Gmina Grodzisk Mazowiecki - Tu przyszłość jest dziś

20maja2017
Europejska Noc Muzeów Grodzisk Pod Gwiazdami

Europejska Noc Muzeów Grodzisk Pod Gwiazdami

Miejsce:

 

Reżyserujemy dla Was filmową Europejską Noc Muzeów. Na premierę zapraszamy w sobotę 20 maja o godz. 16.00. Momenty będą? No masz. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie rodzinnych warsztatów, gwiazd z Hollywood, blasku fleszy, machin kinowych i seansów z muzyką na żywo. Naprawdę będzie niezłe kino. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem.

 

godz. 16.00-19.00 Pokaz maszyn optycznych. Podczas pokazu zostaną zaprezentowane oryginalne i rekonstruowane urządzenia projekcyjne oraz dawne techniki animacji. Przewodnikami w tej wędrówce będą Mariola i Grzegorz Ptak – artyści plastycy, twórcy teatru Księżyc, lalkarze, wielbiciele i popularyzatorzy dawnych technik animacyjnych.

Sesja fotograficzna w hollywoodzkim stylu – zostań gwiazdą kina w obiektywie Marcina Masalskiego, który przeniesie uczestników sesji w złote lata Hollywood i uwieczni ich blask.

Warsztaty tworzenia rzeczy pięknych – przygotuj dla siebie fascynatory i ozdoby godne Marleny Dietrich i innych gwiazd złtej ery kina.

 

godz. 17.00 Objazdowe nieme kino. Bajki – spektakl dla dzieci w wykonaniu zespołu Muzikanty (jurta przy wWlli Radogoszcz) – premierowy spektakl tria słynącego z szalonych improwizacji na dowolnie wybranych, często zaskakujących, własnoręcznie skonstruowanych instrumentach adresowany do dzieci.

 

godz. 19.00 Objazdowe nieme kino – spektakl dla młodzieży i dorosłych!

Namiot kinematograficzny proponujący widzom szeroki przekrój kina światowego. Od pierwszych filmów niemych, przez horror, western, współczesne kino akcji, aż po science-fiction – wszystkie filmy w tym objazdowym kinie mają jednak jeden mankament – nie mają dźwięku. Trzech Operatorów – wynalazców, grając na wszystkim, co wpadnie im w ręce, generuje na żywo nie tylko muzykę filmową, ale i dialogi, odgłosy, a nawet (od czasu do czasu) efekty specjalne. Obraz filmowy przenika się z rzeczywistością, a szalone trio sięga od prawdziwych, odrobinę nadgryzionych zębem czasu instrumentów (smyczkowych, szarpanych, dętych, elektronicznych) po własne autorskie konstrukcje i przedmioty życia codziennego. Na żywo, w towarzyszeniu projekcji, z wykorzystaniem technik live loopingu, zaangażowanej publiczności i całego wiaderka mikrofonów. A cała ta, odrobinę postrzelona, filmowa onomatopeja przydarza się w urokliwym wnętrzu, jakby zatrzymanego w czasie namiotu – lunaparkowej jurty.

 

godz. 20.00 Filmowy Grodzisk – spacer światłoczuły po mieście śladami filmów i seriali, które powstały w naszym mieście. Na trasie spaceru przewidziane niespodzianki i konkursy z nagrodami oraz opowieści z filmowego podwórka, kręcone na żywo. Start: Willa Radogoszcz.

 

Godz. 22.00 Cicha moc: pokaz niemego filmu „Generał” (1926) z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka i odczytem lektorskim Jacka Wolszczaka. Podczas wojny secesyjnej mieszkający na południu USA maszynista bezskutecznie próbuje się dostać do armii. Gdy żołnierze Północy porywają jego pociąg, mężczyzna rusza za nimi w pogoń. (Sala widowiskowa Centrum Kultury).


Urząd Miejski

Kalendarz imprez

Pytania do Burmistrza

Sonda

Galerie Zdjęć

Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

ul. T. Kościuszki 32A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

(22) 755-55-34
(22) 755-20-16
tel:

(22) 755-53-27
fax:

urzad@grodzisk.pl e-mail:

Godziny otwarcia

pn.9:00 - 18:00
wt. śr. czw. 8:00 - 16:00
pt. 8:00 - 15:00


Godziny otwarcia kasy:

pn.9:00 - 17:00
wt. śr. czw. 8:00 - 15:00
pt. 8:00 - 14:00

21.11.2017 Dziś:

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszej Gminy

Skrzynka interwencyjna

Czy podoba się Państwu Centrum Informacji Turystycznej – Poczekalnia PKP po zmianie aranżacji?

Tak

głosuj głosy: 442 (69.83%)

Nie

głosuj głosy: 123 (19.43%)

Nie wiem

głosuj głosy: 68 (10.74%)

Wszystkie galerie