na grodziskich ulicach nie została wymieniona nasza ulica. Są ulice Armii Krajowej, Paderewskiego, Wysockiego i Kościuszki. Liczymy jednak, że zgodnie z Pana obietnicą oświetlenie na Wyspiańskiego zostanie zrealizowane w trakcie w/w projektu. Za co z góry dziękujemy. Z poważaniem, Mieszkańcy ul. Wyspiańskiego

Szanowna Pani Hanno,

 

w odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że oświetlenie ul. Wyspiańskiego jest przewidziane do realizacji łącznie z przebudową oświetlenia na ul. Armii Krajowej.

 

Z poważaniem,

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Bogumila Ryglewicz, 9.8.2017

P.Burmistrzu,jak ma sie Pana dbalosc o mieszkancow miasta do inwestycji powstajacej przy ul Nowy Grodzisk ktora ma miescic w sobie trzy zbiorniki z ropa naftowa. Juz od lat znosze sasiedztwo firmy FRITO LEYS i tluste opary unoszace sie w powietrzu nie wspominajac o roznych zapachach nie zawsze przyjemnych, pozniej wybudowano mi w sasiedztwie 64m wieze a teraz powstanie tykajaca bomba w postaci owych trzech zbiornikow. Kiedy otrzymalismy pismo o mozliwosci zapoznania sie z planowana inwestycja brat udal sie do urzedu celem zasiegniecia tzw jezyka . Niestety pan ktory mial byc rzekomo kompetentny w tej sprawie byl notorycznie poza zasiegiem.Teraz nie mamy juz mozliwosci interwencji.Jak ja mam mieszkac nadal w tym tyglu miedzy firmami.I prosze nie mowic mi ze jestem bezpieczna bo wykupienie dzialki od sasiada z drugiej strony owej planowanej inwestycji temu przeczy.Ja tez chcialabym zyc spokojnie w naszym pieknym miescie nie martwiac sie o swoja i swojej rodziny przyszlosc.

Szanowna Pani Bogumiło,

w odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że wszystkie inwestycje realizowane zarówno przez Gminę jak i podmioty prywatne, mogą być rozpoczęte po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Przed uzyskaniem pozwolenia badany jest wpływ na środowisko oraz na bezpieczeństwo mieszkańców. Na pewno, więc i ta inwestycja jest w pełni bezpieczna i nie zagraża sąsiadom.

 

Z poważaniem,

 

Stanisław Olkowski

kierownik Obsługi Inwestycyjno - Technicznej

Gminy Grodzisk Mazowiecki

Pytanie: Janusz, 8.8.2017

Ponawiam pytanie Dzień dobry, chciałbym poruszyć temat hałasu w naszym mieście. Wg. Badania monitoringowego hałasu przeprowadzonego w 2011 r. na terenie województwa mazowieckiego przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie, pozom hałasu mierzonego w Grodzisku Mazowieckim jest niezgodny z przepisami. Opis Z tego dokumentu to: „w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Sienkiewicza na wysokości ul. T. Kościuszki i 11-ego Listopada równoważny poziom dźwięku dla pory dnia i nocy dla hałasu drogowego wynosił LAeqD=70,8dB i LAeq N = 67,4dB. W obydwu przypadkach zostały przekroczone wartości dopuszczalne (odpowiednio 60dB i 50dB)". Od 2011 roku ruch na tej ulicy jeszcze znacząco się powiększył i nawet w środku nocy tiry potrafią jeździć dosłownie jeden za drugim. W zasadzie mam poczucie że za nadmierny hałas głównie są odpowiedzialne "TIR-y" Moje pytanie to czy gmina rozważa wprowadzenie jakichś rozwiązań w celu zmniejszenia hałasu w naszym mieście?

Szanowny Panie Januszu,

w kwestii zmniejszenia uciążliwości związanych z nadmiernym hałasem dokładamy wszelkich starań i udzielamy każdej możliwej pomocy Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich przy pracach związanych z uzyskaniem wszelkich zezwoleń dla budowy obwodnicy zachodniej. Wybudowanie tej drogi powinno definitywnie rozwiązać problem nadmiernego hałasu, w związku z przeniesieniem się ruchu ciężkiego na nową drogę.

z poważaniem,

Łukasz Kapuściak, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska

Kategoria: Ochrona środowiska

Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00


Godziny otwarcia kasy:

pn.9:00 - 17:00
wt. śr. czw. 8:00 - 15:00
pt. 8:00 - 14:00

22.10.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy podoba się Państwu Centrum Informacji Turystycznej – Poczekalnia PKP po zmianie aranżacji?

Tak

głosuj głosy: 59 (66.29%)

Nie

głosuj głosy: 21 (23.60%)

Nie wiem

głosuj głosy: 9 (10.11%)

Wszystkie galerie